Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Publiczne karmienie piersią- kontrowersja, bunt czy wzorowe rodzicielstwo?

Data utworzenia : 2017-06-12 17:32 | Ostatni komentarz 2020-03-09 11:03

Annaleszk

8319 Odsłony
250 Komentarze

Kobietki postanowiłam poruszyć tutaj temat, budzący tyle kontrowersji w ostatnim czasie. Jakie jest Wasze zdanie na temat publicznego karmienia piersią np.w restauracji, w komunikacji miejskiej, na ławce w parku. Czy uważacie to za naturalne z punktu widzenia samego zaspokojenia malucha, żeby bez skrępowania dać mu pierś? Czy może jesteście zwolenniczkami nie pokazywania zbyt wiele i ukrywacie się w przysłowiowej toalecie? A może macie inne sposoby przykrywacie pierś pieluszką, prosicie obsługę aby pozwolili Wam wyjść na zaplecze, czy zwyczajnie zawsze macie pod ręką gotową butelkę?

2017-11-07 10:36

Ewelka jeśli będziesz czuć się skrępowana będziesz się stresować a stres źle działa na laktacje więc po prostu poinformuj że karmisz i ze jak skończysz będą mogli wejść myślę że zrozumieją :) nie ma co się krepowac to Wy maleństwo i mamy są tu najważniejsze. Goście chwilę mogą zaczekać. Pewnie się przełamiesz po jakimś czasie ja też się krepowalam aż w końcu zdałam sobie sprawę że przecież dla maluszka to jedzenie a my gdy jesteśmy głodni jemy też publicznie więc tam gdzie się komfortowo czuje karmie już chyba ograniczeń nie mam no może poza restauracja jeszvze bo tam nie zdarzylo się bym karmila :)

2017-11-07 10:29

Ja zaopatrzyłam się w taka specjalna chustę do karmienia i mam już ja spakowana do szpitala, nie wiem czy się z nią zaprzyjaźnię, ale wolę ją mieć i spróbować czy to mi w czymś pomoże. Na spotkaniu z położną uczulała mnie ona, że jak będę już po porodzie leżała na sali i będę karmiła i przyjdą goście do innej mamy to mogę ich wyprosić i dokończyć na spokojnie karmienie, ale nie wiem czy tak będę umiała. Wolę się zasłonić, bo znając sama siebie mogę się na początku trochę wstydzić. Uważam, że z czasem nie będę miała z tym problemu, ale najpierw skupię sie na tym pierwszych dniach.

2017-11-07 10:24

Bebusia też tak się martwiłam aż w końcu stwierdziłam że przecież każdy z nas gdy jest głodny to je więc i maluszek ma prawo więc przełamałam się jak byl głodny zdarzyło się tak że mi płakał bo chciał jeść do domu bylo daleko to była pierwsze dłuższe wyjście a bylo ciepło już więc usiadłam na ławce i nakarmilam. Przechodzili ludzie ale też nic nie komentowali niektórzy nawet jak Przechodzili mówili że bardzo dobrze że karmie piersia bo ostatnio coraz mniej matek korzysta z tego co natura daje bo woli dać mleków modyfikowane żeby mieć spokój. Generalnie ludzie pozytywnie przyjęli od tamtej pory się nie krępuje aż tak wiadomo nie świece golą piersia ale jak maluszek potrzebuje zdarzy się to nie będę przecież przetrzymywac go. Karmić można wszędzie tam gdzie czujemy się komfortowo :) U nas w galerii z tym miejscem do karmienia to trochę tragedia przypomina to łazienkę zwykle jest tam gorąco jak w sunie pachnie dosłownie plynami do czyszczenia łazienek no i gra muzyka jak w calym centrum. Jest tam fotel bujany do karmienia przewijak i kosz na pieluchy plus umywalka ale tak to miejsce jest nie przyjazne że jakoś tam nie chxe karmić wolę przed wyjściem nakarmić i być dobrej myśli że do domu wrócimy na karmienie a jak nie to siadam po prostu gdzieś na ławeczce z boku nie na widoku i tam karmie bo w tym pomieszczeniu serio nie da się wysiedziec :)

2017-11-03 12:49

U mnie na samym początku starałam się karmić zaraz przed wyjściem, żeby nie musieć karmić poza domem ;) Czasem zdarzyło się, że ściągałam pokarm do butelki (nigdy jej nie użyłam :P). Później przed wyjściem do centrum handlowego, zawsze sprawdzałam, czy mają miejsce do karmienia, przewinięcia itp. Z jednej strony uważam, że karmienie piersią to przecież zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb mojego dziecka, ale z drugiej nie chce świecić publicznie cycem. Jest to dla mnie krępujące i staram się tego unikać. Póki co zdarzyło mi się karmić raz w CH w pokoju dla matki z dzieckiem. Z reguły jeśli jest taka potrzeba siadamy w samochodzie i tam się karmimy. Wiadomo, że przez szybe wszystko widac, ale jednak czuję się bardziej komfortowo, tak jakby na swoim gruncie. Jak to się mówi, niech się wstydzi ten, kto widzi! :)

2017-09-07 12:47

Brunetka rowniez tak robilam, krepowalo mnie karmienie publiczne, uwazam ze to bylo cos tylko dla mnie i malucha i nie kazdy \"publicznie\" musial dzielic ze mna ten moment ;)

2017-09-04 21:57

Ja sciagam mleko i jak gdzies ide z synem i jest taka potrzeba to mu daje z butelki

2017-09-03 14:12

Publiczne karmienie nadal jest tematem tabu, sama nie wiem dlaczego skoro to fizjologia? Gdy jestem w galerii wykorzystuje do karmienia toalety dla mam, gdzie moge wygodnie usiąść i przewinąć dziecko za jednym zamachem. W parku czuję się skrępowana gdy ktoś dziwnie się przygląda, więc jak już muszę nakarmić synka to wybieram ławkę gdzieś na skraju i dodatkowo przykrywam się pieluszką. Kiedyś starsza Pani chciała dać koleżance pieniądze, gdy ta karmiła w parku, mówiąc, żeby kupiła mleko dla małej :P myślała, że jej nie stać i dlatego musi karmić piersią :P gdy słyszałam tą opowieść uśmiałam się do łez, cóż za podejście :D

2017-08-02 12:21

Co do tego przewijania przez tatusiow, to powiem Wam jeszcze, ze kiedys bezceremonialnie zaprosilam meza do damskiej toalety, bo tam wlasnie postanowiono umiescic przewijak... a ja niestety akurat wtedy potrzebowalam jego pomocy. Zlapalismy na poczatku kilka krzywych spojrzen, ale wiele kobiet pozniej usmiechalo sie na widok mezczyzny, ktory zajmuje sie i jest zaangazowany w opieke nad dzieckiem. A do kierownictwa sklepu... no coz. Jeszcze daleka droga przed nami. I przychodzi mi na mysl ta afera sprzed kilku miesiecy: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-11-30/ojciec-z-wozkiem-to-nie-tradycyjny-model-rodziny-kontrowersyjne-pytanie-na-probnej-maturze/ I dopoki pokutowac beda wlasnie takie przekonania, to nasi mezowie beda po powrocie z pracy siadac na kanapie a reszta spoleczenstwa bedzie im przyklaskiwac. (Oczywiscie mocno upraszczam, bo pokolenie naszych mezow mysli juz troche inaczej, ale jednak wciaz \"wychodza\" z nich takie zagrania... i przekonanie ze matka to inna klasa rodzica. A my, matki, czesto ich w tym przekonaniu utwierdzamy... Szkoda, ze robia to tez projektanci centr handlowych!)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna