Zabawki z rabatem do -36% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (166 Wątki)

Kuchnia orientalna

Data utworzenia : 2018-12-08 19:20 | Ostatni komentarz 2019-02-08 21:52

Marcelina123

743 Odsłony
9 Komentarze

W jakim wieku włączyłyście dzieciom do diety kuchnie świata, np. dania hinduskie czy kuchnię orientalną? Czy ograniczałyście na początku ostre przyprawy?

2019-02-08 21:52

Ach, no i uważajcie w przypadku roślin strączkowych na objawy alergiczne, bo to też się zdarza.

2019-02-08 21:51

Ja zupki z dodatkiem roślin strączkowych (soczewica, cieciorka) dawałam po ukończeniu 6 go miesiąca życia, oczywiście zblendowane, ale można też przetrzeć przez sitko. Z odrobiną dobrej jakości oleju roślinnego- parę kropel dosłownie, ale bez żadnych ostrych przypraw.Przyprawy pomału wprowadzałam, np. odrobina curry już gdy córka miała rok i reszta stopniowo:)

2018-12-12 07:41

Wspominasz kuchnię hinduską, zupkę z soczewicy, którą gotujesz możesz dać już siedmiomiesięcznemu niemowlakowi (bez przypraw), a resztę doprawić pod Wasz smak. To samo tyczy się chlebka czy placuszków. Jeśli jednak chciałabyś pidac dziecku kupne gotowe danie to myślę, że dobrą granicą będzie rok-półtora, ale to tez zależy od rodzaju dania i stopnia ostrości potrawy. Jeśli podasz roczniakowi ryż z kurczakiem i warzywami z kolendrą na przykład- Ok, ale nie sądzę, że ostry butter chicken zasmakuje roczniakowi. Dań jest mnóstwo więc na początek kulinarnej przygody możesz wybrać te łagodniejsze dla małego brzuszka.

2018-12-11 11:47

Kasia to prawda ha raczej myślałam jak się samemu przygotowuje by stopniowo po prostu bardziej doprawiac A jeśli restauracja to fakt najlepiej wybierać dania mniej pikantne później średnio i na koniec bardziej ale to też zależy od dziecka bo może być że dziecku smakować nie będzie.

2018-12-10 22:59

Ja również nie doprawiałabym pikantne ale dziecku dała bym spróbować a kiedy wszystko tak na prawdę zależy od nas. Nie ma sztywnych ram że wtedy można dać dziecku to czy tamto. Spróbuj nie dawaj bardzo pikantnego ale tak jak napisała Aisa stopniowo zwiększaj ilość przypraw. Jeśli myślisz o wyjściu do knajpy z orientalnym jedzeniem to już musisz sama spróbować i zdecydować czy ilość przypraw jest odpowiednia dla Twojego dziecka albo możesz poprosić o przygotowanie mniej pikantne wersji. Dziecko powinno poznawać kuchnie świata i jeśli sami tak jecie to tym bardziej.

2018-12-09 18:05

Jeśli chodzi o przyprawy to najlepiej dawać mało ich i zwiększać dawki po prostu by maluch się przyzwyczaił no i stopniowo bo w pewnym momencie może po prostu protestować każdy ma inny smak i myślę że warto by było aby od razu ostrego nie dostał bo jednak układ pokarmowy może źle zareagować. A tak jak stopniowo będzie się dawać więcej to się przyzwyczai oczywiście jeśli dziecko będzie chciało jest ostrzejsze potrawy.

2018-12-09 10:59

Gdy synek już będzie większy również myślę aby posmakował dań różnych kuchni ale to dopiero około 1,5roku albo i później oczywiście bez ostrych przypraw

2018-12-09 08:47

Ja myślę wprowadzić po roku już można z ograniczeniem ostrości myślę że tak 1.5 roku można dac z przyprawami dla próby.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna