Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Cesarskie cięcie czy poród naturalny

Data utworzenia : 2017-10-22 16:30 | Ostatni komentarz 2021-07-31 23:39

sylwencja21

10227 Odsłony
349 Komentarze

Dziewczyna ... Pierwsze dziecko urodziłam przez CC ponieważ synek tracił tętno podczas porodu naturalnego, decyzja była nagła, tak bardzo chciałam rodzić siłami natury.... A teraz ponownie spodziewamy się dziecka i z każdym miesiącem mam coraz większy dylemat czy teraz w ogóle próbować jeszcze rodzić siłami natury .... Brzuch i tak już pocięty... Przy kolejnym porodzie podobno nawet poprzednie szwy po cesarce mogą się rozejść.... Oczywiście wcześniej oceni to lekarz, czy w jego ocenie mogę rodzić o własnych siłach,wiem że teraz mam prawo odmówić porodu siłami natury .... Jak czytam o nacinaniu krocza, o pęknięciach i innych konsekwencjach to zastanawiam się czy poprostu nie iść drogą którą już znam i którą zniosłam dość dzielnie

2019-01-07 16:43

Zamarancza aż ciekawa jestem opinii no to super że polecany. Ja bym chciała teraz znaleźć też jakiegoś dobrego lekarza który będzie pracował w szpitalu bo już wiem że to ma znaczenie i opieka wtedy jest o wiele lepsza :)

2019-01-07 14:35

Lekarz jakiego znalazłam jest polecony przez znajomą, ale posprawdzałam na znanylekarz.pl i faktycznie opinie ma dobre i pozytywne... Podeślę Ci na priw nazwisko i sama ocenisz.

2019-01-06 17:28

Megg wlasnie to jest straszne jak kobiety nie są świadome cesarskich cięć bo np nie ma wskazań albo w drugą stronę. Ja miałam rodzić naturalnie ale jak lekarz mówił że być może okazać się tak że będzie cesarskie cięcie zaczęłam się interesować tematem i dobrze bo przynajmniej idąc na CC byłam świadoma co mi będą robić i jak to będzie wyglądać. Zamarancza a gdzie znalazłaś lekarza .? Ja będę musiala poszukać sobie jakiegoś nowego bo mój to już na emeryturze prywatnie będzie dalej przyjmowal ale w szpitalu już go nie będzie niestety .

2019-01-06 10:32

Silver miałam badania robione 4 miesiące po porodzie prawie 2 lata po porodzie i nie wykryto u mnie żadnych zrostów. Ale powiem Wam, że często o tym myślę, czy to nie zrosty i podczas ewentualnego drugiego cc by je usunięto... Czytałam sporo, że biorą sie nawet po kilku latach, ale może także z czasem pojawić się endometrioza... Z tego nie mam objawów. Podczas stosunku nie odczuwam bólu, ale czasami dyskomfort w zależności od pozycji podczas sexu. Powiem Wam też, ze kiedy brzuch mi się wzdyma to mnie ciągnie i kłuje brzuch, więc coś musi w tym być. Zbieram się powoli do lekarza innego, który jest ordynatorem ginekologii tam, gdzie chcę rodzić następnym razem, ale jakoś się obawiam...

2019-01-06 07:03

Dziewczyny jak czytam jakie dolegliwości ma zamarancza czy szwagierka Mama_Hani, a jednocześnie słyszę, że „my” sobie wybieramy łatwy poród z wygody czy lenistwa to myśle sobie czy te osoby, które tak się wypowiadają wiedzą co to znaczy. Przecież niejednokrotnie rodzące nie mają wyboru, bo muszą mieć cesarkę ze względu na wady wzroku, kręgosłupa, wady anatomiczne macicy czy poprostu ułożenie dziecka. Szybka decyzja o cięciu nieraz może uratować życie matki i dziecka. Ostatnio taką wypowiedź usłyszałam z ust kobiety najbliższej rodziny, która rodziła sn, nie mając oczywiście pojęcia jak wyglada cc. To jest smutne...

2019-01-05 22:44

Zamarancza rzeczywiście masz nie ciekawie.. moja szwagierka po cesarce się \"zapowietrzyła\" i ma takie jakby bóle w barkach i żebrach. Coś jak ból zawałowy. Lekarz powiedział że po prostu podczas cc do jej organizmu dostało się powietrze i z czasem powinno ujść. Od cc minął już rok a ona nadal odczuwa te bóle. Z początku podejrzewali zapalenie mięśnia sercowego.

2019-01-05 22:32

Zamarancza współczuję ci takich dolegliwości. Na pewno jest ci ciężko:( Może warto byłoby to z kimś skonsultować? Mogą to być zrosty lub wina szwu który tam został.

2019-01-02 22:47

Zamarancza o ile dobrze pamiętam masz szew w brzuchu nierozpuszczalny być może to przez to takie skutki uboczne masz.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna