Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

30
Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?
Sortuj

moniczka7896
2019-06-04 14:03

Mój synek miał porządna żółtaczkę i też położne w szpitalu kazały pilnować tego aby mały często ssał pierś.W nocy też miałam zalecenia wybudzać go na karmienie.

Agata1603
2019-06-07 05:58

My wybudzalismy przez pierwszy miesiąc. Później jak widzieliśmy że ładnie przybiera na wadze to na żądanie.

Aiisa
2019-06-09 12:31

Ja nie wybudzalam ale mój syn przybieral ładnie i nie miał zoltaczki fizjologicznej.

dianam
2019-06-10 12:57

Moja położna mówiła, że wybudzać trzeba tylko noworodki. Później dzieciątko samo domaga się jedzenia

Aiisa
2019-06-10 14:10

Ale noworodek też sam domaga się jedzenia i nie trzeba budzić wyjątkiem jest kiedy maluch traci na wadze albo ma zoltaczke fizjologiczna i śpi A jeść nie je to już inna bajka i wybudzac trzeba by jadło dziecko dzięki czemu zoltaczka szybciej zejdzie.

Mamik
2019-06-11 09:23

ja uażam ze nie nalezy dziecka wybudzac w nocy (chyba ze jest ku temu powod). dziecko kiedy jest głodne komunikuje nam to. jesli spi to najwyrażniej tego potrzebuje. Jesli dziecko ładnie przybiera na wadze naprawde dajmy mu spac. Chyba ze zauwazymy ze jest spadek wagi wtedy oczywiscie. Ale po co budzic te dzieciaczki?
Dobry przyklad mam w najblizszej rodzinie. Kobieta wybudzała co 2-3h w nocy tak jak kazały w szpitalu. I do 1,5 roku maly budził sie własnie tak i domagał jesc. Teraz nie wybudza (nie uczy tego) i maluch wstaje tylko 2 razy w nocy na jedzenie (4 miesiace maluch).
Poza tym kiedys sama polozna powiedziała ze każą dzieci wybudzac w szpitalach, zeby dzieci szybko przybierały na wadze i zeby szybko wypuscic do domu. kropka

Patrycjaj18
2019-06-13 09:55

Mój synek miał problemy z przybieraniem na wadze i był wybudzany co 3 godziny aż przez pierwsze 3 miesiące. Po tym czasie sytuacja się unormowala i pediatra stwierdziła, że budzenie możemy odpuścić. Syn budził się sam tak co 4 godziny. Z czasem oczywiście coraz rzadziej się budził.
Jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze nie trzeba go budzić. Maluch upomni się o karmienie gdy poczuje głód. Takie maluszki to bardzo mądre istotki i jeśli dziecko rozwija się prawidłowo to nie musimy się martwić

Marta1997
2019-06-13 10:03

U nas dziewczyny jak nie przybierały były budzone co 2 h a teraz już waga idzie w gore wiec połozna mówiła ze można co 3 h i przez około 5-8 tygodni później dziecko samo będzie wiedziało . Wazne żeby na początku tego pilnować jak spada waga i do osiągniecia odpowiedniej . A później żeby nie przekroczyło tych 6 h w nocy .

MichuNi
2019-06-13 10:04

Mama_Hani
2019-06-13 10:09

Moja Hania sama się budziła co 3h w nocy :) nie było konieczności wybudzania. Zobaczymy jak będzie teraz.. Hania urodziła się z małą wagą ale mimo to ładnie przebierała na wadze.

Justynamamajasia
2019-06-18 00:19

Znam dziecko co urodziło się z wagą 2500 gram w 38 tygodniu ciąży, a teraz ma pół roku i chłopczyk ma teraz 9 kilo. Więc nie ma się czym martwić. Ważne żeby dziecko prawidłowo przybieralo na wadze.

KontrolaJakosci
2019-07-02 00:49

Moja od razu praktycznie przesypiała noc... ale to wszystko jest indywidualne. Jak jest przyzwyczajone to ciężko będzie odzwyczaić

Dorotabalamacek
2019-07-02 12:10

Wydaje mi się że to kwestia indywidualna gdyż przy pierwszym dziecku nie wybudzałam go w ogóle a całe noce przesypiał już w drugim miesiącu. Przy drugim dziecku to samo przesypia mała od 22 do 6 rana.. co nie jest reguła bo są dni kiedy potrafi się wybudzać faktycznie co 3h.. a czasami i spi po 6 7 godzin.. nie wybudzam ponieważ ładnie przybiera na wadze

aneczkaa006
2019-07-06 08:52

Jan dobrze przybiera na wadze dziecko to nie ma co budzić. Jak zgodnieje samo się upomni

NataliaKK
2019-07-11 15:41

Przez pierwszy miesiąc moje dziecko w nocy przesypialo około 4h, położna nie kazała budzić synka, chyba że ten okres byłby dłuższy. Teraz mały ma dwa miesiące i przesypia ładnie nawet 6h, za to w dzień domaga się jedzenia nawet co 3 godziny

kasaiaa1
2019-07-11 16:22

Szymek ładnie przesypia noce jedynie późno chodzi spać bo około północy

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę