Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Pielęgnacja (265 Wątki)

Skład kosmetyków dla maluszków

Data utworzenia : 2017-11-14 10:00 | Ostatni komentarz 2020-02-25 14:14

izapodg

4544 Odsłony
87 Komentarze

Drogie Mamy, Mam do Was pytanie - czy analizujecie skład kosmetyków, które kupujecie dla swoich maluszków? Ja jestem przewrażliwiona na punkcie czytania wszelkich etykiet zarówno produktów żywnościowych jak i kosmetyków. Kompletując wyprawkę musimy kupić kilka niezbędnych przyborów kosmetycznych dla dziecka i szczerze jestem przerażona tym co widzę w składzie. Oczywiście kosmetyki dla noworodków ograniczamy lub zastępujemy czymś naturalnym, np. zamiast chusteczek nawilżanych płatek nasączony wodą (lub w podróży polecam Water Wipes). Trochę posiedziałam w temacie i bardzo polecam blog \"Sroka o\" - skarbnica wiedzy dotycząca analizy składu kosmetyków dla dzieci. Szczególnie należy zwracać uwagę na: - oleje mineralne, tj. olej parafinowy, czyli paraffinum liquidum, paraffin oil) i wazelina (pertolatum, vaseline); - parabeny – methylparaben, ethylparaben, propylparaben, buthylparaben; - konserwanty np. phenoxyetanol, diazolidinyl urea, quaternium 15, bronopol, germall, DMDM hydantoin; - glikole – glikol propylenowy i polipropylenowy; - detergenty – Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES), a także Cocamidopropyl Betaine; - silikony – dimethicone i inne kończące się na –silicone, -methicone, - stabilizatory –np. tetrasodium EDTA; Niektórzy producenci kosmetyków chwalą się brakiem parabenów, ale nie dodają, że zamiast nich używają innych konserwantów np. donorów formaldehydu, które w produktach dla dzieci nie powinny być wykorzystywane... Dlatego według mnie czytanie etykiet i sprawdzanie składu kosmetyków to konieczność, po to żeby wybrać to co najlepsze, a unikać najbardziej toksycznych substancji.

2017-11-14 17:51

Przyznam szczerze że nie zawsze sprawdzam lub lepiej zabrzmi ucze się tego . Dla synka ograniczam do minimum kosmetyki ale czasami sam zapach czegoś powoduje u mnie nagły implus do kupienia a później to stoi w łazience bo za często nie używam a wyrzucić też szkoda a o sama w ostateczności zużywam. Ostatnio przejrzałam sklady wszystkich kremów do pupy i też się przerazilam że we wszystkich jest cynk ( oprócz alantan , linomag, bephanten) dlatego wolę już umyc pupę pod biezaca woda przy każdej zmianie pieluszki a chusteczki tylko na wyjazdach . Dzięki za polecenie stronki , chyba już kiedyś tam zaglądałam ale warto sobie przypomnieć :)

2017-11-14 16:17

Iza, pełna zgoda! Ja również mam listę zakazanych składników w torebce! :) Kiedyś, kiedyś w ten sam sposób nauczyłam się rozpoznawać wszystkie etykiety produktów spożywczych (bo na przykład nie wszystkie E są złe, a te złe substancje mają przecież nieznane zupełnie nazwy), a teraz robię to samo z kosmetykami - nie tylko niemowlaczka, ale także swoimi, męża i starszego synka. Położnej absolutnie nie ma co wierzyć na słowo, bo mi poleciła kilka produktów z zakazanej, czarnej listy, a o emolientach wiedziała tyle tylko, że w sprzedaży jest Emolium ;) Przyznam, że także jestem wielką fanką i wyznawczynią Sroki, więc to, o czym ona pisze dobrze biorę ze sklepowych półek z zamkniętymi oczami i bez weryfikacji :) Mam już kilka swoich ulubionych produktów, które zawsze muszą być w mojej łazience :) Mam także swoją ulubioną vlogerkę, która inspiruje mnie do kupowania nowych, bardziej naturalnych kosmetyków i ma dużo cennych rad. Dzięki niej między innymi przestałam używać szampony drogeryjne z SLSami i moje włosy mają się znakomicie, a problem ze skórką na głowie mojego starszaka wyleczyłam peelingiem trychologicznym do skóry głowy z Pharmaceris.

2017-11-14 13:26

Ja też używam kilku sprawdzonych kosmetyków i nie zwracam uwagi na skład używam tego co nie uczula mojego dziecka poprostu

2017-11-14 11:15

Najlepiej taka listę \"zakazanych składników\" wydrukować i mieć w torebce, ja już nauczyłam się jej na pamięć :) po co zapychac skórę byle czym jak są produkty zamienne o lepszym składzie :)

2017-11-14 11:13

No właśnie mi położna poleciła kilka rzeczy, a po przeczytaniu składu przerazilam się.. Niestety niektóre położne w tym temacie nie mają wiedzy.. Tzn. nie potrafia rozszyfrować co jest co na etykiecie. I np. nie wszystkie chusteczki nawilzane są złe, są takie ktore w skladzie nie mają konserwantów. To samo z produktami do mycia niemowląt czy z kremami na odparzenia.

2017-11-14 10:30

izapodg ja w ogóle do tej pory nie zwracałam uwagi na skład kosmetyków , których używam dla dziecka . Dużo kosmetyków poleciła mi położna i jej zaufałam na słowo . Do głowy mi nie przyszło żeby czytać ich skład. Teraz już będę zwracała uwagę na tylną etykietę.

2017-11-14 10:11

Ja zwracam uwagę na skład i zawsze zaglądam do srokao (też bardzo polecam odwiedzanie jej strony) i czytam czy ona go testowała i co o nim sądzi. Nie mam w wyprawce dla Małej nic o czym ona źle pisała. Trochę czasu mi to zajęło, ale teraz jak biorę produkt z półki to jest już naturalne, że czytam co w nim jest. Zauważyłam, że robię tez to już coraz częściej z kosmetykami dla nas, a nie tylko dla Małej. Powiem szczerze, że przerażające jest to, że tyle produktów dla dzieci ma nieciekawe składy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna