Forum

68

bezeluszek
2017-07-05 14:25

ostatni komentarz:
2019-09-15 19:15

pierwszy słoiczek

Kobitki tak wiemy wprowadzamy posiłki po 4 mc ale czy każda z nas tego sie trzymała? Kiedy Wy podałyście słoiczek maluchą

1061 wyświetleń | 126 komentarzy
1
2
3
4
5
(...)
8
Sortuj

Mamik
2017-07-05 17:23

Ja zaczełam wprowadzać słoiczki po 5 miesiacu...NA SZCZESCIE (o ile moge tak napisac) maluch dostał strasznego uczulenia na marchewke, przez co po konsultacjach z alergologiem musielismy wprowadzic mleczko bebilon Pepti dla dzieci z alergia pokarmową i tak prawie miesiąc znów nic tylko mleko. A czemu pisze na szczescie? Bo dopiero wtedy przekonałam sie ze mój maluch w ogole nie był gotowy na nowe posiłki po 5 mniesiacu...za to po 6 miesiacu widzialam zdecydowaną różnice w jedzeniu, otwieraniu buzi, przełykaniu. I to co piszą, ze dziecko do 6 miesiaca zycia powinno spożywac tylko mleko (czy to mamy czy modyfikowane) to zdecydowanie prawda. Zreszta według WHO tak własnie powinno być, ze wzgledu ze po 4 miesiacu maluch ma nadal słabo rozwiniety uklad pokarmowy i nie koniecznie potrzebne mu cos wiecej niz mleko.
Niby są słoiki po 4 miesiacu zycia, ale uwazam ze to tylko niepotrzebne naciaganie naszych kieszeni. Jeśli według naukowców dziecko powinno byc tylko na mleku do ukonczenia 6 miesiaca zycia to cos w tym jest, a ja sie przekonalam na wlasnym przykladzie, ze nie ma potrzeby przyspieszania tego, co i tak w koncu nadejdzie.

izapodg
2017-07-05 18:04

Ja konsultowałam się z pediatrą i położną - słoiczki należy podawać po 6 miesiącu, stopniowo i pojedynczo, żeby wykluczyć ewentualną alergię. Jak np. z marchewką jest ok to po kilku dniach podać ziemniak - znowu stopniowo itd. Zaczynamy od wprowadzania warzyw, dopiero stopniowo później przechodzimy na owoce.

Xenia21
2017-07-05 18:14

Pierwszy słoiczek moja córeczka dostała jak skończyła 4 miesiące, jako pierwszą dostała marchewkę, oczywiście nie cały słoiczek a jedynie odrobinę marchewki na czubku łyżeczki i tak przez kilka dni. Obserwowałam czy nie dostaje uczulenia, bólu brzuszka.
Jak widziałam, że jej nic nie było dostała kolejną nowość. Jak już posmakowała warzywa przyszedł czas na owoce, były tak samo wprowadzane pomalutku. Pierwszy cały słoiczek zjadła między 6/7 miesiącem.

BabaYaga
2017-07-05 20:49

Tak, jak napisały powyżej Mamik i Izapodg - dietę niemowlęcia poszerzamy DOPIERO po 6. miesiącu życia Dziecka... Takie są wytyczne WHO i ze względu na niedojrzałość układu pokarmowego i ryzyko alergii, tych wytycznych powinniśmy przestrzegać (chociażby nas ręce świerzbiły, a my skręcali się z ciekawości)...
Poza tym żaden inny posiłek dla niemowlęcia przed 6 m.ż. nie jest tak wartościowy, jak mleko... niezależnie czy jest to pokarm naturalny czy mleko zastępcze. I podobne wypowiedzi pojawiały się wielokrotnie na tym forum... ;-)

Silver_90
2017-07-05 23:57

Zgadzam się z BabaYagą bez względu czy karmimy piersią czy mlekiem modyfikowanym według wytycznych WHO powinnyśmy się wstrzymać z rozszerzaniem diety do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy życia. Są oczywiście powody dla których można zacząć wcześniej, ale zawsze powinnyśmy to konsultować z pediatrą.
Bezeluszek swojej córce rozszerzałam dietę po szóstym miesiącu, na początku podawałam warzywka ze słoiczka, ale po pewnym czasie spróbowałam sama gotować i szczerze polecam. Smak jest nieporównywalnie lepszy, jednak wiadomo nie każdy ma czas:)

emmka
2017-07-06 10:04

Do 6 miesiąca życia nie ma potrzeby, a nawet nie powinno się podawać dziecku nic dodatkowego, tylko pierś. Później zaczynamy od warzyw, najpierw marchewka, brokuł, dynia, później stopniowo kolejne i później owoce (żeby od początku nie przyzwyczajać dziecka do słodkiego smaku).

matka_do_syna
2017-07-06 15:28

Mój zaraz będzie mieć 5 mc ale jeszcze nie mam zamiaru nic wprowadzać. Nie chcę obciążac tego małego brzuszka dopiero co mieliśmy problemy z dobraniem mleka

kasiunia161992
2017-07-06 19:47

My pierwsze posiłki zaczeliśmy wprowadzać po 7 miesiącu ze względu na operację przetoki pępkowo-jelitowej. Moja córka również nie była gotowa w 4 miesiącu na podawnie posiłków, nie tylko ze względu na chorobę.
Myślę że każdę dziecko inaczej do tego "podchodzi". Niektóre ochoczo reagują na podanie pierwszego warzywka a drugie pluje i czasem miesiącami nie potrafi załapać. Z nasza Małgosią tak było gdy po 7 miesiącu lekarz dał "zielone światło" dla słoiczków, przez następne 2 miesiące w większości lądowały na śliniku ale w końcu załapała o co chodzi:)

anka_01
2017-07-06 20:56

Mi Pani doktor powiedziała że jeśli dziecko na piersi to nie ma potrzeby, dopiero powiedziała że w 6 miesiącu ale nie wiem jak Z waga mojej małej jeśli mleko nie będzie wystarczać bo nie wiem czy się najada na tyle bo waga słabo rośnie. To wtedy już po 3 zaczniemy. różne są opinie a i tak rodzice wiedzą najlepiej kiedy podawać coś nowego maluchowi. Podejrzewam że połowa i tak daje dziecku kiedy chce i nie patrzy na to czy to już 4,6 czy 9 miesiąc :P

Silver_90
2017-07-06 22:12

anka u mojej do tej pory waga słabo rośnie, ona taka po prostu będzie drobna. Pediatra zasugerował rozszerzanie diety po 5 miesiącu, mimo to poczekałam i karmiłam dalej piersią. Powiem ci, że mimo rozszerzania diety waga nie ruszyła hop w górę, jest dalej tak samo więc nie ma co zaczynać wcześniej podawać dziecku coś innego niż mleko. Pediatra dodatkowo powiedział mi, że dla niego ważne aby dziecko rozwijało się. Waga może być niska, jedynie wysoka jest dla nich alarmująca. U nas wyniki badań wyszły dobrze, możesz poprosić pediatrę o skierowanie i zobaczysz czy w podstawowych badaniach wszystko jest dobrze.
Znam takie osoby, które już po 4 miesiącu podawały maluszkom nie tylko kaszki zamiast mleka ale nawet bigos. Różni są zatem ludzie...

emmka
2017-07-07 09:19

Z bigosem to już konkretnie, pomysłowość ludzka nie zna granic...

Mamik
2017-07-10 09:26

Silver nasza znajoma która miala wczesniaka i niestety nie karmila piersia, miala powiedziane aby od 4 miesiaca wprowadzac kaszki do diety zeby maluszek przybieral na wadze. Czy to dobrze? Nie wiem moim zdaniem za wcZeśnie ocZywiście na rozsZerzanie...ale pomoglo i to chyba sie liczy
A nam za to powiedziano zeby nid wprowadzac kasEk bo po co, chyba ze chcemy grube dziecko :) takze jestesmy na warzywach, owocach, miesku i powoli wprowadzamy ryz po 7 miesiecu :)

BabaYaga
2017-07-10 20:17

Mamik
2017-07-11 10:00

Baba Yaga ja konsultowalan sloiki z paroma lekarzami w tym alergologiem i endokrynologiem i kazdy powiedzial ze lepiej podac dziecku sloik gdyz w nim sa przebadane i certyfikowane produkty wiec sa bezpieczne dla dziecka. Wiadomo zawsze trzeba tez czytac sklad. I lepiej wybrać sloik z dobrym skladem niz ugotowac dziecku np. Kurczaka z supermarketu gdzie nie znamy jego pochodzenia i tego czym byl szprycowany. To samo tyczy sie warzyw i owocow ktore to potrafia dla nas byc szkodliwe ze wzgledu na duza ilosc np pestycydow itd a co dopiero dla maluszka. Dlatego ja jesli mam sprawdzonego wiejskiego kurczaka czy warzywa od sprawdzonej Pani z bazaru to robię sama. Ale niestety supermarketowe produkty dla malucha do mnie nie przemawiają szczegolnie po konsultacjach z lekarzami, i wtedy wole wybrac dobrej jakosci słoiczek

BabaYaga
2017-07-11 14:58

Mamik... nie piszę o sytuacjach skrajnych... tzn. jeśli miałabym do wyboru warzywa z hipermarketu i naszpikowanego kurczaka oraz słoiczek, to wydaje się oczywiste, że wybiorę słoiczek... Ale wszystko jest kwestią organizacji i tak sobie planuję gotować sama z produktów sprawdzonych i z zaufanych źródeł... Już w ciąży przerzuciłam się na indyka i wołowinę, wiejskie jaja i warzywa z targu ;-) A słoiczki dla mnie to wygoda i wybór raz na jakiś czas... tym bardziej, że ich zawartość jest mocno "plastikowa" i pozbawiona jakiegokolwiek smaku, a my smaki lubimy poznawać (na razie tylko w mleku) ;-)

Mamik
2017-07-11 15:19

A ja w wiekszosci korzystam ze słoików gdyz po 1 nie mam skad kupic sprawdzonego miesa oraz warzyw i owoców (jesli mam to jest super i robimy zapasy jedzonka na dłużej) a po 2 jest to dla mnie duża wygoda. mam mnustwo na głowie i czasem jakbym miała jeszcze codziennie gotowac to chyba bym zwariowała :) Nawet dla nas nie gotuje codziennie bo po prostu nie mam na to czasu :)

1
2
3
4
5
(...)
8
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką