Forum

105

Mikasu
2019-08-13 13:05

ostatni komentarz:
2019-08-18 17:19

Tabletki antykoncepcyjne jak na prawdę działają?

Ktoś mi wytłumaczy, gdyż dalej nie rozumiem. Jeżeli pierwszą tabletkę biorę o np 13:05 to wszystkie kolejne muszę brać o 13:05 gdyż musi być pełne 24h. A co jeśli się spóźnię? I np zamiast 13:05 wezmę dziś 13;50 a jutro 13:05 znów po jutrze 13:20 i znów 13:05, to jestem chroniona czy nie? Na opakowaniu jest napisane że jeśli zapomnę do 12 h i wezmę w ciągu tych 12h jestem chroniona ale słabiej i na Nast dzień mam wziąć o stałej porze 13:05, ale jeśli wezmę po 12 h to powinnam zabezpieczać tydzień biorąc kolejno tabletki wedle godziny. To jeśli spóźnię się do 5 min lub 30 min max godziny powinnam się obawiać, że nie zadziałają? Nic z tego nie rozumiem.

94 wyświetleń | 15 komentarzy
Sortuj

Aiisa
2019-08-13 17:27

Mikasu podstawowa sprawa to jakie tabletki jedno skladnikowe czy dwu ? Bo to różnica jest generalnie bo np te jedno skladnikowe jak się spóźnisz to już z minieciem 24 h od ostatniej tabletki A nie weźmiesz o czasie następnej to zaczyna slabnac działanie i może być wtedy wpadka choć to zdarza się nie często ale jednak możliwe koleżanka tak miała dlatego jeśli to tabletki jedno skladnikowe trzeba pilnować godziny co do minuty niemalże koleżanka po wpadce jak znów brac miala to ustawiła sobie alarm przypominający codziennie o tabletce też zapominala no i warto pamiętać by uważać na suplementy np olej z wiesiolka i inne które wspomagają płodność bo obniżają działanie tabletek przez co też może być wpadka.
Natomiast sprawa się ma inaczej jeśli są to tabletki dwuskladnikowe wtedy te ileś tam minut różnicy nie jest aż tak ryzykowne bo one działają silniej mają dwa składniki i to obniżenie działania jest po czasie dopiero jakimś większym niż w przypadku tak zwanej pigułki czyli jedniskladnikowych tabletek

Mikasu
2019-08-13 19:00

Dla mam karmiacych

moniczka7896
2019-08-13 20:08

Jeśli spóźnisz się i nie weźmiesz o tej porze którą wstępnie sobie ustaliłaś to przez te kolejne 12 h jeszcze chroni ale nie tak mocno jak powinno.
Po prostu musisz pilnować tej pory którą sobie wyznaczyłaś i koniec.Ustaw przypomnienie w telefonie, to dobre rozwiązanie ;)

Mikasu
2019-08-14 09:06

Dziękuję

Aiisa
2019-08-14 09:54

Mikasu więc masz jednoskladnikowe zapewne A wręcz prawie na pewno i musisz brać je o stałej porze bo z każda minuta spóźnienia zaczynają mniej działać najlepiej przypomnienie sobie ustawić by tabletki chronily caly czas tak samo bo jak są wahania spada ochrona to niekiedy i do wpadki może dojść tak miała moja koleżanka .

Mama_Hani
2019-08-14 21:34

Najlepiej ustalić sobie taką porę żeby zawsze o niej pamiętać. Albo ustaw sobie powiadomienie w telefonie wtedy na pewno nie zapomnisz.
Ja np brałam o 20.. Po dłuższym czasie już po prostu weszlo mi to w nawyk i nie potrzebowałam telefonu.

ewciaos14
2019-08-14 22:11

Dla mnie tabletki antykoncepcyjne to skomplikowane, moja siostra bierze to sie wypytalam jak to i faktycznie skomplikowane i trzeba tego czasu pilnowac;-) ja z mezrm mamy drugiego synka 11mc i tak sie zastanawiam czy bede chciala 3..jesli nie to moze zaczne brac tabletki ale jeslk bede chciala to nie chce brac , bo cale zycie nie bralam a jakbym teraz wziela a tu jiz w grudniu skoncze 30lat to bym sie bala..

moniczka7896
2019-08-15 13:04

Ewciaos,ale czego byś się bała?

Aiisa
2019-08-15 13:23

Ewciaos są różne metody antykoncepcji nie koniecznie muszą to być tabletki :)

Mama_Hani
2019-08-15 14:43

Jak dla mnie to była super metoda, nie miałam problemu z zapominalstwem. Po urodzeniu Hani nie brałam i korzystaliśmy z prezerwatyw i szczerze mówiąc.. Nigdy więcej. Teraz po porodzie na pewno pójdę do ginekologa i poproszę o tabletki.

zanetka171
2019-08-15 17:11

Dlatego zamiast tabletek wolę Nua Ring (ring który umieszcza się na 3 tygodnie) i nie trzeba pamiętać o codziennym braniu w danych godzinach. Bo nieraz się zapominałam.

Mama_Hani
2019-08-16 13:10

Zanetka jest tyle metod na rynku że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Jedni wolą tabletki, inni wkładkę czy gumki a jeszcze inni metodę o której Ty wspominałaś. Choć przyznam szczerze że o niejwczesniej nie słyszałam i chętnie poczytam.

Aiisa
2019-08-16 13:15

Warto też pamiętać że jeśli się karmi piersią nie wszystkich metod można używać:)

Mama_Hani
2019-08-18 14:54

No tak to ważne, dlatego każdy lekarz powinien informować swoje pacjentki o tym :)

Aiisa
2019-08-18 17:19

No i przy okazji nie każda metoda jest dobra dla każdego w sensie powinny być też wykonane badania wcześniej a nie w ciemno przepisanie antykoncepcji i ewentualne zmienianie jej metoda prób i błędów.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę