Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Dieta (161 Wątki)

Zdrowe zakupy

Data utworzenia : 2019-05-16 18:50 | Ostatni komentarz 2020-02-26 13:29

Darulka04

3970 Odsłony
101 Komentarze

Witam Mamusie proszę ,powiedzcie mi czy jak robicie zakupy czytacie zawsze wszystkie etykiety ze składem. Ja chyba dostałam już na ten temat obsesji. Ostatnio nawet pobrałam taką aplikację na telefon ZDROWE ZAKUPY. Staram się kupować takie produkty, które nie są oddzielane mechanicznie, nie mają w składzie żadnego \"E\", kwasu askorbinowego, cytrynianów, oleju palmowego, czy innych. Czy tylko ja mam takiego bzika?

2019-05-17 22:49

Kasaiaa1 tak zgadzam się, kupuje jajka od kurek z wolnego wybiegu od Pani, która dba o swoje obejście.

2019-05-17 22:43

Darulka ale jednak jest zdecydowanie ogromna różnica między jajkami ze wsi a jajkami z fermy, tam dopiero masz ogrom bakterii, wielki chów i na dodatek kury nie są na wybiegu tylko cały czas są trzymane w zagrodzie. A jajka różnią się kolorem smakiem i konsystencją

2019-05-17 21:36

Dodam tylko, że ta kura ze wsi musi mieć przyzwoitą zagrodę, czysty kurnik. Gospodarze muszą być ludźmi którzy dbają o obejście. Bo nie zawsze ze wsi oznacza zdrowo, bo jak kura babrze się w błocie i je byle co, a kura potrafi zjeść wszystko, kurnik jest śmierdzący i przepraszam zasrany to jajko też nie będzie zdrowe, bogatsze w składniki odżywcze , wolne od bakterii i zanieczyszczeń, wolne od metali cieżkich, drobnoustrojów chorobotworczych czy nawet pasożytów.

2019-05-17 21:26

Tak darulka masz rację.. Ale sam fakt że jajko kupione w sklepie to po prostu woda, a jajko ze wsi to takie prawdziwe jajko.. Nawet widać różnicę pieczac np biszkopt.. biszkopt na kupnych jajkach jest taki blady, a biszkopt na wiejskich jest taki piękny żółty :)

2019-05-17 21:20

Jajko zniesione przez kurę z wolnego wybiegu jest zdrowsze ponieważ: kura ma przestrzeń, swobodę i nie jest zestresowana, skubie trawkę, je robaczki - jej dieta jest zróżnicowana. Jajka kury z klatki: kura dostaje tylko kaszę, która nie zawsze jest dobrej jakości, do paszy dodawane są substancje, ktore mają powodować szybsze znoszenie jajek, kury często mają mało miejsca, są zestresowana.

2019-05-17 21:10

Monika123456 doczytałam się tego, że nie wszystkie typy słodyczy Kinder. Substancja chemiczna nie występowała w słodyczy, a była w papierkach, w które były zawinięte batoniki. Papier z którego zrobili opakowania pochodził z recyklingu i zawierał w sobie szkodliwe substancje.

2019-05-17 20:56

Monka ale sama powiedz jest różnica między takim kupnym jajkiem a takim ze wsi ;) I nie tylko mówię tu o smaku

2019-05-17 20:37

Wiesz ja nie czytałam to mi chyba jakieś dwa lata temu o ile się nie mylę znajoma mówiła co ma chopla właśnie ale już takiego konkretnego na punkcie skladu do tego aż stanu że jadła same jajka prawie ze wsi:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna