Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Druga ciąża - radość i strach

Data utworzenia : 2017-09-16 11:09 | Ostatni komentarz 2022-08-22 14:42

Maggda

2305 Odsłony
38 Komentarze

Kochane jestem w ciąży:) miesiąc temu ponownie postanowiliśmy starać się o dzieciątko:) Udało się za pierwszym razem:) Radość jest niesamowita ale też towarzyszy mi strach... Moja córka skończyła dopiero rok, gdy narodzi się drugie maleństwo ona będzie miała rok i 8 miesięcy... Tak się obawiam, czy to nie będzie zbyt ciężkie dla nas, ale odwrotu już nie ma;) Czy któraś z Was miała/ ma dzieci z tak małą różnicą wieku? Wiadomo, początki będą ciężkie, sama ciąża będzie ciężka, bo tu duży brzuch, a tu maleństwo, które często wymaga jeszcze noszenia na rękach. Ale później rodzeństwo będzie się fajnie dogadywało, bo nie będzie dużej różnicy wieku. Przynajmniej taką mam nadzieję.

2017-09-27 20:58

Gratulacje! Dacie radę :) Między mną a moim bratem jest różnica 1 rok i 9 miesięcy i mama mówiła mi, że dla niej to było bardzo dobre rozwiązanie. W ciąży była aktywna bo musiała nadążyć za rocznym dzieckiem, ale do końca nosiła na rękach. Przy opiece też sobie chwaliła, że starsze już chodzące i rozumiejące sporo z wypracowanym harmonogramem dnia, więc dało się pogodzić obowiązki, no i kwestie opieki z którymi była \"na świeżo\" po pierwszym dziecku. Jak byliśmy mali to się bardzo dobrze dogadywaliśmy, więc dla rodzica też chwila wytchnienia, bo dzieci zajmowały się same sobą. W późniejszym okresie trochę ta sytuacja się zmieniła, bo weszła rywalizacja i wieczne przygadywanie \"wiem lepiej bo jestem starsza\", ale jako nastolatkowie złapaliśmy bardzo dobry kontakt i tak zostało. Siostrę dla odmiany mam o 7 lat młodszą i to bardzo duża różnica wieku, przez okres dzieciństwa raczej nie dogadywałyśmy się. Dopiero jak skończyłam studia, a ona weszła w studenckie życie to kontakt nam się poprawił a teraz jest bardzo fajny. Więc nie bójcie się, a cieszcie się, że będziecie w większym gronie. Tylko starsze dziecko będzie zazdrosne, że pojawi się nowa istota, która \"odbierze\" mu mamę. Warto w starszym dziecku znaleźć sobie \"pomocnika\" w obowiązkach przy młodszym, to wtedy będzie miało lepsze nastawienie. Ja ponoć w trakcie kąpieli miałam przydzieloną do mycia nóżkę brata, właśnie żebym nie miała poczucia odrzucenia.

2017-09-25 17:48

Magda to możliwe podwójne szczęście przed Wami!! A nawet w sumie potrójne :))

2017-09-25 16:34

Dziewczyny jestem po pierwszej wizycie u ginekologa. Wizyta mnie zaskoczyła niesamowicie... Oczywiście ciąża została potwierdzona, to dopiero 6 tydzień, ale przerażające jest to, że ginekolog zauważył DWIE plamki. Mam podejrzenie ciąży bliźniaczej. Przy pierwszej marzyliśmy o bliźniakach, to może będziemy mieli przy drugiej. I znowu towarzyszą mi radość i strach... Kolejną wizytę mam w połowie października, wtedy już będzie wiadomo, czy nadal będą dwie plamki, czy jedna się wchłonie (bo tak też może być niestety). Dam Wam znać:)

2017-09-22 17:52

U mnie jest różnica15miesięcy. Ja bedac w ciąży nosilam swoje pierwsze dziecko na rękach,nawet w 9miesiacu,wiec dasz rade,wszystko będzie dobrze. Oczywiście jest cięzko bo czasem musze wybrac ktorego mam pierwszego nakarmic bądz przebrać. Starsze dziecko jest troszke zazdrosne o mlodsze i czasem bije maluszka ale pozniej przytula. Najgorszy jest pierszy miesiąc pożniej już bedzie coraz lepiej;-))

2017-09-21 09:26

gratulacje :) ja miedzy Zuza a Hanią mam 2 lata i 3 miesiace i było łatwiej niż teraz ...Julek się urodził gdy dziewczynki mają 9 i 6 i jest dużo gorzej....

2017-09-19 10:44

Jesteście wspaniałe:) Czytając Wasze komentarze mam uśmiech na twarzy:) wiem, że będzie ciężko ale za kilka lat moje dzieciaczki będą się super dogadywać i razem bawić:) Taką mam nadzieję. Sama mam siostrę młodszą ode mnie o 7 lat, kolosalna różnica wieku! Dopiero od jakiegoś roku zaczęłyśmy w miarę się dogadywać, tak to wiecznie sprzeczne zdania miałyśmy. Także im mniejsza różnica wieku, tym lepiej. Oby tylko wszystko było dobrze:) Pierwszą ciążę przeszłam bezobjawowo, z tą też niech tak będzie:)

2017-09-18 11:08

Maggda, wspaniała nowina!!! :D Ogromne gratulacje! <3 Na pewno poradzisz sobie wyśmienicie z dwójeczką cudnych, żywych (jak Twoja córcia) łobuziaków - nic się nie martw! A w nagrodę będziesz miała dzieci w zbliżonym wieku, które chętnie będą się razem bawiły, a w przyszłości dogadywały :)

2017-09-18 07:30

Ja również mam taką różnicę wieku pomiędzy maluszkami nawet troche mniej bo rok i cztery miesiące. Najważniejsze aby wszystko było dobrze z ciąża wtedy wszystko się ułoży. Ja obecnie jestem w kolejnej ciąży ale niestety muszę leżeć i tu jest duży problem bo mam dwoje maluszków w wieku 4 i 6 lat. Uważam, że mała różnica wieku to świetny pomysł szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna