Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

Poród w Gdańsku - gdzie najlepiej?

Data utworzenia : 2017-07-11 13:07 | Ostatni komentarz 2022-08-22 14:40

kowalczyk

1578 Odsłony
21 Komentarze

Cześć Dziewczęta, Jestem tutaj nowa, przygotowujemy się powoli do spotkania z naszą córcią, zostało nam jeszcze 6 tygodni. Czy są wśród nas mamy z Trójmiasta, a dokładniej z Gdańska. Jestem ciekawa Waszych opinii na temat szpitali w Gdańsku, gdzie najlepiej rodzić? Dodam, że niedawno z mężem przeprowadziliśmy się do Gdańska i nie mam zbytnio pojęcia który szpital wybrać. Będę wdzięczna za każdą opinię. Pozdrawiam, Justyna

2017-07-12 10:53

Dziewczyny, bardzo dziękuję za odzew :) Termin mam na 23 sierpnia. Jeśli chodzi o szpitale - Zaspa i Kliniczna, to właśnie te dwa polecała znajoma mojego Męża z pracy. Na Kliniczną mamy trochę bliżej, ale niestety widziałam gdzieś też kiepskie opinie. Z kolei o Zaspie słyszałam, że jest tam zawsze przepełnienie i podobno zdarzały się przypadki, że dziewczyny były odsyłane do innych szpitali. Tak czy inaczej odwiedzimy chyba obydwa szpitale i wtedy podejmiemy decyzje.

2017-07-12 10:47

kowalczyk, szkoda, że już tak niedużo czasu zostało, bo czasami szpitale organizują tzw. dni otwarte i wówczas można poznać pracujące tam położne i lekarzy, obejrzeć szpital od środka, jak wyglądają sale porodowe i poporodowe, posłuchać jakie metody znieczulenia stosują itp. Naprawdę warto iść na takie spotkanie. Poza tym warto korzystać ze szkoły rodzenia prowadzonej przy szpitalu, zwykle jest prowadzona przez położne pracujące w danym szpitalu, które opowiadają co i jak się u nich odbywa, co jako szpital wymagają, żeby zabrać ze sobą do porodu.

2017-07-12 08:08

Witaj :) Ja również nie jestem z Trójmiasta ale chcę Ci pomóc i podpowiedzieć. Wybór szpitala, w którym zamierzasz urodzić swoje dziecko, to ważna sprawa. Powinno być to miejsce, które zapewnia dobrą, profesjonalną opiekę, komfort i poczucie bezpieczeństwa. Kobieta powinna rodzić w warunkach intymnych i komfortowych, a personel szpitala powinien jej zapewnić profesjonalną opiekę i zadbać, by przed, w trakcie i po porodzie czuła się dobrze i bezpiecznie. Ważną sprawą jest wybór szpitala – odpowiednia placówka będzie gwarancją, że urodzisz swoje dziecko w przyjaznym miejscu i przede wszystkim z dobrą opieką. Wcześniej obejrzyj, jak wygląda oddział – czy jest czysty, przytulny, jakie wrażenie na tobie robi i koniecznie porozmawiaj z położną. Poproś, jeśli to możliwe, by pokazano ci salę do porodów i sale poporodowe. Jeśli, mimo braku przeciwwskazań do porodu naturalnego, bierzesz pod uwagę poród przez cesarskie cięcie, zapytaj, czy przeprowadza się cesarkę na życzenie i jaki byłby koszt takiego porodu. Warto zapytać, czy oddział jest przygotowany na ryzyko wystąpienia komplikacji podczas porodu – czy posiada niezbędne urządzenia pozwalające udzielić natychmiastowej pomocy noworodkowi i tobie. Zapytaj także, co zabrać ze sobą do szpitala (dokumenty, ubrania, środki kosmetyczne dla siebie i dziecka) i ile dni standardowo pozostaje się po porodzie w szpitalu. Po wizycie na oddziale położniczym wybranego szpitala musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy właśnie tam chcesz rodzić? Rozmowa z położną i ogólne wrażenie, jakie odniosłaś po obejrzeniu sali porodowej i poporodowej, często przesądzają o ostatecznym wyborze.

2017-07-11 18:31

Justyna, ja z całą pewnością i pełnym przekonaniem polecam tzw. Kliniczną. Jestem z Gdańska i tam właśnie urodziłam swojego pierwszego synka, a za chwilkę planuję tam także i drugi poród. Świetna opieka, naprawdę najlepsi w Trójmieście specjaliści, a co najważniejsze - świetny oddział neonatologii. Ja byłam bardzo zadowolona. Dodatkowo niedawno oddział przeszedł remont, więc jest jeszcze dużo przyjemniej niż \"za moich\" czasów. Bardzo sympatyczne były także pielęgniarki i salowe - chętnie pomagały przy opiece nad maluszkiem i starały się, aby wszystkie mamy czuły się komfortowo. Ja spędziłam w szpitalu tydzień, bo Mikołaj miał żółtaczkę, ale wówczas również personel szpitala bardzo nam pomógł. Ja akurat miałam dużo szczęścia, bo najpierw leżałam w sali dwuosobowej a później trzyosobowej, ale były też i cztero i piecioosobowe (to był wówczas czas sporego przepełnienia szpitala). Bardzo dobra jest tam również pomoc specjalistów od laktacji - przemiła Pani przychodziła do mnie nawet w nocy. Co ważne mój mąż pochodzi z rodziny lekarskiej i jego brat chirurg także poleca Kliniczną (choć sam pracuje w szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku). Wojewódzkiego niestety nie polecam jeśli chodzi o poród (bo tak poza tym to także dobry szpital). O Zaspie słyszałam także pozytywne opinie - świetny podobno oddział neonatologii, natomiast ja wybieram Kliniczną. W sumie zapomniałam o najważniejszym - na Klinicznej mąż mógł być ze mną praktycznie od 7 rano do 21 wieczorem (miałam cesarskie cięcie, więc to było dla mnie ważne, ale innym mamom także towarzyszyli partnerzy). Koniecznie daj znać gdybyś miała jeszcze jakieś pytania lub jak podejmiesz już decyzję :) A na kiedy masz termin?

2017-07-11 14:12

Ja z Gdańska nie jestem, ale za to moja siostra tam mieszka oraz wielu przyjaciół. Każda z moich koleżanek jak i siostra rodziły na Zaspie w szpitalu i każda sobie naprawdę chwaliła. Warunku dobre, jedzenie calkiem niezle, opieka okołoporodowa tez super. Nie słyszałam z opowiadań choćby jednej osoby którą znam, aby narzekała na szpital, wręcz polecają. Ale wiadomo bywaja różne opinie i warto zasięgnąć każdej z nich i wybrac wedle wlasnego sumienia:) A... i do szpitala można wybrac się oczywiście wcześniej przed porodem, obejrzeć szpital, sale, dowiedziec się wszystkiego co dla nas niezbędne. Jak zobaczysz na własne oczy to też zawsze pomaga w wyborze :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna