result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (263 Wątki)

Jaki jest dobry czas na drugie dziecko?

Data utworzenia : 2018-08-05 23:28 | Ostatni komentarz 2020-11-17 20:37

anka_01

6410 Odsłony
1228 Komentarze

Jaka według was jest odpowiednia różnica wiekowa miedzy dziećmi ? Może ktoś jest tu z dwójką dzieci lub więcej. Jakie macie doświadczenia . Moja córka ma roczek i zastanawiamy się nad 2 dzieckiem czy już się starać czy poczekać. Wtedy różnica wiekowa wynosiłaby 2 latka. Boje się też reakcji Hani jak zareaguje na rodzeństwo w przyszłości.

2018-08-06 11:22

U nas różnica wieku między pierwszym idrugim dzieckiem wynosi dokładnie trzy lata. Patrząc na moje dzieci to idealna różnica, choć gdyby drugie dziecko było wcześniej to też by nie było źle. Między pierwszym i trzecim dzieckiem różnica wynosić będzie 6,5 roku i to już się wydaje sporo. Córka się cieszy, że już za kilka dni zobaczy siostrzyczkę, ale wiem, ze w przyszłości ta różnica wieku będzie się dawała we znaki. Jedna będzie dorastała, a druga jeszcze o zabawkach. Tym bardziej że między siostrami jest brat który jak to chłopak ma inne zainteresowania itp.

2018-08-06 10:08

Każda różnica wieku ma wady i zalety. Uważam, że każdy moment jest dobry na drugie dzieciątko. Również rozważam kiedy dla nas będzie najlepszy czas. Wiele lar decyduje się na niewielką różnice: rok lub dwa, wszystko jest za jednym razem. Jesteśmy „na świeżo”, zapomnieliśmy co to sen :) wyprawka raczej jest jeszcze aktualna, nie zakosztowalismy jeszcze swobody ze starszym dzieckiem. Inny plus, rodzeństwo raczej będzie zgrane z tak niewielką różnicą wieku. Za dwa-trzy kata będą się razem bawić. Oprócz chronicznego zmęczenia i „trudnej” organizacji ja widzę same plusy Co do większej różnicy wieku: tak jak pisze Paulina, możemy zyskać pomocnika. Dla starszej siostry czy brata to nowe doświadczenie i mnóstwo umiejętności. Dziecko szybko stanie się zaradne bo będzie dbało o siebie i nawet będzie troszczyło się o maluszka. Tu korzyści też jest sporo. Jeśli chodzi o więź, nikt nie powiedział ze z rodzeństwem gdzie jest duza różnica wieku nie da się porozumieć. Mam brata starszego o 10 lat i mamy lepszy kontakt niż z tym młodszym o rok. Ale jest jeszcze jeden aspekt, który spędza mi sen z powiek. Gdy byłam w szpitalu w czasie ciąży, poznałam dziewczyny, które miały ciąże zagrożone i tygodnie, a nawet miesiące soędzaky w szpitalu. Wtedy maluszek jest pod opieką dziadków, babć, cioć. Nie powinnam brać pod uwagę czarnego scenariusza, ale same pewnie doświadczyłyby podobnych sytuacji i zrozumiecie moje obawy. Jeśli świadomie planujemy kolejnego szkraba to rozważamy wszystkie możliwe sytuacje.

2018-08-06 07:15

U nas jest taka różnica wieku jak napisała MichuNi- 5 lat. Choć wszyscy nam mówili by tyle nie zwlekać, ja cieszę się z takiej podjętej decyzji. Na początku ciąży, gdy naprawdę czułam się fatalnie córcia nie dość że pomagała mi, to potrafiła sobie sama przygotować śniadanie np kanapki lub płatki, które lubi zjadać z zimnym mlekiem, sama się również zabawiła, jakby w ogóle nie było dziecka w domu. Co do pojawienia się rodzeństwa to jest bardzo wzruszona i szczęśliwa, całuje brzuszek, dużo opowiada braciszkowi, zrobiła regularne porządki w szafkach i odłożyła zabawki dla braciszka, pomaga mi kupować ubranka, akcesoria, jest jak taka druga mamusia :) Mam przeczucie, że gdy we wrześniu urodzi się mój syn, córcia nie będzie zazdrosna, tylko będzie starała się jak najwięcej nam przy dziecku pomóc :)

2018-08-06 06:09

U nas roznica bedzie wynosic 3 lata. I mimo ze 2 dziecko nie bylo akurat planowane (bo mialam plany zawodowe), to mysle ze to calkiem dobra roznica. Czesto slysze ze ideala roznica to te 2 lata - ja osobiscie chyba bym nie podolala ogarnianiu mojej wowczas rocznej czy 1.5 rocznej corki czujac sie tak jak teraz czuje sie w ciazy. Jako dwulatka corka tez byla jeszcze wymagajaca i mialabym obawy czy zrozumie ze z pojawieniem sie rodzenstwa ona dostanie mniej uwagi. Teraz juz duzo latwiej jest jej wiele rzeczy wytlumaczyc, potrafi tez orzez chwile zajac sie soba, pobawic sama - jestem wiec nieco spokojniejsza. Choc szczerze mowiac nadal mam obawy. Gdyby to zalezalo ode mnie to roznica miedzy moimi dziecmi wynioslaby 5 lat, tak jak miedzy mna i moja siostra - mamy dobry kontakt, a 5 latek to juz bystre i wielerozumiejace dziecko.