Forum

24

motheroftwo
2017-11-08 10:02

ostatni komentarz:
2019-09-05 00:06

Materac do łóżka-jaki wybrać?

Witajcie, przymierzamy się do kupienia synkowi łóżka, gdyż oczekujemy na drugą dzidzię i rzecz jasna starszy łóżeczko niestety będzie musiał odstąpić.
I tutaj moje pytanie, jaki materac do łóżka wybrać? Synek będzie miał około 19 msc gdy pojawi się drugie dziecko. Jaki materac będzie najbardziej odpowiedni dla kręgosłupa takiego malucha? Sporo czytałam na ten temat, ale nadal mam mętlik.
Stała któraś z Was przed podobnym wyborem? Na jaki materac się decydowałyście?

860 wyświetleń | 82 komentarzy
Sortuj

Anna34
2017-11-08 10:11

Moim zdaniem najlepszy jest materac piankowy
Ja mam materac kokos pianka i również świetnie się sprawdza już od 4 lat
Teraz dużo krytyki leci w stronę materacy z gryką, że zawierają robactwo które uaktywnia się nawet po długim czasie użytkowania, a już najgroźniej przy kontakcie z wilgocią, słyszałam nawet o pogryzieniu dzieci przez te robale, nawet bliscy znajomi bpo przeszło 3 latach użytkowania wyrzucili ten materac bo dostrzegli robaki które w jednej chwili pojawiły się na podszewce materaca a za chwilę się schowały z powrotem tak że nie było ich widać fujjj

Anna34
2017-11-08 10:18

Materac piankowy - jest dobry ze względu na alergiczność, utrzymanie prawidłowej temperatury oraz zapewnienie prawidłowego podparcia
Można szukać takiego materaca wyposażonego również w warstwę pianki lateksowej taki materac delikatnie twardszy jest odpowiedni nawet do 6 roku życia dziecka. Oczywiście zależnie tez od jego długości i szerokości.

ewelka33
2017-11-08 10:55

Tu był podobny wątek o materacach dla niemowlaka, może coś się przyda - https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=12&t=230&p=3

Ja też jestem za materacem piankowym, czytałam rożne opinie i przekonałam się właśnie do niego. U nas na forum dużo dziewczyn polecało materace z Ikei, my tez taki mamy.

izapodg
2017-11-08 13:34

Byly juz nawet 2 takie wątki...
Kolejny raz napiszę, że polecam piankowy właśnie z Ikei (ten za 119 zł) lub materac lateksowy, ale to już droższy koszt.

kornelka02012014
2017-11-08 13:59

Podobno lateksowe są bardzo dobry ale koszt duży . Ja mam dwa łóżeczka i w jednym kokos gryka po córce i drugi piankowy kupiłam nowy ze względu częstego tematu robactwa , niby nie ma bo sprawdzałam ale jakoś ta wizja mnie przerażała i syn śpi tylko na piankowym

MagdalenaMadzik
2017-11-08 15:57

Ja też długo zastanawiałam się jaki materac wybrać dla dziecka Dużo na ten temat czytałam Jak zwykle wszystko ma swoje wady i zalety W końcu wybrałam kokos i pianka i muszę przyznać, że jestem zadowolona Materac się nie odkształca, maluszek się nie poci Pokrowiec można łatwo zdjąć i wyprać więc łatwo zadbać o czystość i nie musimy martwić się o roztocza Odpowiednia twardość dostosowana do wieku dziecka i jego kształtującego się kręgosłupa Cyrkulacja powietrza i wilgotności Ten materac ma również atest antygrzybiczy

motheroftwo
2017-11-08 16:37

Anna34 też właśnie słyszałam o robactwie, które mnoży się w materacach z gryką i trochę mnie to przeraziło... Fuuu... Czytałam o materacach piankowych i lateksowych (niby lepsze, ale droższe) i ciężko mi było się zdecydować na cokolwiek. Wiadomo że każdy będzie miał jakieś zalety i wady, jednak kto pyta nie błądzi :)) dziękuję Wam za pomoc i rady, będziemy jeszcze myśleć jaki wybrać...

aniam
2017-11-09 07:28

Gryka i kokos niosą ryzyko robaków. Najlepsze są materace piankowe z pianki lateksowej. Dobrze przepuszczają powietrze, sa antyalergiczne. Można wybrać też taki z warstwa pianki termoformowalnej tylko to większy wydatek

anka_01
2017-11-09 08:13

Byly juz watki na ten temat, polecam tam poczytac. Ile mam, ile producentow tyle opini ;) kazdy chyba powinien dobrac wedlug uznania, sa tez rankingi na internecie polecam popatrzec i tam poczytac

monikadan89
2017-11-09 16:31

ja u 7 miesięcznego jak i u 2 latka mam materace piankowe i jesteśmy z nich zadowoleni. wcześniej dziecko miało kokosowo-gryczany i nie mogło na nim spać strasznie sie wierciło a do tego miało na ciele jakieś plamki więc wymieniliśmy na piankowe

Anna34
2017-11-09 18:57

Dokładnie kto pyta nie błądzi warto posłuchać kogoś kto już ma jakieś doświadczenie jak byłam w ciąży to była moda na materace z gryką a teraz lawina krytyki także wszystko się zmienia z biegiem czasu :-)

lola102
2017-11-09 21:04

Dziewczyny ,czytałam niedawno że w niektórych materacach lubią pojawiać się robaki , tylko nie mogę przypomnieć sobie które to . Jak tylko to odszukam to napisze

Anna34
2017-11-09 21:06

Pisałyśmy o tym wyżej .... W materacach z gryką

maddziaa
2017-11-14 18:46

Lola, chodzi o materace z gryką, aczkolwiek nikt wśród znajomych ani my nie mieliśmy takiego przypadku.
Mamy grykę i kokos właśnie, ale nie jestem z niego zadowolona. Dla drugiego maluszka kupimy lateksowy. A jeśli ktoś nie chce tak dużo inwestować, to piankowy będzie lepszy. Kiedyś była jakaś taka moda na ten kokos i grykę, na szczęście chyba powoli mija.

NowaJanowa
2017-11-24 20:46

Ja słyszałam same pozytywne opinie o materacu zwyklym piankowym i taki planuje kupic, to że są inne,droższe, wcale nie oznacza, że są lepsze

Mama_Ola
2017-11-28 10:48

Motheroftwo decyzja już pewnie dawno podjęta, ale dla przyszłych forumowiczek dodam jeszcze i swoją opinię ;) My w bardzo podobnym wieku zmienialiśmy łóżeczko naszemu starszemu synkowi i zdecydowaliśmy się na "zwykły" piankowy materac z Ikea - kupiliśmy go wraz z łóżeczkiem i wybraliśmy taki twardszy (a wybór tam jest spory). Materac był wygodny - nie raz spałam na nim z synkiem, a że jestem dość niewielkich rozmiarów, to spokojnie mieściliśmy się we dwójkę w jego pojedynczym łóżku ;) Maluch lubił swoje łóżeczko, także i jemu bylo chyba wygodnie. Materac taki ma też ogromny plus - nie jest jakiś super drogi i gdy maluszek go obsiusia kilka razy (no niestety, ale takie rzeczy się zdarzają mimo naszych starań), to można go po prostu wymienić na nowy. My nasz wymienialiśmy trzykrotnie, aby zawsze był świeży. Gdy synek poszedł do pierwszej klasy dostał natomiast nowe, duże łóżko - tym razem już niestety rozkładane, aby mógł w wygodny sposób spędzać na nim czas i zapraszać kolegów w gości (łatwiej dzieciakom siedzieć na takiej złożonej sofie, niż na wielkim sypialnianym łóżku). Widzę już natomiast, że trzeba będzie to łóżko wymienić, ale to już po zmianie mieszkania.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę