Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Bardzo ważne odpowiednie nastawienie

Data utworzenia : 2017-09-27 13:39 | Ostatni komentarz 2021-01-11 17:15

kiniaczek19

4970 Odsłony
287 Komentarze

W czasie ciąży wiele czytałam na temat porodu i jego przebiegu, a także uczęszczałam na zajęcia do szkoły rodzenia. Przed ciążą i na samym jej początku wielkim strachem napawała mnie myśl, że przyjdzie czas, kiedy będę musiała urodzić dziecko. Szukałam więc jak najwięcej informacji o tym, co będzie mnie czekało na sali porodowej. Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkiego, co uznałam za słuszne, uznałam, że poród jest jak najbardziej naturalnym procesem, który nie może być niczym strasznym i traumatycznym jak również, że na pewno sobie poradzę z urodzeniem wyczekiwanego maleństwa. Nie wynajmowałam własnej położnej i nie prosiłam o znieczulenie w czasie trwania porodu. Przez cały czas powtarzałam sobie, że nie dzieje się nic złego, że dam radę i że wszystko się za chwilę skończy. Było ciężko. Momentami nawet bardzo, ale pomagało mi to, co miałam w głowie i moje nastawienie, że to co się dzieje to praca mięśni i całego mojego organizmu, aby dziecko, na które tak czekam, pojawiło się na świecie. Wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko, i że im mocniej odczuwam skurcze tym bliżej do trzymania córki w ramionach. Uważam, że praca nad swoim pozytywnym nastawieniem i właściwym ukierunkowaniu myśli daje siły do zniesienia trudu porodu. Poród odbywa się również w naszej psychice i to nasze myśli dają nam siły fizyczne potrzebne do urodzenia dziecka. Byłam spokojna, że mój organizm sam najlepiej wie, co ma robić. Odpowiednie myślenie jest niezastąpione i niezbędne. Bez niego poród byłby dużo trudniejszy. Warto zatem jak najwięcej czytać i szukać informacji, aby wiedzieć co się w trakcie porodu dzieje. Wszak człowiek boi się tego, co nieznane.

2017-09-28 21:51

Każdy poród jest inny i nigdy nie dwóch takich samych. Ja miałam pierwszy zupełnie inny od drugiego a teraz z niepokojem czekam na następny. Najlepszym lekarstwem na ból porodowy był dopiero krzyk moich dzieci kiedy się urodziły.

2017-09-28 21:23

Anka wiadomo, że rodząc pierwsze dziecko, nie wiemy jak będzie wyglądał nasz poród. Ale tak jak pisze emmka poznając wszystkie fazy porodu, możemy spokojniej do niego podejść, bo nie będzie nas aż tak przerażało to co się aktualnie z nami dzieje. Sam poród też można obejrzeć, jest mnóstwo filmików. Ja na szkole rodzenia taki oglądałam i byłam niesamowicie przerażona samym widokiem. Wiadomo, bólu który przeżywała kobieta rodząca nie mogłam sobie wyobrazić ale sam widok jej twarzy był dość drastyczny. Swojego porodu się obawiałam ale cały czas myślałam, że wszystkobędzie dobrze. Że cały ten ból jest dla mojego dzieciątka, które niedługo będę mogła przytulić do siebie i cieszyć się jego obecnością. To mnie motywowało i przy drugim porodzie również będę się pozytywnie nastawiała. Wiadomo, że będzie łatwiej, bo wiem już jak to wygląda. Ale lekko też nie będzie, znowu będzie bolało, ale tak jak wszyscy mówią - ten ból się zapomina i jest to prawdą. Myśląc pozytywnie jesteśmy spokojniejsze, dzięki temu dzieciątko nie odczuwa naszych nerwów.

2017-09-28 20:58

Tez uważam, że dodatkowe nerwy nic nie pomogą, a żadna z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego scenariusza.

2017-09-28 20:57

Dlatego też warto zapoznać się, np. w szkole rodzenia z przebiegiem porodu, poznać jego fazy, wiedzieć co i jak i dlaczego. To pozwoli nam zrozumieć co się dzieje i jak mamy postępować w poszczególnych fazach porodu.

2017-09-28 20:13

Oczywiście, że poród boli, ale myślę że nastawiając się do tego w ten sposób, że za chwilę pojawi się cud wzmacnia kobietę. Poród jest stresem i ogromnym przeżyciem dla mamy, jak też dla dzieciątka. Z bezpiecznego dotąd znanego mu świata doswiadcza czegoś zupelnie innego. Myśląc pozytywnie jesteśmy spokojniejsze, co jest dobre dla kobiety i maluszka. Dodatkowe nerwy tylko pogłębia ból.

2017-09-28 16:59

To nie jest tak że pozytywne nastawienie wszystko za nas załatwi i zapewni że wszystko będzie ok, ale daje nam takie poczucie spokoju i opanowania, nadziei że wszystko będzie dobrze, a to już bardzo dużo.

2017-09-27 21:20

Chyba jestem jedyną która się z tym nie zgodzi. Jestem młoda i na ogół uśmiech z twarzy mi nie znika.. Pozytywnie jestem nastawiona to wielu rzeczy a porodu od początku do samego końca się nie bałam i nastawialam pozytywnie bo rodzac pierwsze dziecko nie mamy pojęcia co będzie. No i tak też myślałam że skoro tyle osób rodzilo i dało radę to i ja dam to nie może to być takie straszne i raz dwa będę miała dziecoo na rekach. Nawet kiedy zaczęły się pierwsze skurcze porodowe to czułam je jak te przepowiadajace i myślałam że skoro to tak ma być to nie jest źle jednak one były coraz bardziej bolesne i coraz bardziej zwijalam się z bólu ledwo doszłam do samochodu a gdy przyjechałam do szpitala okazało się że mogę urodzić dopiero wieczorem.. Więc co mi po pozytywnym nastawieniu? Na sali porodowej myślałam że umrę, też dostałam w końcu znieczulenie mimo żewody jeszcze nie odeszły a główka nie była w kanale rodnym co komplikuje sytuację i przedłuża poród. Ale było nie do zniesienia i okropnie wspominam swój poród.. na sali nie mialam siły już nawet żeby przec ani nic i powtarzalam ciągle nie mam siły itd... Dlatego ja z pozytywnym nastawieniem się nie zgodzę bo było kompletnie inaczej niż sobie to wyobrazalam. A dlaczego decydujemy się na kolejne dziecko? Bo mała pociecha wynagradza największy ból.. usmiech na twarzy i świadomość że to mooje dziecko także to jest najważniejsze. A to jaki jest poród jest już fizjologicznie w nas uwarunkowane ;)

2017-09-27 20:52

Kiniaczek super wątek! Jestem już po jednym porodzie, rodziłam naturalnie ale ze znieczuleniem. Podziwiam, że dałaś radę bez znieczulenia. Ja również na porodówkę szłam bojowo nastawiona. Na szkole rodzenia położna cały czas powtarzała nam, że poród to rzecz naturalna i bolesna. Że musi boleć, że będzie bolało i rzeczywiście tak było. Ale wiedziałam, że tak będzie i nie przerażało mnie to aż tak bardzo, jak początkowo. Fakt, że nie dałam rady bez znieczulenia ale może przy drugim porodzie się uda:)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna