Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Karmienie piersią (259 Wątki)

Dieta karmiącej - jak to z nią naprawdę jest i jakich produktów unikać?

Data utworzenia : 2017-10-12 14:55 | Ostatni komentarz 2021-05-01 09:17

Mama_Ola

7982 Odsłony
265 Komentarze

Dziewczyny, wiem że jest już podobny wątek na forum (sama się na nim wypowiadałam, gdy czekałam jeszcze na malucha i nie miałam żadanych wątpliwości w temacie), ale chciałabym go poruszyć z nieco innej perspektywy. Otóż mój synek ma małe problemy z brzuszkiem - ciężko mu zrobić kupkę i oddawać gazy. W związku z tym zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie od produktów, które spożywam. I wiem, naprawdę wiem, że dieta mamy karmiącej, to nie ma być dieta eliminacyjna itp. i też uwielbiam Hafiję oraz wszystko, co ona pisze na ten temat. Ale jednak problemy z brzuszkiem u synka raz się pojawiają, a raz nie. Położna mówi: jeść wszystko i obserwować, ale nie jeść: i tu pada taka długa lista czego nie jeść, że nie mam pomysłu czym w takim razie jest to \"wszystko\", co mogłabym jeść. No suchym chlebem chyba i gotowaną kurą - czyli jak za czasów mojej babci... Chciałabym Was zapytać czy obserwowałyście że Wasze dzieci reagowały źle na jakieś produkty, a jeśli tak, to na jakie? Może latwiej będzie innym mamom dzięki temu zdiagnozować co ewentualnie maluchowi \"szkodzi\". P.S. Jeśli źle myślę, to wyprowadźcie mnie z błędu, przywołajcie do porządku i zdrowo ochrzańcie. Na swoją obronę mam tylko tyle, że widzę jak mój synek się męczy i chciałabym mu jakoś pomóc.

2018-04-17 11:22

mi położna mówiła że to co się jadło w ciąży to nie powinno szkodzić więc to można śmiało jeść bo ryzyko jest małe by wystąpiła alergia na te produkty bo jeśli by tak było to w ciąży by odrzucilo nas od tych produktów. i jakaś w tym prawda jest pamiętam że w ciąży nic kakaowego czy z kakao nie mogłam przełknąć a synek wlansie ma na to alergie to samo było z orzechami. mama gratki co do nowych produktów to spokojnie można je wprowadzać do 16 jeśli ma wyjść alergia to wyjdzie w przeciągu paru godzin albo od razu po parunastu minutach ale też może być ze po 2 dniaxh wyjdzie dlatego zwykle przy rozszerzaniu diety przez 3 dni daje się to samo by wykluczyć alergie. A przy diecie mamy nie ma co się katowac i wprowadzać po prostu jeść wszystko jedynie przy silnych alergenach bacznie obserwować i własnie te produkty lepiej rano zjeść żeby nie było ewentualnych skutków w nocy wlansie. A tak ogólnie jeść trzeba bo siły też trzeba mieć plus jak się karmi piersia powinno się jeść okolo 500 kcal więcej niż zwykle jeśli się jest osobą o prawidłowej wadze jeśli się jest przy kości nie trzeba większej ilości kcal spożywac.

2018-04-17 08:52

Przy wprowadzaniu nowych produktów warto robić to do godziny 13.00 aby obserwować maluszka w dzień

2018-04-11 18:04

jugastu nie ma diety mamy karmiącej jest tylko eliminacyjna dieta ale to jak już dziecko ma reakcje alergiczna na dany produkt. nie powinno się wykluczac silnych alergenów z diety tylko dlatego że może wystąpić alergia tylko wyklucza się jak już wystąpi alergia a i tak co jakiś czas się sprawdza czy dalej jest reakcja bo dzieci wyrastają często z alergii. oprócz tego to że produkty wzdymajace wzdymaja mamę to nie znaczy że dziecku zaszkodza bo mleko tworzy się z krwi nie z treści żołądka i jedyne co przedostaje się do mleka to konserwanty substancje chemiczne cześć lekarstw alergeny oraz niektóre przyprawy. mame wzdymac może ale dziecka nie ono dostaje mleko a zaszkodzić mogą np konserwanty. gazowane też można bo mleko nie jest gazowane i nie będzie nawet jak się napijemy gazowanego napoju. można jeść wszystko dopiero jak wystąpi reakcja na dany produkt trzeba usunąć z diety a tak od początku można wszystko ale wiadomo z umiarem najlepiej zróżnicowana dietę prowadzić by organizm dostawał wszystkie potrzebne witaminy i składniki odżywcze bo z naszego organizmu te witaminy też przez mleko dostaje dziecko.

2018-04-11 17:26

Zdaniem moim i położnej środowiskowej nie ma czegoś takiego jak dieta karmiącej matki. Można jeść różne rzeczy ale z głową. Trzeba unikać produktów wzdymających aby dziecko nie miało problemów z brzuszkiem po prostu. Przez pierwsze pół roku gdy dziecku rozwija się układa trawienny dobrze też unikać lub ograniczyć produktów które mogą powodować alergię pokarmową np. orzechy, cytrusy czy kakao. Ale ogólnie diety jako diety moim zdaniem nie ma. To wszystko jest po to żeby mu pomóc, ale gsy zjesz odrobinę cebuli czy kapusty też myślę że krzywda się nie stanie. Trzeba obserwować maluszka i jeść z głową :-)

2018-01-28 14:31

no właśnie o grzybach są przeróżne opinie szwagierka jadła grzyby i malutka dostała takiej reakcji że wylądowali karetką w szpitalu .... ktoś powie że nie od tego . więc nie wiadomo od czego ale ja boje się grzybów teraz

2018-01-28 14:08

Bo wszystko można ale z umiarem i trzeba obserwować. Należy też pamiętać że jeśli dziecko będzie miało uczulenie i wykryjemy na co trzeba wyrzucić z diety dany alergen który uczula ale po jakimś czasie trzeba zjeść dany produkt z alergenem bo dzieci często wyrastają z alergii zresztą często alergia jest tylko przejściowa i na początku spowodowana jest przez to że jest niedojrzały układ dla danego alergenu i organizm reaguje zmianami na dany alergen a później organizm już na ten alergen nie reaguje i dziecko często właśnie wyrasta z alergii więc co jakiś czas warto sprawdzać reakcje czy dalej jest czy nie

2018-01-27 05:58

Karmiąc synka jem wszystko, jednak po niektorych produktach mały dostaje wysypki, dlatego należy obserwować dziecko. Na poczatku miał krostki kiedy piłam duzo mleka, na szczęście to przeszło. Teraz nie mogę jeść chrupkow kukurydzianych, bo syn ma po nich straszna wysypke. Produkty takie jak cebula, czosnek czy kiszona kapusta dziecku nie zaszkodza, a wręcz przeciwnie to samo zdrowie :) grzyby też nie szkodzą, jem je karmiac piersią, a mimo to moja mama krzyczy że nie powinnam :D

2018-01-26 23:06

Bo mama karmiąca ma dietę czyli wszystko z umiarem i jeśli nie jest kobietą przy kości to o 500 kcal więcej niż zwykle. Plus mama karmiąca powinna zbilansowana dietę stosować czyli zdrowa i pożywna która dostarcza wszystkie potrzebne witaminy do organizmu i mleczka dla maluszka :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna