Forum

65

MamaaAmelki
2019-02-05 17:30

ostatni komentarz:
2019-08-05 12:17

5miesieczne dziecko

Witam moja 5 miesięczna córeczka zaczeła ładnie jeść obiadziki ze słoiczka i jogurciki,ale wiadomo codziennie mamy rutyne że musi być. obiadzik.
Chce spróbować sama zacząć robić małej obiadziki
Będę wdzięczna o przepisy zdrowych i dobrych dla brzuszka obiadzików jak i rady co lepiej robić a co omijać.
Pozdrawiamy razem z Amelką :)

290 wyświetleń | 18 komentarzy
Sortuj

Patrycjaj18
2019-02-05 17:47

Moja córka ma 7 miesięcy i póki co próbujemy smaków...
Ostatnio podczas wizyty pielegniarka przyniosla mi schemat jakie warzywa moze jesc dziecko w danym wieku.
Jezeli chodzi o to co ja gotuje to np. głównie zupki. I robie je z różnych warzy: ziemniak, marchew , odrobina selera czy pietruszki, ryż, brokul, kalafior. Do tego gotuje osobno miesko: np. krolik, indyk.
Taka zupke blenduje i przyznam, ze córka je uwielbia.
Składniki dodaje roznie. Jednego dnia ryż, marchew,brokul.
Innego ziemniak, kalafior. To juz kwestia tego co wybierzesz.
Ja pokazuje corce rozne warzywa a ona rączką cos zlapie no i taką zupke jej gotuje

aniam
2019-02-05 19:32

Na tym etapie gotowalam głównie zupki. Marchewka, pietruszka, seler (malutko) starte, batat pokrojony w kostkę, mango, gruszka. Albo bardziej wytrawna z brokułem, ziemniakiem, kalarepa, koperkiem. Do gotowania ziele angielskie, pieprz i liść laurowy (przed blendowaniem wyjmowalam). Po ugotowaniu blendowalam razem z osobno ugotowanym mieskiem (indyk).
Jak juz lepiej radził sobie z konsystencja stala to byl i krupniczek czy pomidorowa. Spaghetti czy pulpecki w sosie koperkowym

moniczka7896
2019-02-05 19:42

https://canpolbabies.com/pl/forum/?f=4&t=229
Tu jest kilka przepisów :) Wątek prośby o przepisy już jedna mama założyła ;)

Aiisa
2019-02-05 22:12

Można zupkę jarzynowa albo np brokulek czy kalafior są różne opcje można pomidorowa zblendowana

ewciaos14
2019-02-05 23:06

Ja mojemu starszemu synkowi na poczatek rozszerzalam diete na 5mc pierwsza rzecz byla to kaszka mamna z rosolkiem, oczywiscie rosolek drobiowy, taki delikantny z marchewka, pietruszka, troszke cebuli i malo przyprawiony , to znaczy malo soli , wegety..u nas pediatra mowila zeby na poczatek nie dodawac do rosolu selera bo uczula wiec nie dawalam..pozniej byla to gotowana marchewka, potem emniaczki z rosolkiema a czasem z odrobinka maselka, a teraz wiem ze najlepiej zamiast ziemniaczkow dodac troszke mleka swojego lub mm i zblendowac i oczywiscie jest pyszniejsze i zdrowsze;) dla naszych malenstw;-) oczywiscie najpierw byly to warzywa a pozniej po ok.tygodniu deserki-zaczelam od jablka, gruszki, potem kaszka jablkowa i tak po troszke po troszke z dnia na dzien coraz wiecej;) ale juz troszke zapomnoalam jak to wszystko wygladalo bo bylo to 5lat temu. Teraz zaczelam z drugim synkiem rozrzeszac diete a synek 8bedzie mial 5mc i puki co dop jadl kaszle manne z rosolkiem, troszke ziemniaczkow i troszke marchewki ale to naprawde bardziej sprobowal niz zjadl..ale nie spieszymy sie bo mowi sie ze jak dziecko jest karmione piersia to moze zaczac jesc na ok.6-7mc wiec zaczynamy juz ale malymi kroczkami;-)

MichuNi
2019-02-06 12:07

tak jak moniczka wyzej pisze, zajrzyj do podanego przez nia watku i postaraj sie zainspirowac, mozesz tez podbic tamten watek - nie tworzmy nowego, skoro mozemy miec wszystkie przepisy w jednym miejscu. Warto tez przejrzec dzial forum "dieta", tam sa tez m. in. linki do porad Mam Canpolu, w wielu z nich sa przepisy z ktorych mozesz skorzystac.

aniam
2019-02-06 20:17

Warto przejrzeć też rynek książek z przepisami dla dzieci. Mi teraz jak pracuje to brak czasu na wymyślanie potraw i inspiruję się książkami

Silver_90
2019-02-06 22:07

Polecam zajrzeć do wyżej podanego wątku, tam są różne przepisy:)
Poza tym fajną książką jest :"U malucha na talerzu", oraz "Alaantkowe BLW".

aniam
2019-02-13 22:27

My mamy nowe alaantkowe blw. Sama metoda do mnie nie przemawia ale w książeczce są fajne przepisy

kasaiaa1
2019-02-27 16:44

Również polecam książkę ,, U malucha na talerzu" można znaleźć naprawdę ciekawe przepisy

aneczkaa006
2019-07-06 09:00

Ja wczoraj ugotowałam pierwszy obiadek. I to była dynia, marchew i ziemniaczek zagęszczony kleikiem ryżowym

Cyyybulska
2019-07-24 22:01

Córka ma 7 miesięcy, i w większości jest na zupkach które robię dla niej sama :) gotuje je na indyczku w większości, i dodaje różne warzywa, ziemniak, marchew, burak, pietruszka, seler, wszystko ścieram na tarce z drobnymi oczkami i w taki jej podaje :)

pati1990
2019-07-25 09:59

Warto na pewno kupować produkty ze znanych źródeł no i patrzeć na skład . Są różne książeczki z przepisami ja korzystam z książki u malucha na talerzu . Na Facebooku jest też grupa jak masz konto 1000dni pierwszych dni diety dziecka . Tam dziewczyny dodają mnóstwo przepisów. Nie wiem czy wprowadzenie jogurtow nabiału nie za szybko wprowadziłaś . U mnie były najpierw owoce warzywa później mięso , ryby , gluten i nabiał ja samym końcu

aneczkaa006
2019-07-26 07:20

Powiem tak dużo osób robi to na wyczucie metodą prób i błędów. Nie patrzą w tabelki tylko same myślą co podać. Nie czekają aż dziecko skończy konkretny wiek żeby podać jakiś produkt. Podają i obserwują jak nic się nie dzieje zostają przy tym jak nie to czekają i za jakiś czas znów próbują.

KontrolaJakosci
2019-07-27 21:30

No ja właśnie szukam tego smaku który by podpasował córce ale nie smakuje jej żadna zupka...

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę