result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (265 Wątki)

Ciążowe \"hity\" i \"kity\"

Data utworzenia : 2017-07-18 10:14 | Ostatni komentarz 2020-08-13 11:14

Mama_Ola

6271 Odsłony
950 Komentarze

Hej Dziewczyny! Ogarnął mnie dziś szał porządków i przeglądając ostatnio zakupione rzeczy zaczęłam się zastanawiać, czy i Wy kupiłyście sobie w ciąży, cos co miało Wam \"pomóc\", uprzyjemnić ten czas i się totalnie nie sprawdziło? A może macie takie ciążowe hity, bez których nie wyobrażacie sobie tych dziewięciu miesięcy? Moim hitem jest na pewno poduszka do spania dla kobiet w ciąży (kupiłam tę z firmy Motherhood). Na początku uważałam ją za zbędny zakup, ale po kilku nieprzespanych nocach w pierwszym trymestrze zdesperowana pojechałam do SMYKA i kupiłam pierwszą, która wpadła mi w ręce :) A jak to jest / było u Was? Czy jakieś produkty możecie polecić?

2017-07-18 13:44

Hm u mnie największym hitem był mąż! we wszystkim pomagał i niczego więcej w ciąży mi nie trzeba było. Poduszki się nie dorobilam więc nie wiem jak to jest ale przy następnej ciąży napewno zakupie. Bo teraz korzystałam raczej z kołdry bądź jaśkow i to mi wystrczalo. Napewno wkładki higieniczne too było bardzo przydatne nie tylko w ciąży. Oliwki i balsamy, a tak pozatym pozytywne myślenie każdego dnia i oczekiwanie na maleństwo :P

2017-07-18 13:02

1) Dla mnie hitem zdecydowanie był rogal do spania ( taki zwykly wypełniony steropianem). Moze i szeleściło, ale poduszka nie wyrabiała się i nie zapadała pod cięzarem nóg, takze do samego końca było mi mega wygodnie. 2)Co do kosmetyków to moim niezbędnikiem była linia Perfecta (dostepna w rossmannie) do cellulitu oraz do brzuszka i piersi. Naprawde mega rewelacja! Nie mam ani jednego rozstepu (ale to akurat może byc też rola genów, gdyż jesli mamy tendencje do rozstepów to nawet najlepsze kremy niestety nie pomogą). 3)Nastepnym hitem była poduszka do karmienia, która w czasie ciąży była idealna pod kregosłup. jej kształy dopasowywały się do moich pleców i owijała się wokół talii, dzieki czemu mój kręgosłup nie cierpiał zbyt mocno. 4)No i oczywiscie spodnie ciążowe! Mój mega niezbędnik, a ja kocham jeansy! Wiec jeansy z pasem ciazowym to był mój hit nr 1. bardzo lubiłam te z H&M, gdyż idealnie dopasowywały sie do figury, tylko tam nalezy kupowac zawsze rozmiar mniejszy, gdyż są bardzo rozciągliwe (za to nie polecam tych z Happu mum, chyba że ktoś ma baaaardzo szczupłe łydeczki) :) No i czasem legginsy. 5)Co do jeansów na samym poczatku jak brzuszek jeszcze nie był bardzo duży, ale już sie nie zapinałam w swoich spodniach, uwielbialam wstawki do spodni, dzięki czemu nie musiałam biegać z rozpietymi spodniami ;) 6)Adapter do pasów w samochodzie! To jest po prostu must have i koniec! Pasy nalezy bezwzględnie w samochodzie zapinac! Niezapięte pasy to ogromne ryzyko, na które narazamy nie tylko siebie ale i nasze maleństwo. A zwykłe pasy nie są zbyt dobrym pomysłem na okres ciązy, gdyz uciskają brzuch ( a wczasie zbyt ostrego hamowania czy zderzenia mogą wywierać zbyt duży ucisk na brzuszek) Dlatego własnie warto zainwestowac w dobry adapter do pasów. Pozwala zapiąc pas tak aby nie uciskał brzucha w trakcie jazdy, czy nieprzewidzianych nieprzyjemnosci na drodze 7)Pufa fatta- o tak, na początku ciąży to był dla mnie HIT!. Mega wygodna, można było się w nim zapaść a i nawet zasnać (miałam taka pufe w rozmiarze XXXL). Może na koncówce ciąży to juz niezbyt dobry gadżet bo cięzko z niego wstac, ale tak do 7 miesiaca służyła mi dzelnie :) 8) ja nie miałam, ale pare koleżanek zainwestowało w monitor tetna płodu... (te nalezoce do bardziej panikujących) i uważały to za strzał w 10 :) Zawsze, kiedy miały jakieś watpliwości sprawdzały co słychać u maluszka :) 9) No i dla mnie \"niezbednikiem\" były fora dla kobiet w ciązy! Bardzo dużo się z nich dowiedziałam, zawsze można było rozwiać wszelkie wątpliwości no i nigdy nie było głupich pytan ;) 10) Aplikacja która liczyła dni, tygodnie itd dzieciatka. Fajna sprawa, w kazdym tygodniu mogłam poczytać co aktualnie rozwija sie u mojego maluszka 11) Ksiązki, ksiązki, książki :)

2017-07-18 12:56

Ja już od jakiegoś czasu śpię z tą poduchą i naprawdę super sprawdza się. Te poduszki są tym bardziej fajne, że później można je wykorzystać do karmienia, a nawet jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem i bolącymi plecami to też są zalecane, także później też będzie wykorzystana.

2017-07-18 12:37

Karolina mam tak samo z oliwką Hipp! Kiedyś na jakimś blogu przeczytałam że jest idealna zamiast balsamu jeśli stosuje się ją na mokrą skórę :) Poza oliwką stosuję też krem na rozstępy - najpierw z firmy Pharmaceris a teraz z serii Mamma Mia z Ziaji i także jestem mega zadowolona. Ewelka, ale ja właśnie uwielbiam moją poduchę ;) W pierwszym trymestrze pomagała mi głównie na problemy z kręgosłupem, a z czasem gdy brzuszek stawał się coraz większy pomagała mi umoscic się w łóżku i do tej pory służy mi i do spania i do czytania, czasami też do oglądania filmów. Mogę sobie ją owinąć nawet na siedząco wokół pleców.

2017-07-18 11:24

Mama_Ola mam to samo z poduszka - wszyscy chwalą a ja nie mogę się z nią jakoś zaprzyjaźnić :( Może im brzuch będzie większy tym będzie lepiej

2017-07-18 10:58

Dla mnie ciążowym i nie tylko Hitem okazała się oliwka Hipp. Po każdej kąpieli, nakładam na jeszcze mokre ciało oliwkę i wycieram do sucha ręcznikiem. Skóra się nie lepi, ręcznik pozostaje czysty, a ja nie marnuje czasu na balsamowanie ciała, którego tak bardzo nie lubie, a jednocześnie jest niezbędne dla mojej suchej skóry. Polecam ! ;)