Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Druga ciąża - radość i strach

Data utworzenia : 2017-09-16 11:09 | Ostatni komentarz 2022-08-22 14:42

Maggda

2293 Odsłony
38 Komentarze

Kochane jestem w ciąży:) miesiąc temu ponownie postanowiliśmy starać się o dzieciątko:) Udało się za pierwszym razem:) Radość jest niesamowita ale też towarzyszy mi strach... Moja córka skończyła dopiero rok, gdy narodzi się drugie maleństwo ona będzie miała rok i 8 miesięcy... Tak się obawiam, czy to nie będzie zbyt ciężkie dla nas, ale odwrotu już nie ma;) Czy któraś z Was miała/ ma dzieci z tak małą różnicą wieku? Wiadomo, początki będą ciężkie, sama ciąża będzie ciężka, bo tu duży brzuch, a tu maleństwo, które często wymaga jeszcze noszenia na rękach. Ale później rodzeństwo będzie się fajnie dogadywało, bo nie będzie dużej różnicy wieku. Przynajmniej taką mam nadzieję.

2022-08-22 14:42

dasz radę

2018-01-17 09:00

Justys najważniejsze jest właśnie podejście rodzica. To od Was zależy bardzo dużo, to jak maluchy będą się traktować. Najważniejsze to by starszak nie poczuł się odrzucony, ani nie poczuł, że ciągle mu czegoś nie wolno, bo maluch to i to. Druga ciąża na pewno jest bardziej świadoma. Może nawet bardziej stresująca, bo więcej się wie itd.

2018-01-16 12:27

Witam :) Ja mam większa różnicę wieku i też sa obawy. Mój synek kończy 6 lat, we wrześniu zaszłam w ciążę, Tez mamy obawy, ponieważ mój synek to już duże dziecko, przywykło, że jest sam, do tego bardzo nie chcial na początku mieć rodzenstwa. Myślę, że mniejsza różnica wieku to fajna sprawa. Co prawda dla rodzica to ciężka praca przy rocznym i noworodku, ale takie dzieci inaczej sie chowają. Nawet sam fakt, że idą do przedszkola, to już są bardziej ogarnięte, żyły w swoim małym społeczeństwie w domku. Dzieci mają lepszy kontakt ze sobą, to prawie rówieśnicy. Myślę, że to wyjdzie na dobre dla obu stron :) ja się obawiam jak to będzie,. Synek już duży, jedynak typowy, a tu pojaw się konkurencja. Zdarzają się jego pytania, czy będziemy go kochać ( nie wiem skąd on to bierze) i upewnia sie, że maluch nic mu nie zabierze, ze to jego. Muszę po porodzie starać się, aby mój pierworodny nie poczuł się odrzucony, nie doświadczył zazdrości. Wiadomo on ma pierwszeństwo, nie chce mu tego zabierać :) Jezeli nie odda swoich zabawek nie zabiorę mu ich dla malucha.

2017-11-25 20:31

Madzia czyli u Was też plan wykonany. :) Super bo maluchy będą się razem bawić i dorastać. :)

2017-11-25 19:27

Małe dziewczynki mają ogromny instynkt i uwielbiają bawić się lalkami. Jak widzę jak moja 2 latka przewija, karmi czy przebiera lalki i misie, to aż mnie to rozczula:) Kasiu, fajną macie taką małą różnice, u nas będzie dokładnie 2,9 l, ostatecznie też nieźle,nie chciałam przekroczyć 3 lat :)

2017-11-19 10:11

Moinisia teraz już nie powinnaś mieć problemu bo Synowie będą wszytko rozumieć. Ja mam 8 lat młodszego brata i nie byłam o niego zazdrosna. Uwielbiałam pomagać mamie a jeszcze jak pozwoliła go nakarmić czy dać pić to już byłam w 7 niebie. Dlatego myślę że u Ciebie będzie spokojne. U nas będzie różnica wieku pomiędzy synem a córka 19 miesięcy. Cieszę się że taka właśnie bo chcieliśmy żeby było do 2 lat. Będziemy się z mężem bardzo starać żeby Syn nie był zazdrosny i zachowamu swoje rytuały czyli będę z nim wychodziła sama na spacer jak to robimy teraz żeby nie czuł, że pojawiła się siostra i całe jego życie zmienia się i przewraca do góry nogami.

2017-11-15 09:03

Moinisia, no pewnie, że dasz sobie radę, masz już doświadczenie :) Starszaki na pewno więcej teraz rozumieją i będą dla Ciebie bardzo pomocni. Bardzo ważne jest właśnie by starsze dziecko nie poczuło się odtrącone. Bardzo jestem ciekawa jak moja córcia zareaguje na rodzeństwo. Będzie różnica dokładnie 2 lata i 9 miesięcy. Na pewno od początku będziemy starać się oboje z mężem, by starsza córa nie poczuła się odtrącona, czy zazdrosna. A z samej różnicy wieku jestem bardzo zadowolona, nigdy nie chciałam by ta różnica była duża :)

2017-11-09 21:32

Gratulacje ! Będzie dobrze zobaczysz. Najlepiej jedno po drugim. Jesteś wprawiona , wiesz już co to znaczą nieprzespane noce ,dasz rade .Najgorsze jest mieć długą przerwę w macierzyństwie to jest dopiero strach jak tu wrócić w te pampersy. Później dzieciaczki będą się razem bawić , bezie super zobaczysz !

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna