result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (268 Wątki)

Sucha, pękająca skóra dłoni

Data utworzenia : 2019-04-03 08:40 | Ostatni komentarz 2021-01-11 17:27

Megg

2472 Odsłony
245 Komentarze

Dziewczyny problem z suchymi dłońmi miałam od zawsze, kremy z mocznikiem bardzo mi pomagały. W ciąży problem się nasilił i jak tylko w ciągu dnia moje dłonie maja większy kontakt z wodą to szybko stają się suche, a przy zgięciach palców pojawiają się mikro pęknięcia. Nie mogę wtedy stosować żadnego kremu, bo bardzo szczypie. Biorę witaminę C, używam żelu cerkopil i efektów brak, nie mam już pomysłu co jeszcze mogę zrobić, może miałyście podobny problem i macie patent jak skutecznie zaradzić takim dolegliwościom?

2019-04-19 08:40

Meg, to super, warto jednak podtrzymać dobry efekt i raz w tyg wmasować parafinę w skórę. Ważne jest też to żeby nie wychodzić na wiatr i chłód z wilgotnymi dłońmi bo wtedy skóra szybciej popęka

2019-04-18 23:09

Dziekuje dziewczyny, narazie problem rozwiązany, problem pęknięć skory zniknął, ale nieustannie nawilżam dłonie.

2019-04-18 21:26

kadrowa masz rację-maseczki z parafiny z pewnością mogą pomóc. Sama kiedyś ratowałam swoją skórę w ten sposób

2019-04-18 19:14

Megg warto wypróbować może jakąś kuracje parafinową z dostępnych w drogeriach, albo zrób samodzielnie maseczkę z miodu i oliwy z oliwek i nałóż na dłonie na 15-20 minut, nawilżysz dłonie w ten sposób i może poczujesz ulgę. Stosuję takie maseczki w okresie zimowym, bo mam wtedy podobne problemy.

2019-04-10 13:00

Moja siostra strasznie sucha skore i smaruję balsamem do ciała z emolium lub cetaphilem..krem na azs.

2019-04-10 11:36

Megg to super że poprawa jest oby tak zostało !

2019-04-10 10:00

Oliwka może byłaby dobrym rozwiązaniem, ale sok z kapusty ... chyba bym się bała, bo kapustę ostatnio można spotkać kwaszoną na occie, i bałabym się że pęknięcia bardzo by szczypały. Ostatecznie poprzestałam na balsamie dla ciężarnych, wit C i B i jest poprawa! skóra już nie pęka, jest tylko lekko przesuszona, ale pracuję nad tym jeszcze, bo wiem że jak popuszczę to dolegliwości mogą wrócić niestety, zwłaszcza że mam takie skłonności.

2019-04-05 13:23

Patrycja masz rację i będzie szczypac raczej w emoliencie wymoczyc jeśli już.