Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

30
Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?
Sortuj

Kasia_S
2018-08-06 00:09

Michalina :*
No i nie wspominając co mam z tym mlekiem uczynić ( przychodzi mi do głowy dolać do kąpieli bądź używać przy zmianie pieluszki) rano podam przecież pierś bo będzie już dalej zwarta i gotowa :)

Aiisa
2018-08-06 09:23

O tak mleko niewykorzystqne mozna dac do kapieli albo smarowac malucha dobre jewt tez na azs czy xmiany skorne rany nawet do demakijazu dla mamy dobre i fajnie nawliza

Paulina123123
2018-09-04 17:19

My wybudzalismy do 3 miesiąca

Aiisa
2018-09-04 22:47

A my wgl nie wybudzalismy maluch sam decydował kiedy chce zjeść.

Mama_Gratki
2018-09-05 11:32

Ja próbowałam wybudzać kilka nocy, ale przestałam kiedy się okazało, że córka obudzić się nie dała a usta wydęło tak, że nie było możliwości wsadzić smoczka do buzi :)

Aiisa
2018-09-05 22:11

Mama gratki bo malucha niekiedy nie da się zmusić jeśli nie jest głodne to nie będzie jeść;)

Mama_Gratki
2018-09-07 20:42

Moja córka nie daje się tez obudzić. W którymś wątku wspominałam ze chciałam nakarmic córkę 20 minut wcześniej niż zwykle ale odmówiła i tyle.

paulinakm1
2018-09-07 22:56

Przez pierwszy miesiąc wybudzałam co 3h. Ale córeczka zaczęła protestować jak się ją budziło i nie chciała jeść więc przestałam

Aiisa
2018-09-08 15:41

Jak dziecko nie chce jeść to się nie zmusi ale jeśli dziecko ma zoltaczke to trzeba wgbudzac na mleko az zejdzie zoltaczka z tego co kojarzę.

Mama_Gratki
2018-09-10 06:29

Aisa- racja. Jeśli dziecko ma żółtaczkę fizjologiczną to jest senne. Żeby wypłukało bilirubinę to musi jeść. Dlatego przy żółtaczce to błędne koło bo dziecko śpi skabe, a jak nie je to nie wypłukuje. Dlatego tak ważne jest wybudzanie i regularne karmienie

Aiisa
2018-09-10 10:52

Przy zoltaczce tak ważne jest karmienie i wtedy wzbudza się l daje często ale gdy maluch nie na zoltaczki fizjologicznej to nie trzeba wybudzac na jedzenie chyba że mało przybiera to wtedy już też wybudzac trzeba.

Mama_Gratki
2018-09-10 12:32

Oprócz tego, że malucha się wybudza na karmienie to często w czasie karmienia również. Można delikatnie posmyrać po policzku, główce, stópkach. Maluchy z żółtaczką często przysypiają w czasie karmienia dlatego ważne jest kontrolowanie sytuacji: czy maluch śpi przy cycu czy je

Aiisa
2018-09-10 22:51

Można też pod brodka posmyrac to też może działać. Fakt jak maluch ma zoltaczke czy mało przybiera to trzeba pilnować by efektywnie ssal :)

Justynamamajasia
2019-06-03 18:34

Ja nigdy nie budzilam dzieci na jedzenie w nocy. Jak zglodnialy same dawały znać. Nie widzę sensu budzić na jedzenie jak się nie jest głodnym. Nie wiem jak wygląda to dokładnie przy zoltaczce bo nie miałam z tym styczności.

Aiisa
2019-06-03 19:26

Wybudza się tylko jak dziecko np ma zoltaczke wtedy trzeba A tak to jeśli dobrze przybiera myślę że nie ma potrzeby.

Justynamamajasia
2019-06-04 13:59

Ja nigdy nie wybudzalam dzieci na jedzenie czy to w nocy czy w dzień. Dzieci prawidłowo przybieraly na wadze.

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę