result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (267 Wątki)

Sucha, pękająca skóra dłoni

Data utworzenia : 2019-04-03 08:40 | Ostatni komentarz 2021-01-11 17:27

Megg

2462 Odsłony
245 Komentarze

Dziewczyny problem z suchymi dłońmi miałam od zawsze, kremy z mocznikiem bardzo mi pomagały. W ciąży problem się nasilił i jak tylko w ciągu dnia moje dłonie maja większy kontakt z wodą to szybko stają się suche, a przy zgięciach palców pojawiają się mikro pęknięcia. Nie mogę wtedy stosować żadnego kremu, bo bardzo szczypie. Biorę witaminę C, używam żelu cerkopil i efektów brak, nie mam już pomysłu co jeszcze mogę zrobić, może miałyście podobny problem i macie patent jak skutecznie zaradzić takim dolegliwościom?

2019-09-24 21:03

Jak z olejek konopnym to ja polecam serię Atopis. Miałam okazję próbować kilku produktów i bardzo dobrze się mi sprawdziły. Seria od 1 dnia życia, więc jak najbardziej możemy wykorzystać i dla dziecka. Ja właśnie mam problemy z suchością dłoni. Mam obsesję na punkcie mycia dłoni, a to jej efekt. Teraz też ciągłe zmienianie pieluch i też ciągle przesuszone dłonie.

2019-09-24 18:41

Magiczny pazur wlansie słyszałam o maści konionej same dobre opinie i nie tylko na sucha skore ale też na kolana ból iyd.

2019-09-24 18:12

Ja mam problem z suchą, pękającą skórą dłoni zazwyczaj, jak zbliża się jesień ( czasem też na wiosnę i lekarz kiedyś stwierdził, że to wszystko wynika z braku witaminy A. Pamiętam, że miałam własnie przepisaną maść z tą witaminą i pomagało. Obecnie od 3-4 dni znów mam ten sam problem, tylko używam inne maści. Mianowicie maść konopną i już po pierwszym użyciu czuć ulgę.

Konto usunięte

2019-09-24 10:45

U mnie świetnie sprawdzały się preparaty z marki dermedic, stosowałam też z linii Dermedic baby np. żel do prysznic, masło matłuszczające są bezpieczne dla dziecka i dla dorosłych.

2019-04-23 17:09

Osobiście stosuje do kremu glicerynowego najzwyklejsza go dwie krople apteczne gliceryny. Jeżeli to bardzo cię niepokoi idź do dermatologa. Pozdrawiam.

2019-04-22 06:06

Megg ja generalnie mam suche dłonie ale w obu ciążach to już tragedia. Od wewnętrznej strony jaka jak biała łuska a na zewnątrz tak suche że każde zadrapanie to nowa ranka na dłoniach, od razu krwawi i ciężko zagoić bo pęka. Niestety chora tarczyca nie pomaga przy tym, bo przy tarczycy często występuje ten problem.. Najgorzej było zimą bo chłód tylko wzmagał a wiadomo że z maluchem jak chodziłam to mimo rękawiczek i mufki do wózka często dłonie przemarzały. Chemia domowa też tylko rozognia to. Próbowałam już różnych kosmetyków no i ograniczenie kontaktu ze środkami do sprzątania. A z kosmetyków to bardzo polecam krem do rąk Dernedic linum do skóry z atopią i egzemą. Trzeba dobrze poszukać promocji bo tak to ok 20zł kosztuje a często w Ziko jest za 10 czy 12 zł. Drugi to Cerkobaza, też emolient. Smarowanie olejkiem migdałowym, który przy AZS jest polecany. Suplementacja Wit D, ja ze względu na tarczyce zimą 2000 muszę brać, latem mniej.

2019-04-21 19:53

Bardzo dobrze nawilża tez olejek migdałowy. Kiedyś sporo nawiązałam nim skórę brzucha i ud i miałam fajne dłonie, ale tez zauważyłam, że po nim bardzo szybko rosły mi paznokcie :)

2019-04-19 14:27

A lekarze mają różne zdanie na temat parafiny niektórzy twierdzą że ona wysusza też więc osobiście bardziej polecam olej kokosowy :)