Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Konflikt serologiczny

Data utworzenia : 2018-10-21 22:34 | Ostatni komentarz 2019-12-11 17:48

pati1990

4696 Odsłony
194 Komentarze

Dziewczyny w piątek byłam na wizycie u lekarza i znowu wyszłam załamana:/ Jakiś czas temu robiłam badanie krwi u mnie wyszedł ujemny, a u mojego dodatni. No i poczytałam o tym że po porodzie dostanę zastrzyk żeby przy kolejnej ciąży nie było komplikacji. Teraz na wizycie lekarz mi powiedział , że mam wziąć zastrzyk bo teraz są takie zalecenia i nie jest on refundowany cena około 400 zł Na początku myślę sobie nie biorę przecież po porodzie dostanę i jakoś obeszłam się z tematem . Ale nie dawało mi to spokoju i zadzwoniłam do położnej i ona mi powiedziała , że teraz są takie zalecenia ponieważ zdarza się że urodzone dziecko dostaje 10 pkt , a później nagle coś się dzieje i walczą o jego życie i okazuje się że przy pierwszym dziecku doszło do wymieszania krwi i zdążyły się wytworzyć przeciwciała. I oni chcą sprawdzić czy jak kobiety będą przyjmowały przeciwciała podczas ciąży do 30 tyg to czy to coś da. Ale żeby mogli stwierdzić że jednak jest to korzystne musi sporo matek przyjąć zastrzyk. Doszłam do wniosku że zrobię zastrzyk bo bym sobie nie darowała jakby coś się stało , a ja nie zrobiłam wszystkiego jak należy . I jak poszłam do apteki to nie mają w ogóle ostatni raz mieli w marcu dzwoniła Pani do hurtowni jedna wycofała , a inna nie prowadzi. Lekarz mówił mi że jakiś czas temu było trudno żeby dostać , że w szpitalu mieli problem żeby ściągnąć :/ Stąd moje pytanie czy jest tutaj jakaś mama, która będzie nie długo rodzić i ma ujemną grupę krwi ??? Bądź które nie dawno urodziły brałyście zastrzyk w ciąży ??

2019-12-10 12:49

Mamaninki ten zastrzyk w ciąży jesy refundowany dla każdej mamy w ciąży która ma niezgodność grup tzn ma grupę ujemna i może wystąpić konflikt i normalnie jesy za darmo więc ktoś wprowadził cię w błąd mówiąc że nie jesy refundowany i to od stycznia 2018 

2019-12-10 10:58

Ja niedawno urodziłam, ale również w trakcie ciąży miałam badaną grupę krwi i wyszła niezgodność grup krwi tzn. ja mam ujemną, a mąż dodatnią grupę. Nie jest to jeszcze konflikt ale niezgodność grup. NAleży wówczas przez okres ciąży badać odczyn Coombsa czy nie występują przeciwciała. Ja również zastanawiałam się czy wykupić immunoglobulinę czyli ten zastrzyk ale u mnie nie był refundowany i również trudno było go dostać. Zdecydowałam się przyjąć normalnie po porodzie. 

2019-12-09 22:10

Natinka a mi się wydaje że ten ból przy pierwszym porodzie który źle wspominasz wlansie był podsycany oksytocyna która dostawałas mimo że efektu nie było tzn postępowania porodu to oksytocyna ból potegowala wlansie. Bo tak ona wlansie działa prowokuje skurcze ale nie są one naturalne tylko jeden na drugi nachodzi po niej w ciągłości i przez to ból też jest silniejszy przy porodzie więc wiesz być może ból brał się stad tez i braku postępu  w rozwarciu pierw powinni postarać się o rozwarcie a oksytocyna powinna być podawana później jak już ma się większe rozwarcie jeśli zaistnieje potrzeba :) natinka zresztą nie ma co się stresować bo wiesz to nie pomoże a może peEzkzodzic możesz się zablokować psychicznie po prostu i wyjdzie nie tak jak tego byś chciała organizm to rzecz złożona i psychika też ma tu tudo do powiedzenia tym bardziej przy porodzie. 

2019-12-09 20:32

Natinka no to dobrze że mija

2019-12-09 17:13

Aneczka, zazwyczaj mija samo :) 

2019-12-09 17:01

Natinka rozumiem że czasem ma się takie dni. Ale trzeba jak najszybciej takie myśli przeganiać 

2019-12-07 19:29

Rena_cz miałam wymuszany poród oksytocyna ale ona nic nie dała, później w trakcie wymuszonego porodu poprzez przebicie wód oksytocyne miałam podawana ale też nic nie dała. 

Aneczka staram się pozytywnie myśleć tylko czasem są gorsze dni o wkradaja się jakieś złe myśli 

2019-12-07 08:46

Natinka nie nastawiaj się na najgorsze bo to nie pomagam dużo siedzi w naszej psychice

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna