Forum

81

Mama_Gratki
2018-05-04 23:42

ostatni komentarz:
2019-08-16 22:23

Bolący brzuszek? - Jak pomóc dziecku?

Dziewczyny,

Przypuszczam, że moja córka nie jest jedynym przypadkiem więc proszę Was o podzielenie się swoją opinią, doświadczeniem i pomysłami jak pomóc dziecku i uśmierzyć ból brzuszka. Moje dziecko się napina, robi się czerwone, często płacze i jest niespokojne kiedy robi do pieluszki. Nie wiem czy wtedy boli ją brzuszek.Dziecko płacze i krzyczy, ale tylko przez chwilę. Córka ma trzy tygodnie. Próbowałam kropli - probiotyk. Niestety po nich było jeszcze gorzej - podałam je dziecku tylko raz. W zaleceniu było 5 kropli na dzień, ja podałam 2, aby zobaczyć reakcję.

333 wyświetleń | 56 komentarzy
Sortuj

Aiisa
2018-05-05 08:13

mama gratki a jaki probiotyk podałaś ? jak widzisz ze się męczy możesz zrobić masaż brzuszka kuliste ruchy poczynając od góry brzucha w trakcie zjeżdżajac coraz niżej kończąc masaż na lewym biedrze dziecka możesz też podkurczyc nóżki w czasie takiego masażu to ulży dziecku. możesz też spróbować z espumisanem ale to raczej już z porozumieniem z lekarzem można też kłaść na brzuszku to różniez może pomóc. Można też przyłożyć termoforek ciepły do brzuszka i podkurczyc nóżki

evli2
2018-05-05 09:10

masaż brzuszka!z góry na dół ręką masować. ponadto polecam masować stopki od dołu do góry i każdy paluszek. Nam ten masaż szantala na stopki bardzo pomagał. Synek od ok 3 miesiąca życia zaczął nam robić co tydz kupki i wyglądało to tak, że zaczynał cisnąć, my go na przewijak, odpinaliśmy pieluszkę, żeby uwolnić brzuszek-mąż dopingował go w ciśnięciu.
Ponadto noszenie w poziomie, jakby leżało dziecko też nam pomagało.
No i oczywiście dużo z nim ,,ćwiczyłam"-rowerek itp.
U nas dicoflor nie pomagał na kupkę i brzuszek.

izapodg
2018-05-05 10:52

U nas tak bylo na poczatku, na szczescie wszystko z czasem minęło. U nas pomagał termoforek (tylko uwaga żeby nie za gorący) i ćwiczenia rowerek. Duzo kladlam też na brzuszek i wtedy też obserwowałam ulgę.

evli2
2018-05-05 11:34

izapodg fakt leżenie na brzuszku jest bardzo pomocne. u nas też bardzo pomagało

anka_01
2018-05-05 14:50

Termoforek z pestkami wisni pomaga , lezenie na brzuszku dziecka , kropelki sab simplex tylko ciezko je dostać . Cieple kapiele tez przynosza ulge ale wiadomo ze nie bedziemy leciec z dzieckiem do wanny za kazdym razem :P

Mama_Gratki
2018-05-06 07:17

Próbujemy podkurczyć nóżki za każdym razem. Podałam probiotyk ale po nim było jeszcze gorzej. Co do leżenia na brzuszku - odpada bo mamy jeszcze pępek

Aiisa
2018-05-06 17:35

może ten probiotyk dziecku nie pasuje być może innej firmy byłby lepszy dla brzuszka. jaki używasz ?

anka_01
2018-05-07 10:55

sab simplex polecam bardzo moze przez allegro zanowic naprawde pomagaja a jak nie to chpciaz espumisam dla dzieci kropelki my jeszcze stosowalismy acidolak baby tez pomagal w ciezkich sytuacjach bo pomaga wlasnie unormowac flore bakteryjna

aniam
2018-05-07 15:25

Z probiotyków to u nas floractin kolki się sprawdził. Na bóle brzuszka warto przykładać ciepły termoforek, masować brzuszek i jak najczęściej kłaść na brzuszku. U nas podginanie nóżek rytmiczne bardzo pomagało. Podałam raz espumisan i efekt był taki że syn bardziej cierpiał bo zupełnie zatrzymało mu gazy. Pomagało też odgazowanie termometrem (są też specjalne urządzenia - rurki do kupienia w aptece).

izapodg
2018-05-07 20:59

Kikutek nie przeszkadza w leżeniu na brzuszku. Położne od razu praktycznie kazały nam kłaść małego na brzuszek. Niunio się wyprukal wtedy i przechodził zły humor ;)

Aiisa
2018-05-07 23:47

A co do pępka to ten kikut nie przeszkadza i spokojnie z nim można kłaść na brzuszek dziecko. U nas w szpitalu już kazaly położne i pani pediatra kłaść na brzuszek często

aniam
2018-05-08 21:05

Jak najbardziej kikut pępowiny w układaniu na brzuchu nie przeszkadza. Ja już w drugiej dobie kładłam synka na brzuchu i położne chwaliły ten pomysł

alice1992
2018-05-09 11:10

U nas sporo pomagał masaż brzuszka.

Kalolaa
2018-05-17 19:18

Według mnie niezastąpiony jest masaż brzuszka, który w mechaniczny sposób usuwa gazy z układu trawiennego. Pomaga też częste leżenie na brzuszku :-) Warto spróbować jakiś kropli eliminujących wzdęcia, na rynku jest tego mnóstwo. Niestety nie każdy może okazać się pomocny, trzeba próbować czasami nawet kilku (oczywiście nie ba raz! ) No i taki środek + probiotyk to duet idealny na brzuszek :-) pozdrawiamy!

ewciaos14
2018-05-17 20:30

Mama gratki wiem co to znaczy, bo moj syenk od urodzenia mial problemy z brzuszkiem, ulewanie, wzdecia, kolki, zaparcia i ciagle stekanie, ciągły placz, i próbowałam wszystkiego , ukladanie synka na brzuszku, oklepywanie po pupie, ciepłe oklady, suszarka, espumisan, esputicon, priobiotyki...dop pomogl synkowi syrop debridat..wiec może u Ciebie tez sie sprawdzi.

aniam
2018-05-17 21:10

probiotyk żeby miał pozytywne efekty trzeba stosować więcej niż raz. Może akurat się zbiegło że podałaś a córcia bardziej płakała. Polecam floractin kolki, u nas bardzo pomagał.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę