Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

Formalności po porodzie

Data utworzenia : 2017-08-29 17:28 | Ostatni komentarz 2021-09-15 19:21

Mama_Ola

2973 Odsłony
146 Komentarze

Mamusie, ogarniam właśnie listę formalności, których musimy przypilnować po narodzinach dziecka i trafiłam na kilka sprzecznych informacji, dlatego chciałabym Was zapytać jak to z tymi formlanościami jest. Po pierwsze, ile mamy dni na rejestrację dziecka w USC? Niektóre źródła podają, że jest ich 14 od dnia urodzenia bobaska, a inne, że 21. Po drugie, kiedy możemy wybrać maluszkowi pediatrę? Dopiero po urodzeniu czy już wcześniej? Oczywiście logiczna i sensowna wydaje się pierwsza wersja, natomiast w jednym z serwisów wyczytałam, że deklarując wybór pediatry od razu mamy pewność, że związana z nim i daną placówką medyczną położna środowiskowa odwiedzi nas odpowiednią ilość razy. Właśnie tego tematu położnych nie ogarniam... Po trzecie, ile czekałyście na PESEL dla dziecka. Po czwarte - będę Wam przeogromnie wdzięczna za \"oświecenie\" w temacie 500+. Synek będzie naszym drugim dzieckiem i wniosek o 500+ chciałabym zlożyć za pomocą bankowości ineternetowej, ale brakuje mi takiego \"oka praktyka\" i podpowiedzi kiedy złożyć wniosek, jakie dokumenty dokładnie są potrzebne itp. (oczywiście czytam o tym, ale wiecie czasami łatwiej, gdy ktoś w kilku żołnierskich słowach powie: trzeba przygotować to, to i to).

2021-09-08 09:28

Najlepsze są takie maja pomóc.wsparcie nanie jedna druga a się prężą jakie to mamuski z nich  dobre czule i w ogóle;)

Jak ktoś przed pierwszym porodem tako facebukowy to po czytaniu takich opowiastek  moze mocno się rozczarować;)

2021-09-07 19:55

Pina widziałam własnie kilka postów jej...ale najbardziej mnie drazni Kaczorowska z ta wyidealizowaną cukierkową rzeczywistoscią,zawsze ładna pachnąca,noce wyspane...ale ze ktos za nia robi tego już nie pokazuje...a przeciez widzac ja mozna sie załamac-

co do fb tez nie akceptuje zaproszen od nieznajomych,ustawione mam ze tylko znajomi widzą posty 

2021-09-07 18:50

Anita no właśnie mnie to już tak drażni że nawet na fb nie wchodzę zastanawiałam się nawet zeby skasować konto. 

Laura a ta rzeczywistośc jest zupełnie inna, te porządki w mieszkaniach itd zorganizowanie może załamać nie jedna kobietę a wiadomo ze w rzeczywistości jest inaczej. Nie zawsze jest kolorowo, każdy ma gorszy dzien. Ale zamiast pokazywac prawdę to tylko pokazują idealne życie, mieszkania jakby ich problemy codzienne nie dotyczyły 

2021-09-06 15:47

Dlatego mi się bardzo podoba jak jak niektóre ceoebrytki dodają czasme zdjęcia z bałaganem, bez makijażu i przypominają, że one też są ludźmi 

2021-09-06 14:51

Nie powinniśmy mieszać tego co widzimy w internecie a tak naprawdę tego jak wygląda realne wychowanie dzieci wygląd domu osoby która posiada dziecko i ogólnie cały tryb dnia. Niestety nie wszystko jest tak kolorowe jak na zdjęciach nie oszukujmy się to samo tyczy się naszego wyglądu sylwetki w internecie w telewizji w gazetach zawsze kobieta jest pięknie wymalowana zadbana ogarnięta wypoczęta przede wszystkim miło się na nią patrzy natomiast my patrzymy 

W tym czasie niewyspane nieogarnięte nie wymalowane lekki bałagan w domu bądź nawet ogromny chaos nieogarnięty obiad  ponieważ dziecko jest przeziębione i nie jesteśmy w stanie tego zrobić wydaje nam się że tak powinno wyglądać prawdziwe życie natomiast tak niestety nie jest bardzo podoba mi się podejście niektórych z celebrytów gwiazd ludzi takich rozpoznawalnych którzy powolutku zaczynają przekonywać się i pokazują w sieci prawdziwe życie nie wiem czy śledzicir  na Instagramie jeżeli któraś z was ma życie aktorki Agnieszki Włodarczyk która aktualnie niedawno została świeżo upieczoną mamą ma  bardzo fajne podejście pokazuje że nie zawsze jest kolorowo że czasem mama może być niewyspana rozczochrana i bez makijażu takie podejście do sprawy bardzo mi się podoba

2021-09-06 14:33

zabawne jest jak osoba oglądająca te idealne zdjęcia się załamuje że w domu syf dziecko tylko płacze 😁😁😁 a rzeczywistosc u każdego jest podobna .

2021-09-06 11:21

Pati właśnie o tym mowie ;) taka sztuczna znajomość aby sobie znajomych nabic ;) 

Moje znajome w pracy to tylko na fb siedziały i tyłki pokolenie wszystkim obrabiały;( a mi się z jich tylko smiac chciało jak pokazywałam jakie one zdjęcia wstawiały jakie s wspaniałe;) heheh... tak jak mówisz ba pokaz

2021-09-06 10:46

Ja jak widzę po znajomych to mam takich co wystawiają dosłownie wszystko jak na pokaz dla mnie to niesmaczne bo ja jak robie coś to dla siebie nie dla innych. Mam też takich co tylko zapraszają do znajomych żeby wiedzieć co się dzieje ale na ulicy nawet cześć nie powie , śmieszne i dziecinne zachowania. 

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna