Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (435 Wątki)

Porod

Data utworzenia : 2019-04-24 22:26 | Ostatni komentarz 2021-10-11 09:53

Monka123456

6402 Odsłony
385 Komentarze

Witam czy podzielicie się ze mną jak wyglądały u was pierwsze oznaki porodu . Dzieki

2019-05-03 21:42

Mama.gratki w sumie masz rację ale ja np wolałam już się poświęcić i siedzieć w tym szpitalu i być pod stałą opieką bo u mnie to była jedna wielka nie wiadoma zresztą mój lekarz prowadzący nawet nie chciał mnie wypisać do domu. No i tak to duży stres mi towarzyszyl przez kilka tygodni czasami byłam zła na lekarzy którzy mieli dyżur nic nie mówili tylko np kazali powtórzyć ktg i był stres oj jak sobie przypomnę to czasami nie dowierzam że byłam w stanie sobie z tym poradzić Aisa chyba tłok nie ma znaczenia na pewno każda pacjenta się dobrze zajmowali , mylę że raczej byli pewni że możesz leżeć i czekać na akcje ale jakby już było na prawdę źle to by Ci nie pozwolili. No to u mnie było tak samo rano dobre w poludnie i popołudniu już nie było dobrze tylko między nami też różnica bo ja byłam w 34tc a Ty na końcówce więc walczyli żeby dziecko było jak najdłużej . A Tobie być może chcieli szybko zrobić CC żebyś zwolniła np lozko

2019-04-30 11:35

Pati u mnie ładnie wychodziły poranne ktg A wieczorne były złe niekiedy tętno znikalo były spadki albo było za duże tętno dziecka i często nie mogłam położyć się bo do polnocy ktg nieraz nawet popołudniu źle wychodzilo to też pół dnia pod ktg ale u mnie też w tym czasie było mega tłoczno na porodowce więc być może dlatego też aż tak nie nalegali choć codziennie kilka razy pytali A może by cc jednak więc to nie do końca tak że nie naciskali to ja się uparlam że jeśli jest ok z dzieckiem łożysko działa to cc nie chce.

2019-04-30 09:55

Skoki tętna, monitorowanie to jednak niesamowity stres. Dla mnie to było bardzo męczące psychicznie, co prawda miałam skoki kilka dni przed terminem, ale jestem wdzięczna za to lekarzowi, że mogłam zgłaszać się na kontrolę wieczorem niż leżeć w szpitalu kilka dni i tylko czekać. Wiem, że niektóre placówki od razu przyjmują - z jednej strony dobrze bo jesteście stale pod kontrolą, a z drugiej jeśli nie dzieje się nic bardzo poważnego to można by spędzić czas w Domu zwłaszcza gdy ma się maluszka jeszcze

2019-04-30 08:54

Aisa no wiadomo Ty miałaś taki przypadek nie zgodziłaś się ale lekarz też chyba jakoś mocno nie nalegał skoro nie skończyło się cięciem . Ale jakby coś poszło nie tak to wtedy już by Ci tak łatwo nie odpuścił i zostalabys pokrojona. No ale moim zdaniem robienie cc ze względu wagi nie koniecznie chociaż nie jestem lekarzem więc się nie znam na pewno lekarze nie jedno widzieli. Aisa to też pamiętam leżenie codziennie po 3 razy pod ktg po kilka godzin . Raz na porodówce leżałam pół dnia podpięta no ale u mnie spadki tętna u dziecka były za szybko i to między innymi spowodowało decyzję że będę miała cięcie a i tak długo mnie trzymali bo spadki tętna miałam od 34tc a w 36i 6 zrobili mi cięcie więc długo mnie trzymali i mocno monitorowali codziennie . Ale ciesze się że do takiego momentu to wyszło wtedy miałam dosyć i chciałam żeby wyciągnęli jak miałam dość a wiadomo że dla dziecka jak najdłużej to najlepiej .

2019-04-29 22:08

Pati u mnie to było tak widzisz nie do końca norlanie cc codziennie pytali kilka razy czy chce Ale mówiłam że nie chyba że jest wyraźny powód wyłączając wagę dziecka bo to mam gdzieś bo i tak pewnie pomyliliscie się. Też miałam zle ktg niekiedy najczęściej wieczorem wlansie i leżałem pod nim zamiast 45 min to 2 godziny no ale cóż cieszę się że wyszło tak jak wyszło i tak lekarz jak już akcja porodowa trwała poszłam na porodowke to powiedział że jeśli wyliczy więcej niż te 5.5 kg to będzie cc bo się boi o życie jeśli taki maluch duzy ale wyszło mu mniej i aż się zdziwił:D

2019-04-29 22:02

Ewcia doskonale Cię rozumiem bo tez mam sporo znajomych co mówią że lepiej CC itd że nie będziesz się męczyć wyciągną Ci dziecko i po kłopocie . Ale już nie patrzy się na to że często nie można wziąć swojego dziecka , cesarki są wykonywane na zimno i te biedne dzieci nie wiedzą o co chodzi . Pamiętam też jak mój synek płakał a ja nie mogłam go przytulić mam nawet filmik i to uczucie kiedy mogłam zobaczyć go tylko na telefonie do bani . I już po skończonej cesarce jak mieli mnie przewieź jak kilka osób mnie ściągało z fotela i rzucało doslownie na łóżko czułam się jak worek ziemniaków . Aisa no widzisz nie które mamy są świadome tego że jednak sn na pewno jest dużo lepszym rozwiązaniem . Ale jakbyś nie miała wyboru to na pewno też bys się zgodziła dla dobra dziecka kiedy innego wyjścia nie ma pomimo tego że chce się rodzić naturalnie

2019-04-29 13:28

Ewciaos nie wszystkie mamy zazdroszcza cc ja np wiedziałam co i jak przy każdym z porodów i zdecydowanie pomimo strachu naturalny jest dużo lepsza opcja pomimo ze ma swoje minusy też ale kazdy poród ma minusy i plusy no i coz urodzić trzeba I jeśli nie ma przeciwwskazań do sn to myślę że nie ma sensu myśleć o cc.

2019-04-28 21:30

Pati ja również zazdroszcze tym mam co rodzily naturalnie..też zawsze chcialam rodzic naturalnie ale przeze problemy z biodrami niestety nie mogłam. A nasluchalam sie od pau osób ale mam super, ze bede miala cc ze mni uspia i bede miala dziecko..az mnie sciska jak ktos tak mowi.ile znam osób kolezanek, kuzynek co Rodziły tylko po pare minut smialy sie ze jakby wyploly a potem 15min po porodzie sobie juz chodziły i karmily swoje dzieci a jedna kuznke co tak mi zazdroscila tej cesarski ze musiała miec druga cesarke i mowila ze 100razy wolala naturalny...nie zyczylam jej zle ale poczula jak wygląda cesarka i ze nie jest to tak jak sie komus wydaje. Moze bolu nie ma ale jest okropnr uczucie jakby flaki ktos mi rozrywal a nie mówiąc juz o bolu po operacji..tez bym chciała urodzić o czasie tak jak dzieciatko jesr na to gotowe a nie cc 2tyg przed terminem i pierwszy jak i drugi synek tak strasznie plakali byl to dla nich wielki szok.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna