Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

69

asia800
2019-05-14 15:11

ostatni komentarz:
2019-10-01 12:54

W jakim czasie nauka jedzenia plastikowymi sztućcami ?

Tak, mi wpadło teraz na myśl od kiedy można uczyć dziecko jeść plastikowymi sztućcami? Lub kiedy jest to przejście na korzystanie z metalowej łyżeczki ?

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Sortuj

emmka
2019-05-14 15:28

Myślę że to trochę samo wychodzi, przynajmniej u nas tak było. Głównie jeżdżąc do rodziców jak maluszek był mniej więcej między rokiem a półtora, chciał jeść wszystko to co my, to często dawaliśmy mu różne rzeczy podawane zwykłą, metalową łyżeczką i było ok.

Mama_Hani
2019-05-14 15:36

U nas tylko na początku używałam łyżeczki silikonowej a potem już podawałam Hani zupki normalną metalową łyżeczką, ważne tylko żeby zwrócić uwagę czy nie jest ostra.
Hania np nie chciała jeść plastikowym widelcem tylko wolała taki jak miała mama.. dostała taki malutki widelczyk który wyglądał jak nasze tylko był taki idealny wielkościowo dla niej. Teraz też ma swój widelczyk i tylko ona nim je :)

kasaiaa1
2019-05-14 18:00

Ja tylko 2 razy karmiłam syneka plastikową łyżeczką dla mnie jest ona za gruba. Wolę łyżeczkę metalową jest dużo bardziej wygodniejsza

MichuNi
2019-05-14 19:55

No wlasnie, nie ma obowiazku uzywania lyzeczki plastikowej, my tez bardzo szybko przeszlismy na metalowe. A co do "uczenia" - zawsze jemy posilki wspolnie, sztucce zawsze podawalam corce, i mimo, ze jadla na poczatku raczkami, to potem chciala nasldowac nas i zaczela uzywac sztuccow. Ot tak, po prostu

moniczka7896
2019-05-14 19:59

Mój synek ma rok i dopiero zaczyna próbować sam jeść łyżeczką.Podawalam już dużo wcześniej sztućce plastikowe do posiłków ale traktował je bardziej jako zabawkę.Teraz daję mu normalną, metalową i tak jakby wiedział,że tą się je a inne się nie nadają.

Mama_Hani
2019-05-14 20:08

Dzieci są małymi obserwatorami i bardzo często chcą naśladować rodziców :) także jeśli sama jesz normalnym widelcem to i dziecku warto pozwolić ;) no chyba że masz obawy że zrobi sobie krzywdę.. wiadomo że nikt nie zna swojego dziecka lepiej niż mama i wie co dla niego bezpieczne :)

asia800
2019-05-14 21:22

Dziękuję za Wasze odpowiedzi:)

Patrycjaj18
2019-05-14 22:45

Przeważnie wszystkie sztućce mają napisane dla jakiego wieku są przeznaczone. My zaczęliśmy rozszerzać diete przy użyciu plastikowej łyżeczki. Córka miała 6 miesięcy. Zdarzało się, że byliśmy u znajomych czy rodziny a zapomnieliśmy zabrać łyżkę plastikową. Wtedy używałam zwykłej metalowej.

Aiisa
2019-05-15 12:53

U nas różniez samo wyszło pierw ja łyżeczka podawałam A synek rączkami sobie pomagał później zaczął sam się domagać łyżeczki A później już sam kombinowal łyżeczka naśladując mnie i wyszło że sam zaczął w zasadzie używać naszych sztućców plastikowe łamał od razu praktycznie więc nie było sensu mu dawać już:)

rena_cz
2019-05-15 19:41

Siostrzenica jest karmiona metodą BLW, a co za tym idzie zawsze ma łyżeczkę, tylko jak widzi, że ktoś też ma do od razu dopomina się i tamtej. Chce mieć wszystko dla siebie. Ze sztućcami, jak i z jedzeniem najbardziej jej odpowiada to co mają dorośli, nie chce być inna.

kasaiaa1
2019-05-16 09:34

Najpierw zazwyczaj dziecko zaczyna jeść rączkami a potem chwyta za sztuczce

Aiisa
2019-05-16 19:01

Kasia niekoniecznie mój syn pierw wyrywal łyżeczkę i próbował że mu nie wychodziło to rączkami sobie pomagał potem rączkami jadł A na koniec sztuccami nauczył się:)

kasaiaa1
2019-05-18 00:15

Mój na początku to nawet bułki nie chciał sam trzymać ani butelki tylko trzeba było jemu podawać

Aiisa
2019-05-19 19:40

U nas podobnie A jak już lapal to bawił się zamiast jeść

daryska000
2019-06-03 21:40

Czemu plastikowe. Są metalowe z zaokrąglony i końcówkami. Niech dziecko się uczy od małego jeść normalnie. Są małe i lżejsze ale wygodniejsze. Nie polecam plastikowych metalowe są troszkę cięższe ale dziecko przyzwyczaić i wycwiczy raczke

kasaiaa1
2019-06-04 00:24

Na początku te plastikowe wydawały mi się trochę grube jak do tak małej buzi

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę