Forum

56

madziad25
2017-10-17 09:22

ostatni komentarz:
2019-08-18 20:16

Jaki biustonosz do karmienia

Hej dziewczyny! Powoli przymierzam się do zakupu wyprawki dla siebie :P czyli piżama, koszula no i biustonosz. I tu zaczynają się schody bo jest ich sporo w bardzo różnych cenach od 10 zł do 100zł i więcej. Jakie u was się sprawdziły i w jaki zainwestować i czy te po ok 15 zł na allegro są warte uwagi czy lepiej kupić droższy. A może wcale nie kupować tych do karmienia tylko zwykły ale bez usztywnień?

1296 wyświetleń | 229 komentarzy
1
2
3
4
5
(...)
15
Sortuj

aniam
2017-10-17 10:23

piersi w czasie karmienia są bardzo delikatne, szczególnie jak zdarzy się nawał czy zapalenie dlatego warto wybrać biustonosz z bardzo delikatnego i miękkiego materiału, np. dobra bawełna, bez koronek i fiszbin. Powinien też dobrze podtrzymywać piersi od dołu, żeby nie nastąpiła deformacja. Dla wygody warto mieć taki specjalny do karmienia, który sobie odpinasz do karmienia. Moje koleżanki np w pierwszym okresie miały specjalne, ale potem przy unormowanej laktacji, kiedy też różne dolegliwości nie występują, nosiły normalne, co pozytywnie wpływa na samopoczucie kobiety (atrakcyjniejszy wygląd).

ewelka33
2017-10-17 10:59

Ja na razie mam przygotowany z lidla, ale jeszcze nie miałam okazji z niego skorzystać. Mam koleżankę, która bardzo poleca triumpha, nawet tam pojechałam, ale mieli jeden wzór i Pani odradziła mi kupno prze porodem, bo nie wiadomo jaki będę miała rozmiar i najlepiej wysłać męża po porodzie - taka jej rada. Ja i tak do szpitala chce jakiś mieć i dlatego kupiłam tego z lidla.
Koleżanka, która rodziła we wrześniu poleca mi natomiast ten: https://mamapoint.pl/product-pol-7430--3300-Bezszwowy-biustonosz-do-karmienia-Carriwell-z-wkladka-formujaca-Bialy-3.html?gclid=CjwKCAjwpfzOBRA5EiwAU0ccN9mUlPGNESSPFHOFVVopEVgX_tMEb7QfqdcU2bYiBrpDuxlNnYucIxoCQ7YQAvD_BwE

izapodg
2017-10-17 11:43

Przed porodem raczej nie warto kupować stanika.. Ja w ciąży nosiłam miseczkę B natomiast teraz po tygodniu karmienia piersią noszę rozmiar D.. Także nie wiadomo jak to będzie u Ciebie.
Zainwestowalam w specjalny stanik do karmienia i jest to mega wygoda, poza tym piersi dobrze się w nim układają. Stanik przy karmieniu piersią jest niezbędny, żeby nie straciły one na jedrności.
Aaaa i do tego wkladki laktacyjne to podstawa :) ja mam te z Canpolu i super się sprawdzają.

Maggda
2017-10-17 11:54

Madzia początkowo polecam zwykłe bawełniane biustonosze do karmienia, bez żadnych usztywnień. Różniej specjalne do karmienia bez fiszbin, ponieważ początkowo piersi są bardzo delikatne. Zakładając nieodpowiedni biustonosz możesz doprowadzić do zapalenia, zastojów i niesamowitego bólu piersi. Ważne żeby piersi nie były ściśnięte, ale jednocześnie muszą też być dobrze podtrzymane, żeby potem nie doprowadzić do tzw. "zwisów".

monikadan89
2017-10-17 13:40

Ja zakupiłam jeszcze przed porodem dwa biustonosze do karmienia w kolorze białym i czarnym. Były to zwykłe biustonosze do karmienia materiałowe, bez żadnych fiszbin i usztywnień, takie by były wygodne, bo używałam ich nawet do spania, bo były potrzebne wkładki laktacyjne to musiałam je włożyć do biustonosza. ale polecam też takie biustonosze do karmienia usztywniane i ładnie wyglądające, wtedy czujemy się w nich lepiej i pięknie, a przede wszystkim kobieco;-) Natomiast odradzam kupowania takiego sztywnego stanika jeszcze przed porodem zanim pojawi sie pokarm, ponieważ nigdy nie wiadomo do jakiego rozmiaru urosną nasze piersi i wtedy może okazać się, że biustonosz jednak jest za mały. a przecież w za ciasnym staniku nie da się w czasie laktacji chodzić, bolą wtedy piersi, a nawet nie tylko piersi bo i węzły chłonne,,,, wiem bo sama raz się wybrałam w normalnym staniku, nie karmiłam dziecka przez kilka godzin i myślałam ze umrę z bólu;-/

sylwencja21
2017-10-18 20:11

Polecam serdecznie niedrogie biustonosze bez fiszbin
Myślę że można kupić już przed porodem przynajmniej ten jeden pierwszy, mi udało się z rozmiarem. piersi rosły już w ciąży, a po porodzie już w miarę się ustabilizowały - gdy karmilam regularnie nie były już jakoś dużo większe.... najważniejsze żeby biustonosz był wygodny, pod biustem i w biuście. Wydaje mi się że warto mieć dwa a nawet trzy biustonosze typowe do karmienia- dwa w domu jeden na wyjścia chociażby do lekarza, warto zwrócić uwagę na zapięcia i osłonkę biustu.
Niektóre biustonosze te do karmienia z marketów od razu po odpięciu odsłaniają i tak całą pierś- przez to cena jest też niska.
Ja kupiłam biustonosze które otaczały całą pierś a tylko fragment piersi odsłonięty był w momencie rozpięcia klapki - takie są komfortowe zwłaszcza przy karmieniu przy kimś, u lekarza, gdzies w mieście, gdy dziecko pije praktycznie piersi nie widać bo dziecko zasłania otoczkę główką a zaraz potem po małym odstępie zaczyna się otoczka materialu warto szukać takich biustonoszy moje kosztowały około 35 złotych i były dobre gatunkowo także polecam tego rodzaju osłaniające pierś, nawet w domu przy gościach można komfortowo nakarmić dziecko.

Mama_Ola
2017-10-18 20:18

Nie będę się powtarzać, bo dziewczyny napisały już bardzo fajnie powyżej jakie powinny i jakie nie powinny być dobre biustonosze do karmienia :)
Ze swojego doświadczenia za to opowiem, że ja kupiłam sobie na początek kilka biustonoszy w H&M - była promocja, a wyglądaly one bardzo fajnie, wygodnie, spełniały wszystkie kryteria (zero falban, fiszbin, usztywniaczy itp.). Wzięłam 3 w różnych kolorach: biały, czarny i cielisty. Rozmiar wybrałam trochę na oko, bo byłam jeszcze w ciąży, ale poniewać było to moje dugie dziecko, to wiedziałam, że biustonosz w szpitalu jest konieczny i postanowiłam zaryzykować z rozmiarem. Co się okazało, biustonosze były na mnie dobre, ale niestety materiał, z którego są wykonane (nie jest bawełna) jest straszny! Pierś po dwóch godzinach w takim biustonoszu szczypie i boli. Przepraszam za opis, ale tak faktycznie jest. Jeszcze będąc w szpitalu szybko zamawiałam na allegro biustonosze Canpolu. To nie jest żadne lokowanie produktu ;) Naprawdę w pierwszej ciąży używałam tylko ich, a tym razem chciałam coś "ładniejszego" i bardziej "modowego". Tak więc teraz używam bawełnianych biustonoszy z Canpolu (rozmiar sprzed ciąży okazał się teraz także ok, bo te biustonosze mam wrażenie są nieco większe). Te z H&M czekają na czasy, kiedy piersi będą mniej wrażliwe.
Dodam jeszcze tylko, że w pierwszej ciąży po jakimś czasie zaczęłam nosić zwykłe, "miękkie" staniki z fiszbinami, bez odpinanych klapek i bardzo dobrze mi się w nich karmiło, a karmiłam synka rok i 8 miesięcy.

BabaYaga
2017-10-18 21:12

Ja jeszcze polecam koszulki - topy do karmienia np. bawełniane z h&m. Mają odpinane ramiączka tak jak w biustonoszu do karmienia, są bardzo delikatne i funkcjonalne. Doskonale zastępują mi biustonosz - zakładam je pod luźną bluzkę lub koszulę. Są też bardzo wygodne do snu. Nie uciskają i nie podrażniają wrażliwych piersi.
PS Dziewczyny mają rację, że nie ma sensu kupować drogiego biustonosza przed porodem i unormowaną laktacją. Lepiej najpierw kupić delikatne i sportowe bawełniane staniki, a dopiero później zainwestować w coś ładnego ;-)

anka_01
2017-10-18 22:56

Zdecydownie polecam kupic po porodzie. Ja osbiscie kupilam dwa biustonosze do karmienia a z zadnego nie skorzystalam a dlaczego? Bo wygodniej i swobodniej czulam sie po prostu bez niczego. Nawaly mleczne nie byly takie zle a wkladki laktacyjne przyklejalam do koszulki jak trzeba bylo. Jak gdzies wychodzilam to ubieralam normalne biustonosze plus te wkladki bo jednak te luzne jakos mi nie odpowiadaly wiec dla mnie to jedynie byla strata pieniedzy bo poradzilam sobie bez nich :p

madziad25
2017-10-19 12:34

Bardzo wam dziękuję za pomoc. Myślę że kupie teraz ze dwa bo nie są aż takie drogie, a mam powoli problem z noszeniem zwykłych z fiszbinami. Po prostu obwód pod biustem rośnie jak szalony bo mały siedzi wysoko. A po domku będą w sam raz i może po porodzie jeszcze się przydadzą:)

Mamik
2017-10-19 12:58

Madzia, z własnego doświadczenia moge powiedziec tyle, że... kupiłam 3 staniki do karmienia jeszcze podczas ciąży. Kazdy był o 1 rozmiar wiekszy niż te w trakcie ciązy i sprawdziły sie idealnie. Natomiast miałam 1 z miseczkami polusztywnianymi bez fiszbin, 1 taki zwykły "szmaciany" ale z fiszbina i 1 "szmaciany" bez fiszbin. Najlepszy okazał sie oczywiscie ten zwykły zwyczajny bez fiszbin. Fiszbiny przy nawale pokarmowym MASAKRA! Nie polecam fiszbin absolutnie ;) Półusztywniany był w miare ok, ale nie był rozciagliwy i kiedy w piersiach było wiecej mleka czułam lekki dyskomfort. Ten zwykły szmaciany (ale koniecznie bawełniany!) jest troszke rozciągliwy, wiec nie było zadnego problemu. Kosztował mnie około 20zł i kupilam go wlasnie na allegro. Naprawde super wybór, pozniej dokupiłam jeszcze 2.
Co do tego czy warto kupic specjalny biustonosz do karmienia? Oczywiscie ze tak! Po 1 ułatwia karmienie, 1 klips odczepiasz i jest dostep do brodawki a do tego cała piers nie jest odkryta. A w zwykłych biustonoszach tez mozna karmic, ale trzeba odpiac ramiaczko (co 1 reka wcale nie idzie tak latwo), pozniej odsłonic miseczke, która lubi "wracać na swoje miejsce" i jest dosc niewygodnie.
Takze polecam ze zwykle zwyczaje biustonosze, nawet za grosze (tylko pamietaj ze obwód pod piersiami musi byc dobrze dobrany!) i to kilka sztuk, bo niestety ale szybko brudza sie mlekiem ;)

Skrzaty
2017-10-19 13:09

Moim zdaniem nie zawsze droższy znaczy lepszy ale bardzo często niestety tak jest. Przy wyborze biustonosza do karmienia ja sugerowałam się przede wszystkim jakością użytych materiałów. Jest to bardzo ważne dla naszych bardzo delikatnych w tym okresie piersi. Materiały powinny być bardzo delikatne i takie, które nie powodują żadnych uczulen czy innych nieprzyjemnych dolegliwości. Obecnie bardzo dużo biustonoszy do karmienia posiada już różnego rodzaju atesty co oczywiście warto sprawdzić.

Bakaliowa
2017-10-22 17:07

A czy któraś z Was ma doświadczenie w kupowaniu dużych rozmiarów takich staników? Wszystkie polecane tu konkrety, jak Canpol czy HM kończą swoją rozmiarówke na początku alfabetu... duże biusty mają dużo mniejszy wybór:(

Mamik
2017-10-23 13:10

Bakaliowa, to prawda ze malym biustom latwiej dobrac biustonosz ale..... ciężej obwód ktory jest bardzo wany przy doborze biustonosza. Ja np zarowno przed w trakcie ciazy, przy karmieniu i po nie moge kupowac biustonoszy w sieciowkach i "zwyklych" sklepach. W sieciówkach zazwyczaj obwód zaczyna sie od 70 badz 75....a ja mam 65. Wiec zawsze biustonosze musze kupowac w sprawdzonych bieliznianych.
Ogolnie chyba juz sie tak nauczylam, ze te sieciowe to nie sa najlepsze biustonosze. Zawsze cos nie tak, albo odwód albo miska. Maja swoje ustalone rozmiary i nie wychodza poza szereg.
A jesli masz problem z doborem biustonosza, polecam wizyte u brafiterki, one naprawde dobiora obwód i miseczke idealnie. Dobry biustonosz to podstawa dobrego samopoczucia i pieknego biustu ;)

emmka
2017-10-23 18:14

Ogólnie polecane są biustonosze z Lidla, przynajmniej jeśli chodzi o te z tańszych. Osobiście ich nie testowałam, bo nigdy nie mogę trafić z rozmiarem. Poza tym h&m oraz Canpol babies też są godne polecenia.

bebusiaa
2017-11-03 12:17

Ja polecam na początek kupić biustonosz miękki bawełniany. Niezbędny do szpitala, a biorąc pod uwagę, że większość czasu w szpitalu spędza się w szpitalnym łóżku, musi być wygodny w czasie leżenia :) Miękki i bez fiszbin, koronek itp. U mnie sprawdził się zwykły, najzwyklejszy kupiony na Allegro.
Później jak już wiedziałam jaki mam po ciąży rozmiar piersi kupiłam usztywnione biustonosze na Aliexpress :) Co prawda czekałam na nie miesiąc, ale są rewelacyjne!
Teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że jak jest potrzeba, to i mając zwykły stanik spokojnie da się nakarmić dziecko ;)

1
2
3
4
5
(...)
15
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką