Forum

112

NataliaKK
2019-06-12 14:50

ostatni komentarz:
2019-09-12 21:28

Upały, jak sobie z nimi radzić?

Co polecacie na takie upały ? Jak ulżyć Maluszkowi w te upalne dni, kiedy temperatura w domu dochodzi do 30 stopni?
Mamy karmiące piersią. Czy podajecie dodatkowo wodę dla swoich miesięcznych, dwumiesiecznych dzieci ? Słyszy się różne opinie, a jestem ciekawa waszej.

497 wyświetleń | 51 komentarzy
Sortuj

ewciaos14
2019-06-12 15:01

Natalia ja co prawda nie mam 2mc ale mam 9mc synka ale caly czas jest na piersi i staram sie mu tez podawać wode bo synek jest juz starszy i ke duzo innych rzeczu a cycka je z 3razy na dzien i wydaje mi sie ze to malo ale tez czasem noe chce poc albo nie umie bo dam mi mu z butelki lub z kubka 360° to sie napije raz i zaraz nie chce a pieluszka za pul dnia sucha woec czasem juz daje synkowi z łyżeczki i daje duzo deserów . zamykam w domu wszystkie okna o zaluzje i ratujemy sie wiatraczkiem;-) jest ciezko..ale coz;-) wole upaly niz zime. Czasem tez zamocze synkowi stopki woda letnia i raczki i odrazu sie ciszy;-) a na pole wychodzimy dop ok.18 chociasz na chwilkę.

MichuNi
2019-06-12 15:56

Nie, takich maluszkow sie nie dopaja woda, a jedynie ewentualnie czesciej proponuje piers. Mleko kobiece nawadnia nawet lepiej niz woda, bo dziala jak izotonik. A dopajajac takie malenstwo woda mozna narobic sobie klopotow - zarowno z laktacja jak przyrostami.

Ewciaos, jak sama napisalas, Wasza sytuacja jest zupelnie inna, skoro synek ma juz 9 miesiecy i ma rozszerzona diete a pije juz tylko 3 razy dziennie.

Jak sobie radzic z upalami? Wiatraczki, opuszczone rolety/zaslony, lekkie ubranie albo nawet sama pieluszka, co jakis czas mozna przetrzec mokra myjka gdy sie spocimy. Zbyt wielu opcji raczej nie ma.

NataliaKK
2019-06-12 18:14

Ewcia. Małego do piersi przystawiam cały czas i przez to mam wrażenie,że się nie najada i cały czas marudzi. Spać nie chce.
Michu. Mały od rana chodzi w samej pieluszce, staram się nawet schłodzić go wilgotną pieluszką(oczywiście nie jest ona zimna), a wiatrak chodzi cały dzień. Niestety 9 piętro i naslonecznione mieszkanie nie pomaga.

moniczka7896
2019-06-12 19:42

Natalia, rzeczywiście nie ciekawie macie na 9 piętrze:/
Chyba wszystkie możliwe sposoby wymieniła MichuNi.Tez, jestem zdania ,że pierś w zupełności wystarczy,ja swojemu nie podawałam wody ,tylko i wyłącznie pierś w takie upały.

MichuNi
2019-06-12 20:09

Wiem o czym mowa bo tez mamy mieszkanie gdzie okna wychodza akurat na strone gdzie caly dzien prazy slonce, choc co prawda nie na 9 pietrze ;)
No coz, wydaje mi sie ze trzeba po prostu przetrwac :)

Mama_Hani
2019-06-12 22:51

Ja co prawda nie mam w domu takiego maleństwa ;) ale my np nie podnosimy rolet w ciągu dnia, dzisiaj kupiłam wiatrak.. polecam też wieszanie na łóżeczku mokrej pieluchy tetrowej która bardzo fajnie ochladza powietrze.
Maluszka kp nie trzeba dopajać dodatkowo wodą. Wystarczy że częściej będziesz przystawiać do piersi. Na początku każdego karmienia mleko jest mniej treściwe, więc w zupelnosci wystarczy do zaspokojenia pragnienia.
Przede wszystkim nie wychodzi z maluszkiem na dwór jeśli jest bardzo gorąco, poczekaj ze spacerem jak temperatura trochę zelżeje.. A co najważniejsze!! Broń Boże nie nakrywaj wózka pieluchą tetrową lub kocykiem..

Aiisa
2019-06-12 23:25

Można sobie pomóc wiatraki np są takie które biorą powietrze i chlodniejsztm dmuchaja można też rolety zasłonić i okna wieczorem otwierać w dzień zamykać by gorąco nie wchodziło najlepiej chkodzic się napojami typu woda z dodatkiem np pomarańczy warto wiedzieć że cyrusy też powodują że się chłodzimy :)
A co do malucha częściej się karmi piersią i tyle nie podaje się wody :) ubiera się lekko mój syn to w tym czasie był nawet w samej pieluszcze :)

Darulka04
2019-06-12 23:59

My takze nie podnosimy rolet w domu, mamy wiatrak i jest ciagle wlaczony, co jakis czas właczam elektryczny nawilżacz powietrza, wczoraj i dzisiaj w ciągu dnia robiłam córce szybka kąpiel. Gdy idziemy na dwór na głowie mamy czapki bądź kapelusze, mamy taki fajny mały wiatraczek on też chłodzi. Przy spacerowce mamy parasolke.

kasaiaa1
2019-06-13 00:40

Przede wszystkim nie wychodzić z dzieckiem na dwór w najbardziej gorącej porze dnia czyli między 11 a 15 godziną. Na słońce zakładać czapeczkę albo kapelusik od słońca. Warto też zaopatrzyć się w wentylator domowy, tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić z tym chłodnym powietrzem. Dziecko jak najwięcej przystawiać do piersi żeby było dobrze nawodnione. Ubierać dziecko lekko i zwiewnie

Patrycjaj18
2019-06-13 09:33

Moja córka jest z czerwca(ubueglego roku). W takie upalne dni leżała w samym pampersie. Często była przystawiana do piersi.
Dodatkowo możesz namaczac tetrowa pieluche i przemywać nią skórę dziecka. Maluch też się poci i z pewnością takie odświeżenie cialka jest przyjemne

Mama_Hani
2019-06-13 10:12

My teraz chodzimy się w basenie ;) no ale wiadomo z takim małżeństwem nie poszalejesz w basenie ;) ale pomysł Patrycji z tetrową pieluszka jest dobry ;)

aniam
2019-06-13 11:48

Nasz urodził się w lipcu i tydzień później przyszły straszne upały. Teraz 3 lato przed nami. Ubierałam go bardzo cienko lub w samą pieluszkę. Tej nocy też spał w samej pieluszce. Najgorsze godziny spędzaliśmy albo w domu z wiatrakami albo w dużym cieniu. Przecierałam wilgotną szmatką albo chłodziłam go pod wodą, np letnia kąpiel ale nie za zimna.

kasaiaa1
2019-06-13 11:53

Częstsze kąpie z pewnością dobrze zrobią. Tylko tak jak wspomniała aniam trzeba pamiętać żeby woda nie była za zimna bo ciało może dostać szoku termicznego

ewciaos14
2019-06-13 12:33

Natalia wydaje mi sie ze synek chce czesto pierś przez te upaly a nie ze sie nie najada bo mój synek mimo ze je inne rzeczy to chce teraz częściej piers mimo jeszcze wczesniejszym ulewa ale tylko possie chwile i tyle. Także na pewno to przez to ze chce sie mu pic

rena_cz
2019-06-13 19:11

To na pewno przez upały częstsze domaganie się cyca. Moja siostrzenica też podobno zaczęła częściej się domagać, ale sekunda i już zaraz się bawi.

kasaiaa1
2019-06-13 23:48

Mój synek też tak ma co chwilę wisi na cycu i tylko co zdążę schować znowu chcę i muszę wyciągnąć. I tak w kółko. A mnie nie ma to jest przepajany wodą

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę