Forum

29

karkaja
2018-08-22 22:49

ostatni komentarz:
2019-07-18 23:21

Jak zacząć podawać kaszkę ryżową dziecku?

Hej dziewczyny. Mam pytanie dotyczącej kaszki ryżowej po skończonym 4. miesiącu. Moja córka właśnie kończy 5. miesięcy. W jaki sposób mogę ją podać dziecku do jedzenia: z łyżeczki czy z butelki. Tylko jaki wtedy musi być smoczek?

457 wyświetleń | 42 komentarzy
Sortuj

Mama_Gratki
2018-08-23 05:20

Możesz użyć butelki ze smoczkiem specjalnym do kaszek. Jednak jestem zwolenniczką łyżeczki. Córka już może oswajać się z łyżeczką, chwytać ją, bawić się nià, próbować celować do buzi. Dzięki temu dziecko uczy się samodzielności, ćwiczy wiele mięśni, trenuje koordynację ruchową i zależność przyczynowo-skutkową (łyżeczka w buzi - jedzenie)

emmka
2018-08-23 08:07

U nas od początku kaszki były podawane łyżeczką z miseczki, także maluszek szybko nauczył się jeść łyżeczka i teraz nie ma z tym problemu, dlatego też polecam łyżeczkę.

Aiisa
2018-08-23 10:32

Dietę należy rozszerzać po 6 miesiącu ale jeśli chcesz wcześniej to Twoja decyzja:)
Lepiej łyżeczka podawać moim zdaniem bo to zmniejszy ryzyko próchnicy butelkowej ale jeśli jednak chcesz butelka to smoczek obowiązkowo do kaszki.

evli2
2018-08-23 12:15

U nas tylko kaszka podawana łyżeczką....

Aiisa
2018-08-23 22:13

U nas też tylko łyżeczka mój młody kaszki nigdy nie dostał w butelce.

Silver_90
2018-08-23 22:32

Karkaja proponowałabym jak dziewczyny wcześniej napisały czyli podawanie kaszki łyżeczką. Są specjalne butelki z łyżeczką do podawania takich kaszek, możesz też tradycyjnie podawać kaszkę z miseczki łyżeczką lub po prostu butelką z odpowiednim smoczkiem. W Canpol Babies na pewno mają takie smoczki do podawania kaszek.

Aiisa
2018-08-24 07:25

Canpol ma smoczki do kaszki nawet chyba w pepco widziałam smoczki do kaszki właśnie do butelek Canpol.
Są też tak zwane butelki wielofunkcyjne właśnie z łyżeczka choć osobiście nie wiem jak to się sprawdza ale słyszałam od koleżanek że taka butelka jest super do zupek jak się rozszerzy dietę maluchowi.

zamarancza
2018-08-24 22:26

Ja podawałam po troszeczkę do mleka w butelce i niestety mały teraz nie lubi gęstej kaszki i jedynie na noc pije mleko i do niej dosypuję kaszę.
Radzę na początek chwile podawać w butelce, a jak dziecko zacznie jeść stałe pokarmy to kaszki wprowadzić na gęsto.

anka_01
2018-08-26 03:30

Czasami wydaje mi sie ze niektore pytania sa po prostu zeby cos napisac :) a odpowiadajac na to . To wedlug mnie jak uwazasz i bedzie Ci wygodniej

Mama_Hani
2018-08-26 21:21

To wszystko zależy od nas i naszego dziecka. Moja Hania nie lubi kaszki podawanej łyżeczką. Od razu ma odruch wymiotny, a z butelki wypije ale też nie może być zbyt gęsta- na 210ml mleka dodaje 2 miarki kaszki.

motheroftwo
2018-08-27 09:29

Karkaja, ja również jestem zwolenniczką podawania kaszek i innych stałych posiłków za pomocą łyżeczki. Mój synek skończył pół roczku, dietę zaczęłam rozszerzać po 5 m-cu, ponieważ moje mleczko przestało mu wystarczać i od razu kaszkę i zupki, które gotowałam, podawałam i nadal podaję z łyżeczki :)

MichuNi
2018-08-27 11:54

Jesli juz podawac kaszke (co w tym wieku nie byloby jeszcze konieczne, ale wiem, ze nie o to pytasz :) ) to moim zdaniem najlepiej byloby podawac ja lyzeczka - to wspomaga rozwoj miesni potrzebnych pozniej w procesie rozwoju mowy, a takze rozwija motoryke malucha - warto dziecku dac druga, wlasna lyzeczke ktora bedzie sie moglo w kaszce troche "pobabrac", to takze nowe doswiadczenia sensoryczne. (Butelka ma tu same minusy, bo utrwala odruch ssania no i nie przynosi korzysci z punktu widzenia rozwoju)
Zalezy tez oczywiscie co chcesz osiagnac - do ukonczenia 1. roku zycia podstawa diety malucha powinno byc mleko, a rozszerzanie diety ma sluzyc poznawaniu smakow. Jesli jednak podaniem kaszki chcialabys osiagnac taki efekt, ze maluch bedzie dluzej syty i np lepiej pospi (co niestety nie jest wcale powiedziane, ze kaszka tak zadziala) to prawdopodobnie latwiej bedzie potrzebna ilosc kaszki dostarczyc podajac ja w butelce z odpowiednim smoczkiem. :)

aniam
2018-08-28 13:37

U nas najpierw próbowaliśmy z butelki ze smokiem do kaszy, ale syn nie akceptował i podaliśmy łyżeczka - od razu chętnie jadł.

moniawp5
2018-08-31 14:04

Mój syn ma 5 miesięcy i wszystko podajemy łyżeczką

MagdalenaDJ
2018-09-01 22:16

Myślę, że łyżwczka to dobry wybór - wszelkiego rodzaju przeciery/papki z warzyw, czy owoców będą podawane łóżeczką, więc warto dziecko do łóżeczki przyzwyczajać. Poza tym przy jedzeniu łóżeczką jest więcej zabawy, a warto ją zastosować, gdy dziecko nie jest przekonane do nowego jedzenia. Trochę się ubrudzi, ale też zobaczy, że łóżeczka jest w porządku i będzie chętniej jadło.

Kasia_S
2018-09-03 21:46

Pomijając fakt, że dietę powinno się rozszerzać po ukończeniu przez dziecko 6 miesiąca życia to jeśli już chcesz zacząć rozszerzać dietę wcześniej i podawać kaszkę to ja proponuję łyżeczkę. Tak jak napisała Michalina będzie lepszym wyjściem i będziecie ćwiczyć rozwój mowy. Jednak z tym samodzielnym jedzeniem łyżeczką to jednak musisz być ostrożna i bo motoryka nie jest chyba aż tak rozwinięta. No ale pod kontrolą warto spróbować to na pewno.
Michalina ja jednak nawet jeśli podawanie kaszki miałoby służyć żeby dziecko zaczęło przesypiać noce również mimo wszystko podawałabym łyżeczką a nie butelką.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę