Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

30
Do kiedy wzbudzać dziecko w nocy?
Sortuj

aneczkaa006
2019-07-13 06:00

To kwestia indywidualna. Moja córeczka na początku nie przybierała na wadze to musiałam budzić. Ale później jak było wszystko już wporzadku to przestałam budzić. A miała ok 3 miesiecy

MagicznyPazur
2019-09-04 16:27

Mój synek miał około miesiąc, półtorej, jak przestał budzić się na jedzenie w nocy. Karmiony był butelką z moim pokarmem i przesypiał od koło 21:00 do godziny 06:30. Na wadze przybierał bardzo ładnie, więc tym bardziej bez sensu byłoby go budzić :)

pati1990
2019-09-05 08:12

Magicznypazur no to super spal bo dzieci na kp to przeważnie budzą się w nocy dosyć długo . Mój jest co prawda na mm i nie budzi się w nocy na jedzenie zasypia 20-21 i śpi do 7 ale na noc nie chce pić mleka i wtedy czasami w nocy bądź nad ranem się przebudzi na mleko

MagicznyPazur
2019-09-05 18:15

Maly był na butli z moim mlekiem, ale wypijał sporo, więc pewnie przez to spał.
Zobaczymy, jak to będzie z małą, kiedy się urodzi. Aż strach pomyśleć :)
To, jak na noc nie chce pić mleka, to co mu podajesz? :)

pati1990
2019-09-06 09:31

Oby tak było to pośpisz w miarę . Ja pamiętam nasze początki to nie były takie źle wysypiałam się nawet tylko pozamieniał sobie dzień z nocą ale tak to nie mogę narzekać , szybko zaczął przesypiać noce teraz ma jakieś gorsze dni jak się rzuca po łóżeczku muszę wstawać i go poprawiać bo marudzi hehe a na noc daje mu najczęściej kaszkę na mleku czasem tego też nie chce zjeść to wtedy jakaś kanapka z wędlina bądź jajecznica i wtedy w nocy wstaje na mleko około 2

Monka123456
2019-09-06 09:32

Ja budziłam przez pierwsze trzy tyg teraz wstaje sam ale udało nam się w ciągu tych trzech miesięcy dwie nocki do 5 przespać sukces

MagicznyPazur
2019-09-06 14:27

pati1990 no oby, oby, ale jak tak nie będzie, to też nic nie poradzę :)
Jak masz nieczęste pobudki, tylko raz na jakiś czas na to mleko, to jeszcze nie ma tragedii. Gorzej jakby się mały codziennie budził, to wtedy już się odczuje te skutki zmęczenia i niewyspania.

pati1990
2019-09-07 10:00

Magicznypazur dokladnie raz na jakiś czas to nie ma tragedii . Słyszałam że dziewczynki są dużo grzeczniejsze więc może akurat nie będzie tak źle . A początki nie są takie źle jak nie ma kolek dziecko śpi to można odpocząć w miedzy czasie :)

Monka123456
2019-09-07 10:16

Ja miałam tak że zamiast spac zaczynałam coś robi i w efekcie padałam:)

MagicznyPazur
2019-09-07 18:03

pati1990 a to chyba nie ma reguły, czy chłopiec, czy dziewczynka :) Szwagierka ma 4 letniego synka i roczną córkę i małą ciężko jest poskromić :) Ale masz rację, jak dziecko nie ma kolek, ani innych dolegliwości, to można odpocząć. Jak mała będzie spać, to ja razem z nią mam zamiar :)

pati1990
2019-09-08 12:44

Magicznypazur dobrze , że syn jest na tyle duży że w razie czego powie co chce , może się sam zabawić chociaż na pewno 5 latek na swój sposób też potrzebuje uwagi . Oby córeczka nie miała żadnych dolegliwości , żeby poród szybko się skończył :)
Za pewne porównanie dziewczynek i chłopców wzięło się z jakiś zabobonów :D później dużo zależy od wychowania .

Monka wydaje mi się że to adrenalina działała bo ja na początku bardzo mało spałam wystarczyło mi 5 h robiłam wszystko w domu itd ale dziecko też mniej potrzebowało bo tylko nakarmić przebrać i spało teraz jak już tyle dziecko nie śpi to szybciej padam ze zmęczenia i czasem o 21 już spie . A jak zacznie chodzić to ciężko będzie z energią hahah

MagicznyPazur
2019-09-08 13:19

pati1990 o zabobony to jest to słowo, które lubię :) Bo z tych zabobonów wiele mitów na temat ciąży i macierzyństwa się bierze :)

pati1990
2019-09-11 11:11

Też je lubię zwłaszcza babcie bazują na zabobonach moja ostatnio do mnie że drugi bedzie syn bo powiedział pierw tata hahaha także babcia prorok już płeć zna

MagicznyPazur
2019-09-11 14:57

A nie wróżyła Ci z obrączki? Jak taka z niej "zaboboniara"? :D

aneczkaa006
2019-09-11 22:37

Ja musiałam budzić aż zaczęła ładnie przybierać na wadze

pati1990
2019-09-13 10:49

Magicznypazur akurat tą metodę znam wróżenia z obrączki i nie wiem jak to się dzieje ale większość się sprawdza mi z obrączki wyszło dwóch synów także zobaczymy jak to będzie . :D a Ty sobie robiłaś ?

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę