Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

30

stalowawola11
2018-02-12 09:17

ostatni komentarz:
2019-09-29 21:36

Smoczek

Cześć.mam pytanie córka ma 5 miesięcy i my nadal używamy smoczka 1+ Pani w sklepie mi powiedziała że to jest dla dzieci od 0-3 msc uważacie że powinnam jej zmienić na większy?Mamy z agenta butelkę ale gdy raz z innej większy smoczek wzięłam to się dlawila,ciągle pije mleczko A mleko jest rzadkie i jej widzę że nie przeszkadza taka mała dziurka.a wy jakie smoczki używacie?

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Sortuj

Kinga6663
2018-02-12 09:21

Każde dziecko jest inne :-). My na smoczek 3+ przeszliśmy w 3 miesiacu a już na 6+ jeszcze w 5 ;-).
Spróbować możesz jeśli córce nie będzie odpowiadał możesz przecież wrócić do poprzedniego ;-)

emmka
2018-02-12 09:25

Myślę, że powinnaś wprowadzić już córce większy smoczek, w jej przedziale wiekowym i pomału przyzwyczajać j a do niego. Smoczki są wielkością dostosowane do wieku dziecka, także powinny być odpowiednio dobierane. Poza tym smoczki, nawet w jednym przedziale wiekowym powinny być regularnie zmieniane. Poza względami higienicznymi po prostu zużywają się.

ewelka33
2018-02-12 09:27

Ja spotkałam się ze stwierdzeniem, ze za mały smoczek nie zaszkodzi, ale za duży już może, bo dziecko może się dławić. Może ten smoczek, który macie jest za duży do buzi Twojej córeczki.

aniam
2018-02-12 10:41

My przez przypadek smoczka 1+ używaliśmy do 4 miesiąca bo myślałam ze on wlasnie 0-4 jest. Ale syn już się nudził w czasie karmienia. Wzięliśmy 2 i było ok. Jak po 6 miesiącu zmieniłam na 3 to się dławił bo za dużo mleka na raz w buzi i przez chwilę jeszcze 2 używaliśmy. Jak zaczął się nudzić zmieniłam na 3 i jest ok. Więc dziecko musi być gotowe na zmianę smoka

aniam
2018-02-12 10:43

Właśnie za duży smok może zaszkodzić a dłużej ten mniejszy nie spowoduje nic złego. Nie może się dławić. Ze smokiem trójprzepływowym który jest 3+ mieliśmy tak że nawet przy najwolniejszym się dławił, a teraz jak skończył 6 miesięcy to dopiero podpasował

Agusia6
2018-02-12 11:46

To wszystko zalezy od dziecka.Moj synek jak uzywal smoczek to używaliśmy tych smoczkow do przedzialu wiekowego.Mysle ze spokojnie mozesz spróbować jej większy smoczek powoli powinna sie do niego przyzwyczaić na początek moze nie chciec bo jest przyzwyczajona do malego ale mysle ze jak kupisz juz od 6 miesiecy to powinna go ssac :) Chyba ze uwazasz że jednak woli mniejsze to kup od 3 miesiecy i zobaczysz.Moj synek tez nie bardzo chcial wieksze i wolal mniejsze ale jak mu zmienilam to na poczatku mu nie pasowalo ale w koncu sie udalo :)

Zamaranczka
2018-02-12 20:42

Nie martw się tym... U nas problem był z przejściem z 3+, na 6+ i przeszliśmy dopiero ok. 8 miesiąca. Dziecko samo wie, kiedy jego smok jest za mały i dużo wygodniej ciumkać mu większe. Nie dajmy się zwariować opisom na opakowniach ;]

sylwencja21
2018-02-13 00:20

u nas zmiana smoczka była spontaniczną decyzją tak około 5-6 miesiąca i synek szybko zaakceptował

Leosiowe_love
2018-02-13 16:16

Ja bym nie zmieniała.. to tylko naciaganie pieniedzy jak na moje.. Mój ma od małego ten sam a ma rok.:) Nic mu nie jest..

aridka
2018-02-13 20:36

Chyba możecie już pomyśleć o większym rozmiarze. Większy przepływ mleka powinien się dziecku spodobać, może będzie krócej pić. Poza tym, smoczki się zużywają i warto je wymieniać, więc przy najbliższej okazji można kupić już większy rozmiar.

Silver_90
2018-02-13 22:19

Możesz spróbować zmienić jej smoczek na większy rozmiar, może po kilku próbach uda jej się ładnie zassać. Jednak nic na siłę, jeśli nadal nie będzie chciała to wrócisz do poprzedniego rozmiaru. Każde dziecko jest inne i nie należy porównywać do innych. To co pisze o danym smoczku to tylko sugestia, my tylko możemy dostosować do potrzeb malucha.

motheroftwo
2018-02-14 11:08

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jeśli Twój maluch dławi się po zmianie smoczka na większy, to nie ma sensu na siłę go wprowadzać, bo takie są zalecenia. Jeśli Twoja córka zacznie się denerwować przy jedzeniu lub zwyczajnie nudzić, będzie to sygnał to zmiany smoczka na większy :) Nic na siłę :)

sylwencja21
2018-02-15 23:40

dokładnie nic na siłę można znowu spróbować ale nie ma musu ;)

maddziaa
2018-02-16 12:15

Jeśli spróbowałaś zmiany i się nie udało to spokojnie wróciłabym do poprzedniego, a za jakiś czas spróbowała znowu. te oznaczenia są orientacyjne, do każdego malucha trzeba podejść bardzo indywidualnie.
U nas było identycznie ze smoczkami uspokajającymi, córa zupełnie nie stosowała się do oznaczeń :)

sylwencja21
2018-02-16 22:37

mój synek dla przykładu w ogóle nie tolerował smoczusiów w rozmiarze nr 3 i już do końca byliśmy na dwójce aż zaczęliśmy pracować nad wyeliminowaniem smoczka całkiem

Agusia6
2018-02-16 23:16

Nic na siłę jeśli nadal chce smoczek ten mniejszy to poprostu tak zostaw :) Widocznie corka nie chce innego tylko ten.

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę