Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (433 Wątki)

Sucha, pękająca skóra dłoni

Data utworzenia : 2019-04-03 08:40 | Ostatni komentarz 2021-10-07 10:35

Megg

7234 Odsłony
272 Komentarze

Dziewczyny problem z suchymi dłońmi miałam od zawsze, kremy z mocznikiem bardzo mi pomagały. W ciąży problem się nasilił i jak tylko w ciągu dnia moje dłonie maja większy kontakt z wodą to szybko stają się suche, a przy zgięciach palców pojawiają się mikro pęknięcia. Nie mogę wtedy stosować żadnego kremu, bo bardzo szczypie. Biorę witaminę C, używam żelu cerkopil i efektów brak, nie mam już pomysłu co jeszcze mogę zrobić, może miałyście podobny problem i macie patent jak skutecznie zaradzić takim dolegliwościom?

2019-04-22 06:06

Megg ja generalnie mam suche dłonie ale w obu ciążach to już tragedia. Od wewnętrznej strony jaka jak biała łuska a na zewnątrz tak suche że każde zadrapanie to nowa ranka na dłoniach, od razu krwawi i ciężko zagoić bo pęka. Niestety chora tarczyca nie pomaga przy tym, bo przy tarczycy często występuje ten problem.. Najgorzej było zimą bo chłód tylko wzmagał a wiadomo że z maluchem jak chodziłam to mimo rękawiczek i mufki do wózka często dłonie przemarzały. Chemia domowa też tylko rozognia to. Próbowałam już różnych kosmetyków no i ograniczenie kontaktu ze środkami do sprzątania. A z kosmetyków to bardzo polecam krem do rąk Dernedic linum do skóry z atopią i egzemą. Trzeba dobrze poszukać promocji bo tak to ok 20zł kosztuje a często w Ziko jest za 10 czy 12 zł. Drugi to Cerkobaza, też emolient. Smarowanie olejkiem migdałowym, który przy AZS jest polecany. Suplementacja Wit D, ja ze względu na tarczyce zimą 2000 muszę brać, latem mniej.

2019-04-21 19:53

Bardzo dobrze nawilża tez olejek migdałowy. Kiedyś sporo nawiązałam nim skórę brzucha i ud i miałam fajne dłonie, ale tez zauważyłam, że po nim bardzo szybko rosły mi paznokcie :)

2019-04-19 14:27

A lekarze mają różne zdanie na temat parafiny niektórzy twierdzą że ona wysusza też więc osobiście bardziej polecam olej kokosowy :)

2019-04-19 08:40

Meg, to super, warto jednak podtrzymać dobry efekt i raz w tyg wmasować parafinę w skórę. Ważne jest też to żeby nie wychodzić na wiatr i chłód z wilgotnymi dłońmi bo wtedy skóra szybciej popęka

2019-04-18 23:09

Dziekuje dziewczyny, narazie problem rozwiązany, problem pęknięć skory zniknął, ale nieustannie nawilżam dłonie.

2019-04-18 21:26

kadrowa masz rację-maseczki z parafiny z pewnością mogą pomóc. Sama kiedyś ratowałam swoją skórę w ten sposób

2019-04-18 19:14

Megg warto wypróbować może jakąś kuracje parafinową z dostępnych w drogeriach, albo zrób samodzielnie maseczkę z miodu i oliwy z oliwek i nałóż na dłonie na 15-20 minut, nawilżysz dłonie w ten sposób i może poczujesz ulgę. Stosuję takie maseczki w okresie zimowym, bo mam wtedy podobne problemy.

2019-04-10 13:00

Moja siostra strasznie sucha skore i smaruję balsamem do ciała z emolium lub cetaphilem..krem na azs.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna