Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Konflikt serologiczny

Data utworzenia : 2018-10-21 22:34 | Ostatni komentarz 2019-12-11 17:48

pati1990

4706 Odsłony
194 Komentarze

Dziewczyny w piątek byłam na wizycie u lekarza i znowu wyszłam załamana:/ Jakiś czas temu robiłam badanie krwi u mnie wyszedł ujemny, a u mojego dodatni. No i poczytałam o tym że po porodzie dostanę zastrzyk żeby przy kolejnej ciąży nie było komplikacji. Teraz na wizycie lekarz mi powiedział , że mam wziąć zastrzyk bo teraz są takie zalecenia i nie jest on refundowany cena około 400 zł Na początku myślę sobie nie biorę przecież po porodzie dostanę i jakoś obeszłam się z tematem . Ale nie dawało mi to spokoju i zadzwoniłam do położnej i ona mi powiedziała , że teraz są takie zalecenia ponieważ zdarza się że urodzone dziecko dostaje 10 pkt , a później nagle coś się dzieje i walczą o jego życie i okazuje się że przy pierwszym dziecku doszło do wymieszania krwi i zdążyły się wytworzyć przeciwciała. I oni chcą sprawdzić czy jak kobiety będą przyjmowały przeciwciała podczas ciąży do 30 tyg to czy to coś da. Ale żeby mogli stwierdzić że jednak jest to korzystne musi sporo matek przyjąć zastrzyk. Doszłam do wniosku że zrobię zastrzyk bo bym sobie nie darowała jakby coś się stało , a ja nie zrobiłam wszystkiego jak należy . I jak poszłam do apteki to nie mają w ogóle ostatni raz mieli w marcu dzwoniła Pani do hurtowni jedna wycofała , a inna nie prowadzi. Lekarz mówił mi że jakiś czas temu było trudno żeby dostać , że w szpitalu mieli problem żeby ściągnąć :/ Stąd moje pytanie czy jest tutaj jakaś mama, która będzie nie długo rodzić i ma ujemną grupę krwi ??? Bądź które nie dawno urodziły brałyście zastrzyk w ciąży ??

2019-12-05 16:40

Natinka będzie dobrze. Nie zawsze każdy poród u jednej osoby wygląda tak samo. Miałaś podawaną oksytocynę skoro nie postępowało rozwarcie?

2019-12-05 14:23

Aiisa przekonam się niedługo. Mam nadzieję że nie będzie gorzej i staram się pozytywnie myśleć więc może nie będzie tak źle :) 

2019-12-05 00:13

Natinka wiesz nie ma co porównywać bo każdy poród jesy inny też więc taki ból jak czułas wtedy możesz tym razem nie czuć takiego tylko mniejszy a może być odwrotnie więc nie ma tutaj możliwości by odpwoeidziac na twoje pytanie konkretnie. 

Pamiętaj też że cialo kobiety się zmienia i dużo jest zależności jeśli o to chodzi w sensie jest dużo czynników wpływających na ból choćby ułożenie dziecka pozycja w jakiej się rodzi czy dzirkco pomaga sobie wyjść czy wręcz odwrotnie ma gdzieś i nawey nie chce wstawić się w kanał zależy też od tego czy mamy kroplowke czy nie stres też swoje robi to czy mamy kogoś bliskiego przy sobie czy nie i ogólnie kondycję w danym dniu organizmu jak i próg bólu a próg bólu może się zmienić w czasie wtedy mogłaś mieć mały a po ilus latach może być inny dyzo zależy też od doświadczenia kobiety i psychiki bo jak skupimy się na bolu to będzie bardziej odczuwalny i bardziej będzie przeszkadzał a jak staramy się skupić na czymś innym to i ból wydaje się mniejszy niż był jak się skupialismu na Bolu oprócz tego jeszcze siła bólu zalezy od tego co robimy bo ćwicząc np w organizmie produkują się endorfiny które zmniejszają odczuwanie bólu składa się wiele czynników łącznie z pogodą tzn ciśnieniem które też na nas ma wpływ.

2019-12-04 17:19

Aiisa skończyło się cc po 10 h próby naturalnego porodu, skurcze z czasem były coraz częstsze i coraz silniejsze a rozwaecue nie przekroczyło 2 cm stąd też cc bo ból mnie na tyle wykończyl że byłam co jakiś czas nieprzytomna. Dlatego zastanawiam się czy może jeszcze bardziej boleć bo w moich oczach to nie możliwe żeby czuć jakiś większy ból od tego który przeżyłam 

2019-12-03 23:04

Natinka a urodziłas SN czy cc? 

 

A co do twojego pytania dużo zależy od samej kobiety i jej progu niekiedy kobieta reaguje wlansie tak czym większe rozwaecie tym większe skurcze i ból ale jak już parę idą to jest inaczej nie są już bolesne tylko batdziej takie napierajace nie wiem jak to nazwać ale też nie mam pojęcia o bólu bo wiesz widziałam koleżankę z sali co miała 3 rozwarcia i już zagięta w pół z bólu ja z kolei mogłam chodzić bez większego problemu i nie zginalo mnie tak jak ja. Największy ból podobno jest jak się rozwiera to rozwaecie z tego jak większość opisuje. 

2019-12-03 18:54

Dziewczyny a czy wielkość rozearcia ma wpływ na ból? Ja doszłam do 2..a bolało niemiłosiernie 

2019-12-03 12:07

Rana o widzisz a ja doszłam do 10 i nawey nie wiedziałam że już 10 cm jest wszyscy w szoku byli bo sobie ćwiczyłam. 

2019-12-03 11:31

Ja do 10 cm doszłam, ale bólu przy znieczuleniu to nie czułam kompletnie. Dlatego żałowałam, że nie urodziłam naturalnie bo już myślałam, że to koniec, a wcale nie boli, więc sprawnie pójdzie.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna