Forum

60

kaczka442
2017-07-10 22:08

ostatni komentarz:
2019-09-22 23:03

Plamy po mleku!

Ratunku!
Małemu się ulewa..i często na pieluszkach tetrowych powstają po tym żółte plamy...Nie wiem co robić...próbowałam już wszystkiego...namaczanie...pranie w 90 stopniach...jeszcze tylko wybielacza nie używałam...ale mam też kolorowe pieluszki i się boje że mały może mieć przez to jakieś uczulenie. Macie drogie Panie jakiś sprawdzony sposób?

867 wyświetleń | 123 komentarzy
1
2
3
4
5
(...)
8
Sortuj

Xenia21
2017-07-10 22:44

Może spróbuj zamoczyć w zimnej wodzie i zaprać mydełkiem na plamy Dr. Beckmann. U nas pomaga na wszelkiego rodzaju plamy.

anka_01
2017-07-11 06:32

Po kilkukrotnyn praniu powinno zejść samo ;) jest też dobry sposób zostawiać namoczone ubranka czy pieluszki z plamkami tego rodzaju na noc w Persilu bądź innym dobrym proszku i później wypranie pieluszek czy ubranek. Również powinno poskutkowac. Jeśli pieluszki zaś są białe to można wyprać z wybielaczem a później ponownie zrobić pranie z proszkiem dla dzieci czy takim jaki używasz ;)

Mamik
2017-07-11 09:54

U nas niestety nic nie dzialalo oprocz natychmiastowego zaprania ale zimna woda. Gorąca woda utrwala plamy dlatego samo zapranie powinno byc zimna. Rowniez polecam mydelko odplamiajace lub plyn do naczyn. Ewentualnie mozesz spróbować namoczyć pieluchy w kefirze lub maślance (moczenie cala noc). To tez fajny sposob na biale rzeczy aby byly snieznobiale :)

BabaYaga
2017-07-11 15:02

Ja polecam tylko mydełko odplamiające (dr Beckman lub dr Reiner... wszystko jedno) - sprawdza się REWELACYJNIE w przypadku plam wszelkich... i tych po mleku i tych po kupie (a te są najgorsze) :-D
Słyszałam też, że soda oczyszczona dodana do prania wybiela... ale szczerze mówiąc nie odważyłabym się w przypadku rzeczy noworodka i najmłodszego niemowlęcia...
PS A truskawkowe plamy najlepiej jest zalać wrzątkiem (same znikają) - taka dygresja ;-)

Xenia21
2017-07-11 16:53

O sposobie z maślanką czy kefirem nie słyszałam. Muszę wypróbować :)
O sodzie słyszałam, że jest dobra na plamy, ale jeszcze nie próbowałam, zawsze używam mydełka bo mam pod ręką, a tej sodzie zapominam. Dlatego pewnie jeszcze z niej nie skorzystałam.

Silver_90
2017-07-11 22:13

To prawda soda oczyszczona pomaga usunąć wiele plam. Moja córka jak ulewała zapierałam pieluszki w zimnej wodzie np z dodatkiem szarego mydła. Często tez stosowałam odplamiacza Loveli, namaczałam przez określony czas w wodzie z dodatkiem tego detergentu. Dr Beckmann ma wiele różnych odplamiaczy, warto spróbować.

Ula888
2017-07-21 23:02

Takie plamy najlepiej zabierać od razu ponieważ potem jest problem z ich usunięciem. Ja używam śliniaki więc plamy nie doskwieraja nam tak bardzo.

ana134
2017-07-24 15:50

A mi ktoś poradził wygotować pieluszki w wodzie z proszkiem lub płatkami mydlanymi. Zakupiłam w tym celu duży garnek i wypróbowałam te dwa sposoby jeśli chodzi o pieluszki wygotowane w płatkach mydlanych to zauważyłam różnicę w stosunku co do prania w 90 st., ale niektóre plamy pozostały. Natomiast po wygotowaniu pieluszek z proszkiem do prania dla dzieci przeżyłam szok, pieluszki odplamione jak nowe. Stary sposób na dawne utrzymanie pieluszek w czystości, ale bardzo dobry. Polecam:)

Maggda
2017-07-24 22:21

Również polecam mydełko odplamiające Dr. Beckmann, odplamia wszelkie plamy. Mąż miał spodnie brudne mieszanki farby z żywicą, pralnia chemiczna nie pomogła, a mydełko tak!
Jeśli plamy są dość trudne do usunięcia proponuję namoczyć ubranko i tak je trzymać kilka dnia, od czasu do czasu przepierając ręcznie, a potem do pralki.

MichuNi
2017-07-26 12:18

Tak jak kolezanki polecam mydelko galasowe - najpopularniejsze to to z Dr. Beckmanna, jednak np w Rossmannie dostepne jest tez mydelko ich, rossmannowej marki - domol. Dziala rownie dobrze a jest nieco tansze. U nas jest ono ostatnia deska ratunku ktora naprawde rzadko mnie zawodzi. Wywabia wiekszosc plam, nawet tych starych. Gdyby to nie pomoglo tetrowe pieluchy polecam wystawic na slonce - slonce doskonale wywabia plamy, nawet te po marchewce czy kupie - niejednokrotnie czytalam o tym na forach dot. pieluch wielorazowych, niedawno sprobowalam z bodziakiem na ktorym byla juz od kilku miesiecy uparta, niechcaca zejsc plama. 2 dni na sloncu i plamy nie ma :)

bebusiaa
2017-11-03 12:53

Również słyszałam, że świetnie sprawdza się mydełko na plamy Dr. Beckmann.

Aiisa
2017-11-05 17:27

Polecam równiez mydełko dr beckmann z rossmana :) ale nam też czasem były plamy nie do usunięcia po mleku więcna plamę wodę utleniania potem mydełko i przeplukac zimna woda potem wyprać i wszystkie znikały plamy :)

kornelka02012014
2017-11-05 17:33

Zarówno mydełko beckerman jak i nawet zwykłe szare mydło pomaga :) ale najlepiej odrazu po ulaniu zaprac

Kasia_S
2017-11-11 12:45

Na plamy polecam mydełko Dr Beckmann można je kupić i w Rossmannie i w Biedronce. Ale jeśli chodzi o plamy to trzeba to robić tak, że od razu najlepiej przepłukać i zaparć mydełkiem. Płuczemy w zimnej wodzie bo ciepła tylko utrwala plamy.

Anna34
2017-11-11 13:06

Czasem warto wygotować poplamione pieluszki w garnku z proszkiem dla niemowląt ja również stosowałam mydełko dr Reiner najlepiej na świeże plamy przez pocieranie odpiera też kupkę z bodziaków :-)

Aiisa
2017-11-11 15:21

Jeszvze są takie z dady sensitive odplamiacze też działają.

1
2
3
4
5
(...)
8
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką