Szanowny Użytkowniku.

Szykujemy dla Ciebie zmiany i w związku z tym, w październiku, Forum będzie wyłączone i nie będzie można się na nim zarejestrować ani umieszczać komentarzy. W tym czasie możesz swobodnie czytać dotychczas zamieszczone posty, ale nie będziesz mógł na nie odpowiadać i włączać się do dyskusji.

Kolejna edycja programu testowego powróci w listopadzie.

Przepraszamy za utrudnienia.

Forum

52
Nocnik, a nakładka
Sortuj

moniczka7896
2019-06-04 14:24

Zaczynam powoli myśleć nad kupnem nocnika, może faktycznie wcześniej spróbować i zobaczyć reakcję

kasaiaa1
2019-06-04 14:39

Moniczka myślę że lepiej posadzić dziecko wcześniej w wieku nawet 9 miesięcy na 1/2 minuty i tak powoli przyzwyczajać niż starszemu tłumaczyć że tu trzeba robić sisi i kupę jak nie będzie chciał siedzieć i będzie robił w pieluchę

Aiisa
2019-06-06 23:48

Moniczka mój jakoś koło roczku dostał nocnik aby się z nim oswoil że on jest i się go nie bał ale nie sadzalam go :)

Mamik
2019-06-11 12:01

Nakładka jak dla mnie bardziej higieniczna, spuszczam wode i po sprawie. Ale nocnik tez ok. Wazne zeby dziecko zalapało. Chociaz u nas długo nie chcial siedziec na nakladce nie wiem dlaczego. Natomiast ostatnio sam ja przynosi i prosi zeby go posadzic nawet jak nic nie chce :)

kasaiaa1
2019-06-11 12:32

Na nakładce dziecko też może się bać na początku bo jest wysoko. I z moich obserwacji dzieci wolą nocnik niż nakładkę

Justynamamajasia
2019-06-11 19:03

Mojej kuzynki córka od początku wolała nakładkę i skończył się problem z kupą. Na nocnik siadać nie chciała tylko robiła w pampersa. Latanie z gołym tylkiem też nie dawało efektu. Jak dostała nakładkę to od razu zaczęła wołać.

kaczmarkowa
2019-07-17 16:50

Moje dzieci nie tolerowały nocnika, dobrze że są te nakładki do tego kupiłam schodek i było po problemie. Trzeba dziecko pilnować i pomagać ,ale to bardziej higieniczne jak chodzenie po domu z nocnikiem, jak to bywa u niektórych. Dziecko musi być gotowe na sedes bo niektóre dzieci po prostu się boją

MagicznyPazur
2019-09-04 22:46

Ja wprowadzałam synkowi nocnik i nakładkę praktycznie w jednym czasie. Oczywiście królował nocnik, nakładki przez jakiś czas się synek bał. Ale ostatecznie się przyzwyczaił i jak jechaliśmy do kogoś w odwiedziny, to jednak nocnik był uciażliwy, lepsza nakładka :)

Senidia
2019-09-16 17:44

My pierwsze próby wprowadzenia nocnika podjęliśmy jak córcia miała 18 msc. niestety nie udało nam się bardziej traktowała go jako zabawkę a gołą pupą nie chciała usiąść. Rok później czyli jak miała 2,5 roku poszło nam to gładko w ciągu 4 dni sikała na nocuś a miesiąc później nie miała już pieluszki nawet na noc. O nakładce zdecydowała sama i było to jakiś rok później. Wcześniej twierdziła że jest mała i się boi robić"wysoko". Nagle jednego dnia wstała rano i stwierdziła że jest duża i nie będzie robić na nocuś, ze zostawia go dla siostrzyczki. Dziewczyny przy odpieluchowaiu pamiętajcie że dziecko dopiero od około 15 msc zaczyna odczuwać potrzeby. Wcześniejsze złapane kupki czy siusi to jest jedynie łut szczęścia. A dopiero około 2 roku życia dziecko jest w stanie podejmować próby kontroli swoich potrzeb.

moniczka7896
2019-09-16 19:34

Dokładnie.
Ja przy nauce nocnika córce zawsze zabierałam jej nocnik np . gdzieś na wyjazdy.

Wątek zamknięty. Nie można dodawać nowych komentarzy.
Wyszukiwarka forum:
Kategorie forum
Ciąża i poród
Karmienie piersią
Karmienie butelką
Dieta
Zdrowie
Pielęgnacja
Zabawa
Rozwój i wychowanie
Rodzice
Noworodek i niemowlę