Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

113
Brak wątku o podanym id

moniczka7896
2019-08-08 12:28

U mnie na szczęście nie było żadnych problemów po szczepieniu.Ogolnie pediatra informowała, że może wystąpić temperatura,odczyn poszczepienny i mały może być marudny.
Wszystko nas ominęło choć cały dzień chodziłam jak na szpilkach.

MagdalenaP90
2019-08-08 15:59

Niemowlę po szczepieniu może reagować gorączką – nie wyższą niż 38,5ºC, osłabieniem, apatią, spadkiem apetytu i bólami mięśni. Maluszek może odmawiać jedzenia, często płakać, zazwyczaj porą wieczorową, przed spaniem. Czasami trudno go zabawić, ciągle płacze, jest marudny i senny. Taki stan po podaniu szczepionki trwa zwykle dwa-trzy dni, po czym dziecko powraca do pełni zdrowia. Szczepienia obowiązkowe są ważne i należy je wykonać, ale tylko wtedy, gdy dziecko jest w pełni zdrowe. Lepiej odroczyć szczepienie w czasie niż później martwić się o powikłania poszczepienne.

Megg
2019-08-08 19:54

Nasz synek w dniu planowanego szczepienia miał temp 37,1, w nosku coś furczało jakby początek katarku, przez to odroczyliśmy szczepienie. Minął tydzień i nadal jest tak samo, temperatura zmienna od 36,6 do 37,3. Z tym noskiem to chyba przypadek. Do przychodni idziemy za tydzień.

aneczkaa006
2019-08-08 21:29

U mnie szczepienia się przesunęły że względu na wizyty lekarskie. 30 lipca mieliśmy pierwsze szczepienke (WZW i DTP). Po niej tylko na lewej nóżce miała czerwona plamkę. Ale robiłam okłady z sody i na drugi dzień już nic nie było.
Tydzień później 6 sierpnia mieliśmy kolejne szczepienie (HiB i pneumokoki). Po niej również pojawiła się plamka czerwona tym razem na prawej nóżce. Ale na drugi dzień znikła po okładach. Jednak dostała gorączki również. Ale jak podawałam syropek to spadała. Jednak 3 dzień i dalej zbijam temperaturę (tzn podałam dawke o 16 i naraize spokój). Zobaczymy jak będzie dalej.
Co do jedzenia to nie było problemu miała apetyt. Ze snem też nie było problemu. Też normalnie się zachowywała nie była ospała, bawiła się śmiała..może temu że pilnowałam bardzo żeby nie dopuścić do wysokiej gorączki jak miała 37.8, 37.9 albo 38 to automatycznie podawałam syropek.
Teraz mamy szczepienie 13 sierpnia ale je wykupiłam dodatkowo - meningokoki

ewciaos14
2019-08-08 21:56

Ja szczepilam obydwuch synkow szczepionkami na NFZ i pierwszy synek nie mial zadnych objawow jedynie dlugo i czesto spal, a mlodszy synek nie goraczkowal byl tylko marudny caly dzien ale nie wiem czy to byl objaw po szczepieniu ale nigdy taki nie byl i byla to szczepionka przeciw pneumokokom.

madziia88
2019-08-09 07:44

Miałam szczepionki skojarzone i córeczka miała trochę opuchnięte w miejscu nakłucia przez 2-3 dni. Na opuchlizne miałam altacet w tabletkach do rozpuszczenia w wodzie ale taki opatrunek zrobiłam tylko raz a opuchlizna sama zeszła. Gorączka wystąpiła przy drugiej dawce skojarzony i pierwszej dawce na pneumokoki bo było w jednym dniu do dwóch nóżek ale trwała tylko jeden dzien. Z kolei przy trzeciej dawce maluch juz wiedział co się święci i płacz był już na widok igły ale na tym się skończyło.
Wszystkie szczepionki były w planowanym terminie

moniczka7896
2019-08-09 11:22

U nas, nie było problemów z kupkami.
Ja proponuję tak, jeśli coś u Was się takiego dzieje po pierwszym szczepieniu to może zadzwoń i zapytaj czy to normalne bo się zwyczajnie martwisz i tyle.Mysle,że nie powinni robić problemów i powiedzą przez tel.czy coś takiego może mieć miejsce.

rena_cz
2019-08-09 11:29

U mnie synek po pierwszych szczepionkach tylko chwilę popłakał. Na razie nie ma żadnych odczynow. Był najedzony przed to łatwiej było mu to znieść. Bałam się jak zareaguje bo wcześniejszy dzień miał ciężki.

Darulka04
2019-08-09 11:46

U mnie córka była markotna, miala gorączkę, a nawet miała rozwolnienie.

Marta1997
2019-08-09 17:06

U nas pierwsze szczepienie miesiąc po urodzeniu dziewczyn : ( dziewczyny wcześniaki z 35 tc +6 ) płatny Engerix na żółtaczke , obyło się bez goraczki , dziewczyny cały dzień spały , były słabe
Koło 7 tygodnia szczepionka 5w1+ pneumokoki tu było gorzej u jednej z bliźniaczek goraczka koło 38 stopni , druga stan podgorączkowy (pediatra ostrzegał ze będzie gorzej bo mocniejsza dawka na raz) oczywiście były slabe i senne . Ale obylo się bez większego marudzenia

Marta1997
2019-08-09 17:08

Dodatkowo wspomnę ze po pierwszym szczepieniu jednej z dziewczyn zrobily się na ciele czerwone plamy , zniknęły po tygodniu , od razu dostała szorstka skóre na twarzy , mimo ze nic nie zmieniliśmy .

ewciaos14
2019-08-09 21:50

Monikalul moj synek ten mlodszy wlasnie mial biegunke, zapomnialam napisac ale trwala tylko jeden dzien i ny mielisny opoznienie w szczepionce to na 6 a synek moql gdzies na 8i wmaeialam ze moze zabki a nie goraczkowal i mial nozke opuchnieta i e miekscu uklocia mial takie twrde przez ok.tydzien , doktorka mowila ze czasem tak sie zdarza.

aneczkaa006
2019-08-10 07:17

Problemów z kupami nie mamy jakie były takie sa. Gorączka 3 doba. Ale udaje się zbić. Ale nie wiadomo czy nie przez żeby bo idą. Narazie obserwuje bo żadnych innych obiadów nie mamy

aneczkaa006
2019-08-10 23:02

Gorączka minęła po 3 pełnych dobach

madziia88
2019-08-12 08:32

Z biegunką nigdy nie mieliśmy problemów.

qazz
2019-08-12 18:21

Po meningokokach synek miał opuchniętą nóżkę, był mocno marudny i lekko gorączkował. Lekarka powiedziała, że właśnie meningokoki dzieci ciężko tolerują.
Po rotawirusach robił więcej kupek, nawet kolor był inny, ale to często po tej szczepionce.

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę