Nie przegap okazji na oszczędne zakupy!

W zestawie taniej do -35% >>> Smoczki uspokajające -20% >>>
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (432 Wątki)

Poród rodzinny czy lepiej samotnie.?

Data utworzenia : 2017-12-15 20:48 | Ostatni komentarz 2020-08-13 10:40

Sylwia54

7136 Odsłony
433 Komentarze

Co sądzicie na temat porodów rodzinnych.? Umacnia on więzi czy tez zraża do siebie?

2017-12-27 08:12

Właśnie to jest lipa jak lezysz w kilka osób ledwo żyjesz, uczysz sie karmic a jeszcze zaczną się tabuny odwiedzających

2017-12-20 21:43

motheroftwo u mnie w szpitalu też nie było odwiedzin bezpośrednio na sali, ale dla mnie to był duży plus. Nie wyobrażam sobie jak wiele osób obcych miałoby patrzeć np wtedy kiedy karmię- dla mnie większy stres, mniejsza swoboda ale każdy widzi to inaczej. U nas była osobna sala do odwiedzin i można było tam na spokojnie usiąść. Rozumiem, że wybrałaś ten szpital ze względu na swojego lekarza, większość pań tak robi. Sama rodziłam w szpitalu, gdzie moja ginekolog pracuje.

2017-12-20 19:32

Już kilka razy szlyszalam że niektóre szpitale zakazujaa odwiedzin kogokolwiek, nie wiem czemu , u nas np w sezonie grypowym może wejść jedna osoba do pacjentki , a jak rodziłam syna 27.07 to po dwóch dniach była normalnie u mnie na sali córka 3.5 letnia wtedy i pielęgniarki nic nie mowily a niby jest dozwolone od 12 lat wejście na oddział , także co szpital i personel to inne zasady , szkoda że czasem na niekorzyść dla nas :/

2017-12-19 10:09

motheroftwo rzeczywiście jakieś dziwne zasady mają. Propagowanie ich szkoły rodzenia usprawiedliwiam tym że mają jakieś dofinansowanie, ale nie powinno to rzutować na to że nie może tata uczestniczyć w porodzie. Jednak chwila przyjścia dziecka na świat jest dla taty czymś niezapomnianym. Poza tym ja np. na szkołę rodzenia chodziłam, ale przy drugim dziecku już się nie wybieram, po prostu mam już wiedzę a z dzieckiem w domu chodzenie tam byłoby niemożliwe. Kwestia odwiedzin w szpitalu to też bezsens, przecież po porodzie kobieta potrzebuje towarzystwa bliskiej osoby, pomocy w różnych czynnościach, a tata też chciałby nacieszyć się dzieckiem. Na sali nie, no to powinno być wydzielone miejsce. U nas były odwiedziny w konkretnych godzinach, których dosyć rygorystycznie przestrzegali.

2017-12-19 09:45

Dziewczyny, teoretycznie mogę wybrać inny szpital, jednak tutaj pracuje mój lekarz prowadzący i zawsze to jakoś tak inaczej jak ktoś nieobcy jest ja obchodzie, albo zaglądnie tak po prostu na salę... Poza tym w tym szpitalu panują naprawdę dziwne zasady, rodem ze średniowiecza... kolejnym fenomenem jest np brak odwiedzin na sali tzn ze moj maz nie moze przyjść na sale do mnie i dziecka tylko my musimy wychodzić gdzieś na jakis korytarzyk gdzie nawet nie ma krzesła żeby usiąść...

2017-12-18 22:12

Poród rodzinny przede wszystkim wchodzi w grę wtedy kiedy oboje rodziców tego chcą. Nie może być tak, że jedna osoba wywiera presję na drugiej, że będziemy namawiać tatusia dziecka, że koniecznie musi być i tatuś nie może nalegać i wywierać presję na mamie, że on koniecznie musi być. Obydwoje musicie chcieć. :) Ja nie wyobrażam sobie rodzić sama chociaż na początku nie chciałam żeby mąż był ze mną bo myślałam, że będzie to dla mnie krępujące. Po przemyśleniu stwierdziłam, że rodzi się nasze wspólne dziecko i jeśli mąż chce być ze mną a położna mi wytłumaczyła, że on nic nie będzie widział bo będzie stał obok głowy. Mąż był ze mną i w ogóle nie żałuje, bliska osoba a dla mnie szczególnie mąż był ogromnym wsparciem. Mąż może w każdej chwili wyjść na korytarz i to wtedy kiedy my tego chcemy i kiedy mąż chce odsapnąć. A jeśli jakiś mąż po porodzie czuje się zrażony uważam, że nie dorósł. Jeśli nie czuje się na siłach może w ogóle poczekać na korytarzu i wejść do Was dopiero jak urodzi się Maluszek. Każdy może czuć się nie na siłach ale nie do tego stopnia żeby zrazić się do żony z powodu tego, że był przy porodzie. motheroftwo uważam, że nie powinno tak być, że jeśli ktoś nie uczestniczył w szkole rodzenia to ojciec dziecka nie może uczestniczyć w jego narodzinach. Na prawdę dziwne...

2017-12-18 22:02

motheroftwo nie rozumiem tej polityki szpitala, jak oni mogą takie zakazy wprowadzać. Nie każdy chce uczęszczać do szkoły rodzenia albo po prostu nie może z różnych powodów. Nie masz możliwości wyboru innego szpitala? Czy jednak mimo wszystko chcesz tam rodzić bo np. masz lekarza? Mój mąż był przy mnie przy porodzie, bardzo mu dziękowałam za to jak mnie wspierał i pomagał. Jednak to dziecko bardziej nas zbliżyło:)

2017-12-18 19:26

Moim zdaniem też tak nie powinno być i w każdym szpitalu powinny być możliwe porody rodzinne, bez żadnych ale i dziwnych wewnętrznych ustaleń. Ale jak widać co szpital to obyczaj...

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna