Forum

24

anka_01
2017-07-19 07:58

ostatni komentarz:
2019-09-21 20:36

Kolczyki u dziewczynki

Jak to u was z kolczykami? Pytanie kieruję do mam dziewczynek :) przebijałyscie uszy waszym dziecią i kiedy to było? ;) zdania na ten temat są podzielne. Jedni uważają że dziecko same powinno zadecydować w przyszłości a inni chcą by dodać uroki dziecku ;) z doświadczenia wiem że jak nie zrobi tego mama to dzieci później często się boją ;p

1323 wyświetleń | 87 komentarzy
Sortuj

Xenia21
2017-07-19 10:46

Ja przebiłam uszy mojej córce jak miała 10 miesięcy.

izapodg
2017-07-19 14:25

Mama nie pozwalała mi przebić uszu bo sama kolczyków nie nosi, więc moja babcia, a mamy teściowa, na 6 urodziny zabrała mnie do jubilera i przebiła uszy (bez zgody mojej mamy) :D

MichuNi
2017-07-19 14:46

Ja mialam uszy przeklute jak mialam okolo 5 lat, corka ma 18 miesiecy i uszy jeszcze "w calosci" :) Choc czasem zaluje, ze jek nie przeklulam uszu, bo niewatpliwie dodaje to uroku takiej malutkiej dziewczynce. Jednal z drugiej strony obawiam sie ze za duzo by manipulowala przy uszkach i jeszcze nie daj Boze zrobilaby sobie krzywde. Mysle ze jednak poczekamy jeszcze rok lub dwa :)

aniam
2017-07-19 16:04

Ja miałam przebite uszy parę miesięcy przed komunią (akurat wśród moich koleżanek panowała taka moda). Będę miała synka dylemat kiedy mnie nie dotyczy, ale pamiętam że sama bardzo się bałam i mimo że takim specjalnym pistoletem, to strasznie bolało. Gdybym miała córcię to chyba wcześniej przekłułabym jej uszy, malutkie koczyki małej dziewczynce dodają dużo uroku :)

Silver_90
2017-07-19 18:34

Anka ja swojej jeszcze nie przekłułam uszu a skończyła osiem miesięcy.
Zdania na ten temat są podzielone, jedni uważają że absolutnie nie przekłuwać takim małym dzieciom uszu. Robi się im krzywdę, może dojść do zakażenia. Drudzy uważają, że lepiej wcześniej, ponieważ starsze dzieci boją się tego.
Sama jeszcze nie wiem kiedy u mojej to nastąpi, może jak roczek skończy, zobaczymy:)

anka_01
2017-07-19 20:41

Moja dopiero ma dwa miesiące ale ciągle się zastanawiam i wiem że będę chciała jej przebić i napewno nie wcześniej niż skończy rok.

Maggda
2017-07-20 10:32

Ja z kolei uważam, że należy dać dziecku wybór. Owszem, kolczyki w uszach tak małej dziewczynki wyglądają cudnie, uroczo, słodko itd... ale mimo wszystko nie są to nasze uszy, tylko naszego dziecka. Moim zdaniem powinno się poczekać, aż dziecko będzie świadome swoich decyzji i je spytać o zdanie.
Druga sprawa to kwestia bezpieczeństwa. Całkiem możliwe, że dziecko mogłoby ciągnąc się za uszy, kolczyki (mam na myśli wkrętki, nie dłuższe). Poza tym dzieci śpią w najróżniejszych pozycjach, kolczyki mogłyby im się wbijać w skórę za uszami.
Argumentów za tak i za nie jest dużo, moim podstawowym jest to, że to ciało dziecka i do niego należy wybór :)
A każda z nas zrobi, jak będzie uważała:)

Mamik
2017-07-20 11:19

Ja również mam w głowie troche za i przeciw. Przede wszystkim przeciw bo: bezpieczeństwo dziecka, bo może pociągnac maluszek i wyrwac, może wpić sobie w nocy za ucho, a może uczulenie albo infekcja sie wda, a ból, a gojenie to tez nie taka latwa sprawa... ale za tez jest argument, że dzieci po prostu mają to już za sobą, a dziewczynki czesto w wieku 3-4 lat już wiedzą co i jak, i chodzą i chwalą sie kolczykami.
Jednak uważam, że jest to sprawa indywidualna sprawa każdego człowieka. Jeśli ktoś chce maluchowi zrobic kolczyki, prosze bardzo, jesli nie to nie. Nie uważam, żeby to była sprawa życia i śmierci i aby komentować takie rzeczy w sposób bardzo negatywny jak to zdarza się czytać na różnych forach. To tylko kolczyki, dziecku nic sie od tego nie stanie (no chyba ze wyrwie, ale od tego sie nie umiera) wiec nie rozumiem tych wszystkich krytukujacych matek. Nie chcesz- nie rob....chcesz rób. Ot i takie to moje zdanie :)

Xenia21
2017-07-20 22:17

Moja córka miała na początku założone kolczyki na wkrętki, nic przy nich nie manipulowała, nie dotykała uszów, chyba nawet nie wiedziała, że coś tam ma założone.
Ale te na wkrętki kolczyki, zaczęła gubić, więc założyłam jej takie zwykłe, bałam się strasznie ich założyć, że będą haczyć, że będą jej przeszkadzać, że jak będę ją ubierać, to zahaczę i rozerwę jej ucho itp. Ale założyłam na próbę, jak się okazało te zwykłe kolczyki są lepsze niż te na wkrętki.
Teraz moja mała wie, że ma na uszach kolczyki, bo jak ktoś mówi o kolczykach lub jak zobaczy u kogoś to delikatnie łapie się za uszka i pokazuje, że ona ma tam kolczyki :)

Skrzaty
2017-07-26 16:24

Ja bardzo długo rozważałam kiedy przebić uszy córce. Po długich namysłach czytaniu licznych komentarzy zdecydowałam że jednak z przekłucie uszu się wstrzymam do momentu jak córka będzie chciała sama. Jak tylko córka poszła do przedszkola a miała niecałe 3 lata to Pewnego dnia wróciła i powiedziała że chcę mieć kolczyki takie jak Oliwka. Poszliśmy do kosmetyczki bez większych problemów przebyliśmy uszka było prawie bezboleśnie. Oczywiście ilu rodziców tyle zdań na temat przekłuwania uszu Ale każda z nas decyzję musi podjąć sama

bezeluszek
2017-07-26 17:08

moja jedna miała 5 mc druga 4 mc

ana134
2017-07-27 11:08

Z doświadczenia w pracy wiem, że do tematu trzeba podejść indywidualnie. Widuję malutkie dziewczynki z kolczykami w uszach, a u siebie na zajęciach mam trzylatki, których mamy nie decydują się na kolczyki przez wzgląd na to, że pewnie zaraz byłyby usunięte:)

Mama_Ola
2017-10-20 09:03

Dziewczyny znalazłam moim zdaniem bardzo ciekawy i fajny artykuł na temat przebijania uszu małym dziewczynkom, bezpieczeństwa tego zabiegu oraz miejsca, w którym powinien on być wykonany jeśli już się na niego zdecydujemy: https://oczekujac.pl/2016/09/przekluc-dziecku-uszy-dorosnie-dlaczego-odpowiada-specjalista.html.
Ja jestem mamą dwóch chłopców, ale gdybym miała córeczkę na pewno poczekałabym z kolczykami, na przykład do wieku szkolnego.

ewciaos14
2017-10-26 23:31

Ja mialam przebijane uszy jak bylam dzieckiem ale nie wuem ile mialam lat.ale ok. 6-7 bo pamietam troszke ten moment nie bol, o to przebijanie.tylko ze to przebijala mi ciocia;-) i kestem zadowolona ze juz mam.przebite i mam spokoj a kolczyki lubię nosic;-) coreczki nie mam , mam.synka ale jak bede miala.córeczka to pewnie przebije jej uszka tak na ok. 12mc..wczensiej nie mam takiej potrzeby.

kornelka02012014
2017-11-03 17:47

Przekłułam jak córka miała 2 lata i 5 mcy, meczyła mnie ok pół roku ze tez chce, tłumaczyłam , szczypałam w uszka lekko zeby wiedziała ze bedzie bolec troszke i była bardzo dzielna podczas przebijania , a jaka dumna poźniej była, ...

maddziaa
2017-11-14 17:25

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić 2 letnie dziecko, które domaga się kolczyków. Moja córa w ogóle nie ma pojęcia o jakiś kolczykach w uszach...
Osobiście jestem przeciwna przekłuwania uszu niemowlakom. Nawet patrząc na moją dwulatkę to uważam, że to nie czas. Sama miałam przebijane uszy, gdy sama tego chciałam i uważam, że to dobra decyzja. W przypadku najmłodszych bardzo bałabym się o to, że uszka mogłyby się źle goić czy o jakiś wypadek w zabawie.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę