Forum

50

cookiesa
2019-06-28 22:22

ostatni komentarz:
2019-08-13 13:05

moczenie nocne u dziecka

Dziewczyny czy waszym dzieciom też się to zdarzało? W jakim wieku? Czy jak 6latkowi się to zdarza raz na tydzień może rzadziej to powinnam się martwić?

213 wyświetleń | 21 komentarzy
Sortuj

ewciaos14
2019-06-28 22:46

Cookiesa moj kuzyn moczyl sie w nocy nawet az do chyba ok. 9Roku zycia i wiem ze jakos sie leczyl na to ale ja tez bylam w tedy dzieckiem wiec nie pamiętam czy lekami czy do psychologa chodzil ale wiem ze to minęło. A jasli u synka zdarza sie to raz na ok. Tydzień to nie wiem czy bym nie zapytala o to pediatre ona w tedy zaleci badanie moczu i posiew moczu czy moze ma jakies bakterie. Moj synek raz zesikal sie majac 4latka, drugi raz ok. 2Tyg temu poszlam z nim na poczte i mówił ze chce siku wiec mówiłam ze za chwile tylko wysle list patrzę a synek sika na podłogę..nigfy mu sie tak nie przytrafiło ale ogladal książeczke wiec moze myslal ze wytrzyma i wczoraj obudzil sie o 12 w nocy ze sie zesikal naszczesie byla tylko plamka mala wiec poszlam z nim do wc ale to jest raz na parę miesięcy a raz na ok. Tydzień to pewnie bym to skontrolowala, teraz w sezonie letnim dzieci pija wiecej wiec moze bie sa tak nauczani częstego sikania a tym bardziej w nocy jak sie jest w pół tomnym..ale lepiej to zbadac i byc spokojnym.

kadrowa
2019-06-28 23:16

Niby nic takiego,jeśli zdarza się to raz w tygodniu, ale jednak się zdarza. Szukalabym mimo wszystko przyczyny,ale bez paniki. Dobrze byłoby zdiagnozować czy problem leży po stronie emocjonalnej,czy może jakies zaburzenia układu moczowego, tym bardziej jeśli dziecko wcześniej opanowało juz trzymanie moczu i od jakiegos czasu ten problem sie pojawił. Konsultacja z pediatra wiele pewnie wyjaśni.

Justynamamajasia
2019-06-29 00:05

Jeśli dziecko nie robiło tego wcześniej to warto iść do specjalisty i zbadać podłoże. Jaka jest przyczyna tego, że dziecko teraz zaczęło się moczyć.

Patrycjaj18
2019-06-29 00:44

Ja tak jak justynamamajasia szukalabym przyczyny.
Ponoć dzieci \'mają prawo\' sie moczyć. Oczywiście jeśli jest to sporadyczne.
Teraz sa takie upaly, ze duzo się pije i w nocy dziecko moze noe zdążyć. Mój syn nigdy nie budzil sie na nocne siusianie. A terazw nocy wstaje zeby sie napić a także wysikac. Więc różnie moze byc

Kloskaaga
2019-06-29 01:34

Mi się wydaje, że to nic takiego. Gdyby to było zapalenie pęcherza to popuszczanie moczu byloby czestsze.
A co mowi syn? Pytasz dlaczego sika?

moniczka7896
2019-06-29 10:09

Uważam, tak jak Justyna, ważne jest to czy wcześniej mu się to zdarzało ,jeśli to trwa od niedawna to szukałabym pomocy, odpowiedzi co jest nie tak.Na pewno warto skonsultować to z pediatrą, może zrobić też badania.

kasaiaa1
2019-06-29 10:23

Tak jak wcześniej dziewczyny powiedziały warto poszukać przyczyny. Jeśli dzieję się to w nocy może po prostu się coś jemu śni, a jeśli w dzień może się czegoś boi, albo czasami nie zdarzy pójść siku. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę a później dalej z tym działać

Rosalivan
2019-06-29 10:43

Najpierw postaraj się znaleźć przyczynę. Czy zalatwia się przed snem? Czy na noc/ w nocy dużo pije? Czy nie chodzi czasem zbyt zmeczony spać, do tego stopnia że nie miałby siły wstać w nocy do łazienki?

Jeśli nic z tego nie ma miejsca to może warto udać się do lekarza zrobic badanie moczu, moze to jakas infekcja dróg moczowych? Jesli będzie sie to powtarzać a badania nic nie wykażą to warto zapytać lekarza co może być powodem. 6 lat to dużo, może zdarzyć się wpadka w nocy ale myślę że jesli się to powtarza to coś jednak musi byc nie tak.
Pilnuj by nie pił za dużo przed snem i by zawsze przed położeniem sie do łóżka zrobił siusiu.

Justynamamajasia
2019-06-29 17:31

Jak się ma zapalenie pęcherza to towarzyszy przy tym ból. Więc to nie jest to. Może się czegoś wystraszył i śni mu się ponocach i dla tego się moczy, a może po prostu taki okres i samo przejdzie. Niestety my nie jesteśmy wstanie postawić jednoznacznej przyczyny. Ja nie jestem lekarzem żeby wszystko wiedzieć. Nawet lekarz wszystkiego nie wie jest tylko człowiekiem, a nie maszyną.

MichuNi
2019-06-29 19:19

Moi znajomi maja dwoch synow z podobnymi problemami - jeden ma 10 lat i o dziwo w nocy nie ma problemu, ale zdarza mu sie popuszczac w dzien. Drugi ma 7 lat i moczy sie w nocy.
Sa pod opieka urologa.
Generalnie warto sie skonsultowac, moze sie okazac, ze to nic powaznego i jeszcze po prostu organizm nie do konca dojrzal (podobno ok. 20proc 5 i 6-latkow moczy sie w nocy), ale lepiej pojsc dla pewnosci do urologa.
Z tego co wiem od kolezanki, kilka porad od ich lekarza: przed spaniem idziemy siusiu, a na kilka godzin przed spaniem nie pijemy juz mleka ani sokow - tylko czysta woda. Ona nawadnia, a nie dziala moczopednie.

MichuNi
2019-06-29 20:26

P.S. Juz raz edytowalam powyzszy a teraz cos mi sie mie chce dodac, wiec nowy komentarz:
Znalazlam jeszcze bardzo obszerny ale i przystepny i zrozumialy artykul nt. moczenia, warto przeczytac
! https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/choroby/ukladmoczowy/66632,moczenie-u-dzieci

ewciaos14
2019-06-29 22:33

Michuni ja zawsze pilnuje synka zeby właśnie przed spaniem myjemy ząbki i pilnuje zeby sie wysikal i co orawda prawdajak raz obudzil sie w nocy ze delikatnie sie posikal to faktycznie synek sie w tedy przed spaniem nie wysikal i jeszcze pil kolo lozka xo do prawda wode tylko ale mimo to sie nie wysikal i moze jest cos w tym, sama musze sie wysikac przed spaniem bo pozniej sie w nocy budze do sikania. I dzięki za link o moczeniu, sama sobie poczytam.

anka_01
2019-06-29 22:40

Hm... mam 2 letnie dziecko i w sumie ona wstaje w nocy i ma nocnik przy lozeczku i raczej jej sie nie zdarza moczyc . Kwestia taka czy robi to przez sen czy sie budzi . Bo jak przez sen to moze ma jakies koszmary , zle spi ? Nie wiem ... jakies podkłady stosuj ;)

Justynamamajasia
2019-06-30 00:52

Jak dziecko robi przez sen to jest oczywiste. Inaczej by się obudziło. Tak to zwieracze puszczają i mocz leci samoistnie.

MichuNi
2019-06-30 09:01

Justyna, to moze byc normalne w wieku 2,3,4 czy nawet 5 lat, ale u 6 latka te zwieracze powinny juz powoli byc na tyle wyksztalcone, zeby problem moczenia powoli nie wystepowal. ;)

Anka, niektore dzieci dojrzewaja predzej, inne nieco wolniej. Z tego co piszesz wnioskuje ze masz dziewczynke, u nich tez statystycznie uklad moczowy dojrzewa nieco szybciej. ;) Fajnie, ze u Twojej corki nastapilo to tak wczesnie.

Ewciaos, no wlasnie, a jeszcze jak sie przed spaniem opijemy to wiadomo, ze zachce nam sie siusiu - a u dzieci nie zawsze receptory sa tak rozwiniete ze dziecko obudzi sie na czas. Moja corka miala taki czas ze owszem, budzila sie i wolala ze musi siusiu, ale zanim zdazylysmy wstac z lozka to juz nacisk na pecherz byl za mocny i popuszczala.

ewciaos14
2019-06-30 22:24

Michuni no własnie nam dorosłym jest łatwiej zatrzymać siku niz dzieciom także takie objawy raz na jakies czas nie sa niepokojace ale jakies bardziej regularne to juz na pewno potrzebuja wizyty i badań u pediatry.

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę