Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

8 faktów i mitów na temat porodu

Data utworzenia : 2017-08-14 15:18 | Ostatni komentarz 2021-04-08 15:41

MamyCanpolu

1531 Odsłony
26 Komentarze

Wokół porodu krąży wiele niestworzonych opowieści. Przekazywane przez mamę, babcię i koleżanki czasem wywołują przerażenie, ale bywa, że dodają przyszłej mamie odwagi. Sprawdź, co jest mitem a co faktem. Więcej: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/16/6758-8-faktow-i-mitow-na-temat-porodu

2017-11-09 20:43

No cóż, ja to rozumiem. Miałam CC po parunastu godzinach prób SN, ciągłym podawaniu oksytocyny, masażu szyjki, przebijaniu błon i przy tym bóle krzyżowe cały czas. Po zabiegu lekarz powiedział, że nie było szans, żebym urodziła SN. Tak więc boję się, że przy kolejnym porodzie będzie tak samo, nie chce ponownie czuć tego bólu przez tyle godzin. Może gdybym miała pewność, że tym razem się uda, ale niestety - takiej nie ma, tak więc jeśli znowu miałabym skończyć na stole operacyjnym to wolę oszczędzić sobie tego bólu.

2017-11-06 13:18

bebusiaa masz racje, a osób niekompetentnych nie brakuje :)

2017-11-05 23:20

Dziewczyny niestety szara rzeczywistość jest taka że kiedyś tak było cc robili kiedy się chciało cześć szpitali dalej tak robi niestety kiedy mają dużo porodow i chcą się szybciej rozwiązać ciążę by było miejsce dla innych. Ale zaczyna się to zmieniać. U mnie w szpitalu od razu cc nie robili cc tylko jeśli były wskazania bądź akcja porodowa trwała bardzo długo i nie było postępów.

2017-11-05 21:22

Właśnie też się tego boję miałam cesarkę i teraz kolejny poród sama nie wiem chciałabym to przeżyć normalnie... Urodzić siłami natury ale czy to się tym razem uda to się okaże ...

2017-11-05 21:17

Moja siostra 4.5 roku temu urodziła przez cc teraz też ma tak rodzic mimo że dziecko jest dobrze ułożone... Położna i lekarz mówią że lepiej nie ryzykować że względu na ranę... Ale sama siostra mówi że skoro miała pierwsza cesarke to teraz też chcę bo wie czego się spodziewać... Zkolei ja rodziła SN i nie wyobrażam sobie mieć cesarki... Ale to już decyzja lekarza

2017-11-03 14:16

Lepiej sie nie wkręcać w takie głupoty, lepiej przyjmować wszystko jak jest i nie słuchac gadania niekompetentnych w temacie osób ;)

2017-10-09 21:20

Monikadan89 masz racje...z tego co ja słyszę to tez nie chcą lekarze robić cc a tym bardziej ma zyczenie pacjenta..coraz bardziej sa zakazane cc tylko naprawdę w potrzebie.

2017-10-09 21:06

nie mogę się zgodzić z Aiisa, ponieważ pierwsze dziecko rodziłam sn, porod trwał bardzo długo, podawali mi oksytocynę by przyśpieszyć poród, tętno dziecka spadało, były zielone wody płodowe a na cc lekarze się nie zgodzili, pamiętam tylko,że przy moim porodzie było chyba z 2 czy 3 lekarzy i dwie położne, więc nie robią tak chętnie cc. przy drugim porodzie rodziłam sn kilka godzin ale poród zakończył się cc. jakbym mogła wybrać przy 3 porodzie to wybrałabym cc, ponieważ mam już porównanie i wiem,że jest o wiele lżej i nie ma takiego bólu,tez po cc podają różne zastrzyki co kilka godzin aby mniej bolało, Położna przed porodem mówiła mi, że jeśli moja mama miała lekkie porody to i ja tak będę miała, ale to w moim przypadku się wcale nie sprawdziło.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna