result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Ciąża i poród (266 Wątki)

Co na porodówkę ?

Data utworzenia : 2017-05-10 11:44 | Ostatni komentarz 2020-08-13 11:16

malinka2146

7003 Odsłony
980 Komentarze

Witam Wszystkie mamy , u nas juz 33tc, więc chyba czas na pakowanie torby do szpitala , jest to moja pierwsza ciąża i mam wielki mentlik w głowie i nie mam pojęcia co ze sobą zabrać . z góry dziękuję :)

2017-05-10 18:35

Kochane napewno dokumenty, badania, karta ciąży to obowiązkowo. A co do reszty każdy szpital wymaga czegoś innego i różne rzeczy są potrzebne więc najlepiej popytać u siebie w szpitalu, położnej czy też ginekologa ;) u niektórych wymagane są ciuszki dla noworodków u innych zaś nie itd. Dlatego nie ma co sugerować się lisami rzeczy z internetow bo czasem niepotrzebnie za dużo można wziąć ze sobą. A po powrocie wszystko najlepiej trzeba zdezynfekowac wyparzyc czy też wyprać bo wiemy ile chorób i bakteri czai się w szputalach. Dlatego nie ma potrzeby zabierania właśnie np ciuszków jeśli nie będą nam potrzebne. Radzę przejechać się na porodowke tam wszystko powiedzą. U mnie połowa mijej walizki okazała się być zbędna. Początkowo brałam listy z internetow aż zdecydowałam w końcu się przejechać i dobrze zrobiłam ;)

2017-05-10 13:51

dziękuję ! :)

2017-05-10 12:21

Malinka to mamy podobną sytuację, tylko u mnie jeszcze troszkę czasu do pakowania:) Ja przede wszystkim zabiorę kartę ciąży, grupę krwi, wszystkie badania! I plan porodu przygotowany z położną lub lekarzem. Jeśli chodzi o pozostałe kosmetyczne sprawy dla mnie i maluszka, to polecam Ci wycieczkę do szpitala, gdyż w większości oddziałów mają zagwarantowane pieluszki i pierwsze niezbędne kosmetyki dla dziecka. Dowiedz się, bo potem położna i tak da Ci te rzeczy przy okazji zmiany pieluszki czy kąpieli, a nie musisz brać;) Z pozostałych to wiadomo ubranko dla maluszka na wyjście ewentualnie jakiś kocyk żeby było wiadomo, że to Twoje:) Dla mamy 3 koszule (1 do porodu i reszta na przebranie) oczywiście możesz wziąć coś innego byle było Ci wygodnie. Kosmetyki które chcesz używać, w tym​ dobry płyn do higieny intymnej po porodzie (polecam iladian pregna, sama stosuję przez całą ciążę). Ręcznik, wodę ( butelka z dziubkiem, dziewczyny bardzo chwalą ten wynalazek). Poza tym poczytaj faktycznie porady, tylko zweryfikuj sobie i dostosuj wyprawkę do swoich potrzeb. Wiadomo każda lubi mieć przy sobie coś indywidualnego. Powodzenia pozdrawiam!

2017-05-10 11:53

W tym watku: http://canpolbabies.com/pl/forum/?f=1&t=64 jest poruszony podobny temat, mozna go \"pociagnac\" i tam zapytac co spakowac do torby do szpitala :)