Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Bardzo ważne odpowiednie nastawienie

Data utworzenia : 2017-09-27 13:39 | Ostatni komentarz 2021-01-11 17:15

kiniaczek19

4977 Odsłony
287 Komentarze

W czasie ciąży wiele czytałam na temat porodu i jego przebiegu, a także uczęszczałam na zajęcia do szkoły rodzenia. Przed ciążą i na samym jej początku wielkim strachem napawała mnie myśl, że przyjdzie czas, kiedy będę musiała urodzić dziecko. Szukałam więc jak najwięcej informacji o tym, co będzie mnie czekało na sali porodowej. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego, co uznałam za słuszne, uznałam, że poród jest jak najbardziej naturalnym procesem, który nie może być niczym strasznym i traumatycznym jak również, że na pewno sobie poradzę z urodzeniem wyczekiwanego maleństwa. Nie wynajmowałam własnej położnej i nie prosiłam o znieczulenie w czasie trwania porodu. Przez cały czas powtarzałam sobie, że nie dzieje się nic złego, że dam radę i że wszystko się za chwilę skończy. Było ciężko. Momentami nawet bardzo, ale pomagało mi to, co miałam w głowie i moje nastawienie, że to co się dzieje to praca mięśni i całego mojego organizmu, aby dziecko, na które tak czekam, pojawiło się na świecie. Wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko, i że im mocniej odczuwam skurcze tym bliżej do trzymania córki w ramionach. Uważam, że praca nad swoim pozytywnym nastawieniem i właściwym ukierunkowaniu myśli daje siły do zniesienia trudu porodu. Poród odbywa się również w naszej psychice i to nasze myśli dają nam siły fizyczne potrzebne do urodzenia dziecka. Byłam spokojna, że mój organizm sam najlepiej wie, co ma robić. Odpowiednie myślenie jest niezastąpione i niezbędne. Bez niego poród byłby dużo trudniejszy. Warto zatem jak najwięcej czytać i szukać informacji, aby wiedzieć co się w trakcie porodu dzieje. Wszak człowiek boi się tego, co nieznane.

2017-11-14 11:53

Mysle, ze wato jest tez oswoic sie z tematem, poczytac, porozmawiac z kolezankami, ktore maja to juz za soba, poczytac blogi itp. Wiele szpitali oferuje tez mozliwosc obejrzenia oddzialu polozniczego, poznanie go tez moze zmniejszyc strach. Warto tez zadbac o cialo, zeby miec poczucie, ze zroblo sie wszystko, aby jak najlepiej przygotowac sie na to wydarzenie: https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/users/16/6933-przygotowanie-ciala-do-porodu-

2017-11-11 09:03

Ja przy pierwszym porodzie miałam super nastawienie byłam spokojna opanowana, nawet był powiedziała że bylam odważna czekałam długo w domu na dalszy rozwój sytuacji, dzielnie znosząc bóle, byłam pewna, że dam radę choć już bardzo bolało, w szpitalu również ale niestety zwrot akcji był bardzo vszybki i decyzja o nagłej cesarce, nie miałam na to żadnego wpływu, w pierwszym momencie byłam bardzo rozczarowana, że mi się nie udało urodzić siłami natury, potem już tylko koncentrowałam się na tym, że z maluszkiem jest wszystko w porządku ale niespełnienie odrobinę pozostało i strach przed kolejnym porodem

2017-11-11 08:45

madziia88, super nastawienie. Szkoda, że znieczulenie tak źle na Ciebie podziałało, ale będziesz wiedziała już na przyszłość. Pozytywne nastawienie to podstawa, choć stres i nerwy na pewno trudno opanować.

2017-10-06 13:44

I bardzo dobrze że wyszlas z takiego założenia :) to jest dobra rzecz tak myśleć :)

2017-10-04 13:30

Rodziłam pierwszy raz i porodu się nie bałam bo wychodziłam z innego założenia, że tak naprawdę czego mam się bać? Muszę sama czegoś doświadczyć, żeby sobie zdanie wyrobić. Położnej też nie wynajmowałam bo był ze mną mój maż, który w razie potrzeby podał mi wodę do picia czy jak coś potrzebowałam, sama też bym sobie poradziła, ale cieszę się, że był ze mną bo było mi raźniej. Dostałam kroplówkę na wywoływanie bo skurcze jakieś miałam wcześniej, ale to nie były jeszcze te właściwe. Sam poród nawet długo nie trwał bo wszystko zamknęło się w 3 godzinach. Jednak w trakcie porodu dostałam znieczulenie do kroplówki i to był błąd, ponieważ strasznie źle zaczęłam się po nim czuć – kręciło mi się w głowie i było niedobrze – uważam, że to coś gorszego niż same skurcze. Taki stan utrzymywał mi się jeszcze długo po porodzie aż do wieczora. Także przy kolejnym porodzie jakbym rodziła naturalnie na pewno zaznaczę, żeby mi nie podawano żadnego znieczulenia. Owszem pozytywne nastawienie też swoje daje bo szłam na porodówkę z założeniem, że musi pójść w miarę szybko i żeby obyło się bez jakiś komplikacji no i mogę powiedzieć, że oprócz kręcenia w głowie i mdłości wszystko przebiegło pozytywnie :)

2017-10-03 10:31

Strach może spowodować że przenosi się maluszka. Co do porodu jak się zacznie rodzic to już nie ma strachu po prostu już chcesz zobaczyć maleństwo i zapomina się o strachu. Osobiście nastawienie miałam na porod SN i do niego dazylam bałam się panicznie cc a codziennie próbowali mnie przekonać do cc. Najlepiej po prostu poczytać co i jak żeby nie być zaskoczonym a przy pierwszej ciąży to jest lęk przed nieznanym więc ciężko się nie bać co to będzie i Jak to będzie ja miałam w głowie czarny scenariusz że umrę ale tłumaczyłam sobie ze przecież ludzie mają dzieci i mamy chodzą z dziećmi więc da się przeżyć

2017-10-02 11:18

Dobre nastawienie to podstawa. Wiadomo każda kobieta boi się porodu czy to sn czy cc. Ale strach nas ogranicza ...

2017-09-30 13:14

Ja również uważam, że pozytywne nastawienie jest niezwykle ważne - pozytywne nastawienie, ale też zgłębianie tematu i zdobywanie wiedzy, bo wiedza daje nam poczucie komfortu i zmniejsza stres - zarówno przy porodzie naturalnym, jak i przy cc. Ale rozumiem też o co chodzi Ance: nawet najbardziej pozytywne nastawienie nie jest w stanie zaczarować rzeczywistości i zmienić biegu zdarzeń. Natomiast na pewno jest w stanie sprawić, że przed porodem będziemy dużo bardziej zrelaksowane i nie będziemy się tak strasznie bać. Bo przecież wszędzie i wszyscy mówią, że to jest ogromny ból, ciężko więc nie spanikować. Nawet gdy nie jest to nasz pierwszy raz. Ja na przykład przechodziłam przez cięcie cesarskie po raz drugi i wiedziałam dokładnie co mnie czeka, a mimo to, jak już leżałam na łóżku operacyjnym, to bardzo się bałam. Nie bólu, lecz tego, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem, czy maluszek będzie zdrowy itp. Chyba każda z nas o to najbardziej się martwi: czy poród przebiegnie bez komplikacji i dzidziuś urodzi się cały i zdrowy. W takich chwilach pozytywne myślenie bardzo pomaga, dodaje otuchy i sił.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna