Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Trądzik niemowlęcy?

Data utworzenia : 2017-10-01 15:06 | Ostatni komentarz 2021-03-11 20:35

Mama_Ola

10556 Odsłony
52 Komentarze

Dziewczyny, potrzebna mi Wasza rada! Nasz synek (dziś skończył 4 tygodnie) ma problem z wysypką na twarzy. Wysypka pojawiła się jakieś półtora tygodnia temu. Wcześniej miał dosłownie dwie krostki na lewym policzku, a potem wysypało mu niemal całą buźkę. Krosteczki najpierw są takie delikatne, albo poajwia się najpierw czerwona plamka, z której nastepnego dnia powstaje krostka. Niektóre mają w środku taki biały, lekko żółty płyn. Nie atakują raczej czoła, noska, bródki i okolicy ust, ale wczoraj zeszło kilka także na szyję. No i teraz ja mam mega dylemat. Czy to jest trądzik niemowlęcy (tak sugerowała położna)? Czy może alergia pokarmowa? Fakt jest taki, że zbiegło się to w czasie z momentem, kiedy zaczęliśmy synka dokarmiać mm. Wymieniłam mu więc wczoraj mleczko na hipoalergiczne i teraz bardzo się zastanawiam czy ja nie powinnam odstawić mleka i przetworów mlecznych. Ale przecież od jego urodzeniam spożywam produkty mleczne i wcześniej nic się nie działo. A może to alergia na jakiś produkt, który ja zjadłam? A ostatnio mam apetyt za troje dosłownie - jem dwa razy tyle, co w ciąży niestety, ale się nie ograniczam, bo doszłam do wniosku, że może chwilowo organizm tego potrzebuje. Może to czekolada? Albo dżem truskawkowy? Jak sądzicie - co robić? Wprowadzić dietę eliminującą produkty mleczne (czy wówczas mleko w proszku także nie może się znajdować w produktach?)? Oczywiście moglibyśmy umówić się z pediatrą - zastanawiam się nad tym... W środę kolejne spotkanie z położną, ale wiecie - położna to nie lekarz... Co ważne nasz synek też ma malutkie problemy z brzuszkiem. Wydaje mi się, że to dlatego, że jego brzuszek jeszcze przyzwyczaja się do mm, ale może to ta alergia? Wcześniej tak bardzo się tym nie przejmowałam, ale już powoli zaczynam szukać informacji w Internecie i się wkręcać.

2017-11-21 10:47

Ola, najważniejsze że przeszło i już po kłopocie :)

2017-11-18 18:43

Iza, to brawo za pomysł z tym krochmalem - ja jednak bałam się i nie wiedziałam jak go stosować na twarzy bobaska... I ostatecznie używałam Emolium. Mimo tego składu naprawdę pomogło dosłownie po dwóch czy trzech dniach stosowania, więc stwierdziłam, że cel uświęca środki w tym przypadku... Choć w sumie to też mógł być zbieg okoliczności i może akurat w tym momencie trądzik wszedł w fazę schyłkową :)

2017-11-18 18:38

I u nas trądzik się pojawił - zalecenie pediatry Emolium.. Ale po blogu Sroki i sprawdzeniu składu specyfiku - nie podałam go dziecku. Przemywalam sola fizjologiczna i krochmalem 2x dziennie - jak ręka odjal :) Niecałą łyżeczkę mąki ziemniaczanej zalałam do połowy szklanki wrzątkiem i uzupelnilam zimna wodą, i takim przemywalam buzie. Krochmal nie zaszkodzi, bo to naturalne składniki, wg. mnie lepsze niz chemia na twarzy.

2017-10-31 18:50

W moim przypadku był to dzem truskawkowy ze sklepu a jak wiadomo truskawki są silnie alergizujące to jedno ale drugie to niestety dżemy ze sklepu to masa konserwantów więc nie są najzdrowsze teraz jem tylko swojskie dżemiki od mojej babci :-) Nie wiem czy twój jest swojski czy ze sklepu

2017-10-31 17:36

Kochane, dziękuję Wam za wszystkie porady :) Krosteczki na szczęście zniknęły dokładnie w szóstym tygodniu, a w sumie nawet na przełomie szóstego i piątego tygodnia. Był to chyba jednak trądzik - chyba, bo ostatecznie nie byliśmy u pediatry. Ale moment pojawienia się i zniknięcia wskazuje jednak na trądzik. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, po tym co napisała @Sylwencja - otóż mi także zdarzyło się raz zjeść dżem truskawkowy, a jak wiadomo, jeśli to była alergia, to mogła się długo utrzymywać. A tak przy okazji, jak to jest z dżemami? Czy one szkodzą na małe brzuszki? Mam swój ulubiony dżemik jeżynowy, który jem codziennie, ale może to od niego mojego synka boli brzuszek? Może to jest ten produkt, który jest dla niego kłopotliwy? Wracając do krostek. Codziennie przemywałam je kilka razy ciepłą, przegotowaną wodą, osuszałam i smarowałam Emolium do twarzy dla niemowląt. Zdaje się, że to pomagało. O krochmalu słyszałam, ale nie miałam odwagi skorzystać z tej metody. Może gdyby chodziło o brzuszek maluszka, to bym się odważyła, ale w przypadku buźki jakoś mi to nie pasowało. I tak, jak wspominała @Maggda, unikałam kontaktu skóra do skóry, aby nie zaogniać krosteczek (pod wpływem potu). Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie!

2017-10-23 13:22

Tradzik niemowlecy to normlana sprawa. Tak jak ciemieniucha tak i tradzik moze wystapic niezaleznie. Nie nalezy wtedy stosowac silnych preparatów. Oczywiscie najlepiej udac sie do pediatry, bedzie wiedzial najlepiej. Jesli juz chcesz cos zrobic to polecam kapiel w krochmalu (ale trzeba pamietac zeby make najpierw ugotowac z woda!) Nigdy nie dodajemy surowej maki do kapieli :) Moze delikatnie zlagodzic objawy badz zaczerwienienie.-----

2017-10-19 00:27

U nas było bardzo podobnie synuś miał wysypaną calutką buzię, wyglądał okropnie aż serce się kraje do dzisiaj jak patrzę na zdjęcia U nas okazało się że to reakcja na dżem truskawkowy A bylismy już dwa razy u dermatologa w międzyczasie i u pediatry, wizyty niewiele pomogły, pomogła matczyna intuicja i olśnienie, że przecież pożarłam smaczne naleśniczki z dżemem :-( zmyliło mnie że alergia wystąpiła tylko na buzi, oczywiście pokazała się po czasie i długo nie ustępowała, bo przeszło dwa tygodnie... Ale na szczęście taka sytuacja nam się nie powtórzyła, odstawiłam wtedy wszelkkie truskawki w każdej postaci na dość długo, by uniknąć podobnej sytuacji, ja przy synku musiałam również uważać na czekoladę oraz kakao. Życzę zdrówka

2017-10-05 17:56

Ola, znalazłam poradę o potówkach: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/all/0/5821 Z tego co widzę z kremu należy zrezygnować, a polecana jest kąpiel w krochmalu, czy nadmanganianie potasu. Wiem, że koleżanka w nadmanganianie (ma właściwości bakterio- i grzybobójcze) kąpała córkę (tylko starszą, bo 3 latkę), kiedy miała jakieś uczulenie i strasznie drapała skórę. Co do noworodka taką kąpiel należy na pewno skonsultować z pediatrą, ponieważ związek ten w nadmiarze działa wysuszająco i drażniąco na skórę. Ostatnio wyczytałam, że kąpiel z dodatkiem siemienia lnianego czy rumianku również pomaga przy potówkach.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna