Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Planowane CC - kiedy jest dobry moment na wykonanie CC?

Data utworzenia : 2018-04-26 15:34 | Ostatni komentarz 2024-04-10 12:51

Justyna94

7404 Odsłony
47 Komentarze

Witajcie Jeszcze tego nie miałam bo oby dwa porody kończyły się po terminie i teraz pytanie do mam która z was miała planowaną cesarkę 2 tyg lub 1 tydzień przed porodem.Dzisiaj lekarz mi powiedział żeby ze swoim ginekologiem ustalić planowaną cesarkę na jaki dzień.Czy 38 lub 39 tydzień ciaży to dobry moment na wykonanie cc .Chcę sie was poradzić.

2018-05-09 16:28

Ja zostałam poinformowana, że jak akcja zacznie się wcześniej to dostane znieczulenie całkowite. Nie ukrywam, stresowało mnie to, ponieważ znieczulenie miejscowe nie jest tak ryzykowne dla maluszka jak ogólne. Dodatkowo mama szybciej do siebie dochodzi po miejscowym

2018-05-08 21:39

Miałam dzisiaj wizyte na ktg po zrobieniu tego badania porozmawialam ze swoja pania ginekolog i zapytlam się jej czy jest jakis powód na wczesniejsze planowane cc ona stwierdziła że nie widzi zadnych watpliwosci by wykonac je wczesniej więc jeszcze zaczekay az do porodu do 27 maja a jak os sie zmieni to natychmiast moge jechac do szpitala.Jak wystapia jakies watpliwosci owczywiscie.

2018-05-08 10:44

Poród SN jest możliwy po cc, ale wtedy kobieta ma prawo wyboru

2018-05-07 15:38

Wyznaczenie terminu powinno zależeć od rozwoju dziecka, jeżeli jest duże i nie ma przeciwwskazań to można trochę wcześniej, a jeżeli malutkie to warto bliżej tego naturalnego terminu. Poród sn po cc jest jak najbardziej możliwy. Koleżanka, już bardzo dawno temu rodziła drugie dziecko 2 lata po pierwszym (cc miała przez znaczną nadwagę przed ciążą) i trafiła do szpitala z bólami, a lekarka która ją przyjęła stwierdziła że nie ma przeciwwskazań i żeby próbowała. Udało jej się. Niestety lekarze często idą na łatwiznę nie dając szans spróbować. A jeżeli odstęp między porodami jest powyżej 2 lat to nie powinni się upierać, bo przy takiej przerwie już jest wszystko tak pozrastane że poród sn jest możliwy.

2018-05-07 11:12

Ewcia, współczuję siostrze. Zależało mi na tym żeby jak najdłużej być w domu. Ale w takiejsytuacji jak była Zawoja siostra należy uzbroić się wcierpliwosc i poczuć w szpitalu dobrze aby w miarę możliwości przeczekać jak najdłużej. W tym czasie dziecko byłoby jeszcze wcześniakiem co może nieść za sobą zdrowotne konsekwencje

2018-05-07 08:12

Przy drugim porodzie miałam zaplanowaną cc na 3 dni przed terminem porodu. Lekarz chcial wczesniej, ale ze wzgledu na male dziecko nie osiągało wagi 3kg powiedział że poczekamy, tym bardziej że z ktg nie wychodzily skurcze.

2018-05-06 12:51

Mama Gratki dokladnie jak piszesz..moja siostra niestety od 33tyg musiala lezec w szpitalu bez chodzenia bo odlecial jej czop i wody plodowe jej wylatywaly a lekarze chcieli dotrzymac do min. 36Tyg. Ale juz ja skurcze wziely w 34tyg i chyba 4dni...i urodzila naturalnie i synek naszczescie dostal w skali apgar 9na 10. Takze jest dobrze. Ale wiadomo czym dzieciatko dluzej w brzuszku tym lepiej ale wlasnie gorzej jak mamy zaplanowana cc a nas wezmie wczesniej to nie wiem co w tedy lekarze robia ale chyba odrazu zabieraja na cc.

2018-04-30 21:58

Im dłużej maluszek jest w brzuchu tym lepiej. Dlatego warto zaplanować cc jak najpóźniej. Jesli coś zaczęłoby się dziać, trzeba jak najszybciej zgłosić się do szpitala

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna