result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (284 Wątki)

Opuchlizna stóp i kostek po cc

Data utworzenia : 2019-06-27 09:54 | Ostatni komentarz 2020-11-19 20:04

Megg

1093 Odsłony
93 Komentarze

Dziewczyny od 3 doby po porodzie mam opuchnięte stopy i kostki. W ciąży nie miałam takich problemów, żadnych obrzęków. Zgłaszałam to podczas obchodów lekarzy, mówili, że to naturalne i minie. Po którymś zgłoszeniu zrobili nawet badania na poziom białka - było ok. Dostałam furosemid w zastrzyku, ale efektu nie było (to jeszcze w szpitalu). Dzisiaj mija 13 doba po cesarce, a moje stopy i kostki są tak obrzęknięte, że nie zapinam sandałów. Moczę stopy w zimnej wodzie, przy tych upałach odczuwam ulgę, ale obrzęki nadal są. Robiłam też ćwiczenia - koliste ruchy stopami, bez efektu. Jest to dość uciążliwe. Miałyście może podobnie? czy opuchlizna może nie zejść?

2019-06-28 10:21

Megg skoro widzisz różnice to jeszcze mocz sobie nogi w zimnej wodzie i trzymaj nogi na poduszce. Może szybciej puści jak się ochlodzilo.

2019-06-28 08:52

Dziewczyny dzisiaj u nas chłodniej, opuchlizna na kostkach jakby mniejsza. Mąż potwierdza, że zdecydowanie mniejsze te obrzęki, wiec myślę że temperatura jednak robi swoje i ma niekorzystny wpływ na moje stopy. Oby tylko obrzęki nie wróciły wraz z upałami...

2019-06-28 01:22

Megg ja będę cie dalej namawiać na wizytę u lekarza. Takie upały jeszcze mają trwać. Może jest ktoś co może się zająć maluchen, a ty w tym czasie pójdziesz do lekarza. Pierw zadzwoń zapytaj się jak z terminami mają i wtedy sobie dopasować czy będzie pasować.

2019-06-27 16:26

Może warto sprawdzić nerki , mi przy opuchliźnie sprawdzali czy wszystko jest okey . Albo opuchlizna jest spowodowana taka temperatura która nie sprzyja teraz

2019-06-27 15:12

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Z wizytą jeszcze się wstrzymam, bo faktycznie nie chce zabierać ze sobą malucha. Wczoraj pytałam też o to położnej i potwierdziła to co lekarze, że to normalne i zejdzie. Być może u mnie potrwa to trochę dłużej ze względu na przyjmowane kroplowki.

2019-06-27 14:52

Tez mysle ze zostac tak nie zostanie, ale trwa to faktycznie juz dosc dlugo - choc tak jak pisza dziewczyny wyzej, pogoda i kroplowki na pewno zrobily swoje. Mysle ze dla spokoju ducha warto zapytac lekarza, przy okazji spytac o te heparyne. Nie zaszkodzi, a moze Cie uspokoi :) Tak jak Justyna mysle ze warto zadzwonic, bo na pewno wizyta w gabinecie z takim malutkim dzieckiem i tym zaduchu to nie jest szczyt Twoich marzen. Sciskam i zycze wszystkiego dobrego, oby opuchlizna niebawem zeszla!

2019-06-27 14:32

Megg może spróbuj się z lekarzem skontaktować telefonicznie. Skoro kazał ci dłużej przyjmować to warto się dopytać.

2019-06-27 13:31

Megg mialam tak samo z tym że w zimie to mi szybciej zeszły , Ty rodziłas latem więc pewnie opuchlizna utrzymuje się dłużej też z powodu upałów . Na pewno wszystko minie w swoim czasie . Ja kładłam się na plecach i nogi dawałam wyżej niz głowę. Latem każdy człowiek puchnie Tobie po porodzie zebrała się woda .