Forum

50

Monka123456
2019-05-06 11:38

ostatni komentarz:
2019-09-15 22:21

Czytanie niemowlakowi

Hej dziewczyny mam do was pytanie odnoście książek. Co myślicie o czytaniu niemowlakowi książek? Teraz w sklepach jest tyle fajnych książeczek i za każdym razem gdy je widzę korci mnie kupić jakąś dla mojego maluszka jaka się w końcu pojawi na świecie. Wy czytacie maluchom

544 wyświetleń | 52 komentarzy
Sortuj

JagodaGaj
2019-05-06 11:57

Monka tematów dot. czytania są dziesiątki.
Bardzo się starasz o mate i inne prezenty, ale nie o to chodzi na forum. Niestety robisz ogromny balagan a Twoje działania są niekorzystne.
Tak jak już Aiisa pisała sprawdzaj w lupce czy temat jest założony.
Ten o czytaniu istnieje

dominika12313
2019-05-06 12:03

Oczywiście, że tak :) Ja jestem zdania, że im szybciej tym lepiej. Ja osobiscie jak moja córeczka była jeszcze w brzuszku to w tym utęsknionym oczekiwaniu jej przyjścia na świat już czytałam jej pierwsze książeczki i wierszyku i dużo mówiłam do brzuszka :) Czytając dzieciom wspomagamy ich rozwój intelektualny, emocjonalny a także społeczny. Uważam, że dzięki systematyczności w czytaniu dziecko na pewno to polubi i w pewnym sensie nabierze nawyk dlatego w przyszłości samo chętnie sięgnie po książkę :)

Monka123456
2019-05-06 12:20

Proszę mi wybaczyć ale wpisywałam ten temat dokładnie i nic mi nie wyskoczylo . A jeśli chcesz już wiedzieć w poprzednim miesiącu maty nie było i też się udzielałam . Odkąd powtórzyłam wątek staram się go sprawdzić a to że jestem zaangazowana wynika może zupełnie z czego innego całe dnie spędzam sama i uwierz mi że to jedyne miejsce gdzie mogę ostatnio z kimś nawiązać kontakt .

Monka123456
2019-05-06 12:22

Dzięki Domi ja się w brzuchu niestety nie przywiozłam do tego wagi ale po porodzie chyba zacznę żeby moje dziecko było zainteresowane książkami. Z tego co widzę po znajomych ich dzieci w ogóle nie lubią bajek jedynie na internecie może to właśnie przez brak zainteresowania tym tematem przez rodziców wczesniej

Patrycjaj18
2019-05-06 12:35

Monka u mnie to tak śmiesznie było.
Zawsze kochałam książki, uwielbiałam je czytać. W pierwszej ciąży gdy poszłam na zwolnienie lekarskie to wpadłam w prawdziwy ksiazkoholizm. Mój mąż się śmiał, ze jak syn się urodzi to od razu będzie potrafił czytać.
Jak synek się urodził to czytałam mu od pierwszych dni jego życia. I szczerze przyznam, że on kocha książki. Już gdy był maluszkiem to bardzo chętnie spedzalismy w taki sposób czas. Początkowo oglądaliśmy książki obrazkowe. Mówiłam mu co jest na obrazku.
I np. był tam garnek:
Mówiłam co to jest.
Do czego taki przedmiot służy.
Jakiego jest koloru.
Co można w nim ugotować itp. możliwości zabawy.
Teraz syn ma 3 lata i cały czas kocha książki. Zna już krótkie wierszyki i fragmenty bajek. Naprawdę wiele się nauczył dzięki książeczka. Zaczął mówić w wieku 2 lat i bardzo ładnie mówi.
Z córeczką było podobnie. Jak byłam z nią w ciąży to książki czytałam starszakowi na głos. Więc malutka już w brzuszku zspoznawała się z czytaniem. Jak się urodziła tp towarzyszyła nam podczas czytania.
Przyznam, że często zasypiała podczas czytania. Ona spała na łóżku a ja miałam chwile dla siebie i syna.
Dla najmłodszych świetne są książki kontrastowe. Biało-czarne obrazki z przedmiotami, zwierzętami, owocami itp. Mozesz opowiadać maluszkowi co jest na obrazku.
Dla starszego dziecka są kontrasty, ale już z kolorami. Obrazek np. Biało-czerwony, czarno-żółty itp.
Ja kupuje książki w księgarniach internetowych, ponieważ jest taniej.
Książki rozwijają wyobraźnię, a po za tym można spedzic miło czas z dzieckiem na wspólnym czytaniu. No i odpocząć. Dla mnie to są chwile relaksu.
Wspólne czytanie przed snem też uczy dziecko, że za chwile będzie pora snu. To taki rytuał, który potrafi pomóc

Monka123456
2019-05-06 12:37

Patrycja Ja za dziecka pamiętam że do snu zawsze musiała być bajka za syn koleżanki książki ma tylko do targania nie usiedzi nawet minuty a przeciez to tak zbliża z rodzicami i pobudza wyobraznie

Monka123456
2019-05-06 12:54

Droga jagodo jeśli chodzi o aiise miała rację i dała mi dobrą radę wtedy nawet przez myśl mi nie przyslo sprawdzać tematyki. Ale od tego czasu wpisuje każdy temat w wyszukiwarce forum. Każdy był tu kiedyś nowy a myślę że prze takie osoby duzo kobiet boi się zacząć angażować na forach internetowych

Patrycjaj18
2019-05-06 13:26

Monka i to są właśnie piękne wspomnienia. Dlatego warto czytać dzieciom, żeby i one miały takie wspomnienia. Mile spędzony czas a przy tym edukacja. Idealne połączenie.
My z synkiem czytamy doslownie wszystko. Kazda książka jest wartościowa. A nawet sama wymyślam historyjki. Synek się do tego dołącza. Lub gdy skończymy czytać ksiazke to prosze synka żeby wymyślił on inne zakończenie. Pytam co mu się najbardziej w książce podobało

Mama_Hani
2019-05-06 13:33

Dużo też zależy od dziecka.. wiadomo taki niemowlaczek nie powie Ci czy lubi jak mu się czyta czy nie. Bardziej wydaje mi się że to chodzi o to że maluszek lubi słuchać głosy mamy. Moja Hania np nie lubi jak jej się czyta, ale lubi jak siadamy razem i po prostu oglądamy książeczki i ja jej opowiadam.

moniczka7896
2019-05-06 13:50

Ja też z Szymonkiem jestem na etapie bardziej opowiadania i pokazywania co tam w książeczce mamy.Na razie gdy sięgam po książkę jest zainteresowany,mam nadzieję,że kiedyś będzie lubił jak będę mu czytała a nie tylko pokazywała co w środku ;)
Ale ogólnie uważam,że czytanie niemowlakowi będzie dobrym rozwiązaniem ;)

Monka123456
2019-05-06 14:11

No tak dużej się zastanawiając to chyba jedyny sposób na jakąś aktywność dla noworodka, a po drugie jak się zacznie w tak młodym wieku to chyba rodzicom też to wejdzie w krew :) i później będzie się to robić odruchowo. Bo szczerze mówiąc nie jestem zwolennikiem bajek z internetu, najprościej włączyć internet na cały dzień i posadzić dziecko samo przed monitorem(oczywiście wszystko dla ludzi ale z umiarem). Ostatnio widziałam mamę z dzieckiem na spacerze ale naprawdę malutkie i zamiast mamy która mówi do dziecka pokazuje różne rzeczy dodam że dziecko jeszcze nie mówiło to była komórka przypięta do wózka na których leciały filmiki jakieś . Rozumiem że można nie mieć czasu ale jeśli już go znalazła to mogli go spędzić razem.

Mama_Hani
2019-05-06 16:08

Monka no niestety w tych czasach bardzo często widać malucha z telefonem.. nawet siedząc w przychodni u lekarza. Mój się zawsze śmieje ze mnie ale ja w torbie to nawet kilka klocków mam, o książkach i pluszakach nie wspominając ;) nie ukrywam że moja Hania też ogląda bajki na telefonie ale jak mam wybór to wolę jak np układa klocki :)
Jednak nie każda mama tak uważa. Czasem łatwiej jest dać komórkę.

moniczka7896
2019-05-06 16:47

Te tablety, telefony to nic dobrego.Moja siostra tak dawała od dawna synkowi ,aktualnie ma ponad 3lata i co?! Dzisiaj dostali skierowanie do psychologa bo jest nadpobudliwy :( Według mnie Tablety, telefony itp. powinny być zakazane dla dzieci.

Mama_Hani
2019-05-06 17:11

My też mamy w rodzinie chłopca co właśnie tak nagminnie oglądał.. niestety nic dobrego z tego nie wyszło.
Wiecie też dużo zależy od tego co to dziecko ogląda.. Ja zwracam uwagę na to co ogląda Hania.

kadrowa
2019-05-06 17:35

Monka123456 skoro można czytać nawet dzidziusiowi w brzuszku,to nie widzę przeszkód,żebyś te książeczki,które tak Cię korcą zakupiła już teraz i nie czekała do narodzin :-) możesz w ten sposób urozmaicić sobie te ostatnie tygodnie oczekiwania,a przy tym miło się zrelaksować :D

Monka123456
2019-05-06 17:39

U nas w rodzinie takie dziecko też jest . Dlatego tak jak mówi mamahani jak już dawać oglądać dziecku takie bajki to należy zwracać uwagę na to co ogląda cenna rada

Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę