Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Pierwsze buty niemowlaka

Data utworzenia : 2017-07-20 21:21 | Ostatni komentarz 2021-04-21 09:06

Maggda

4162 Odsłony
55 Komentarze

Mamuśki, liczę na Wasze opinie:) Byłam dziś z córką u dwóch specjalistów: fizjoterapeuty i rehabilitantki. Rozmawiałam z nimi na temat obuwia niemowlaka/ Fizjoterapeutka stwierdziła, że niemowlę powinno chodzić jak najwięcej na boso. W butach tylko na zewnątrz dla bezpieczeństwa stopy. Z kolei rehabilitantka stwierdziła, że niemowlę zaczynające chodzenie powinno nawet w domu chodzić w butach, kapciuszkach. Na boso tylko po trawie i piasku, a po wszelkim twardym i płaskim podłożu w wyprofilowanych butach. Dwóch specjalistów, dwie opinie, mętlik w głowie... Ogólnie jestem przed wyborem pierwszych butów dla mojej córki. Wiadomo, że jest kilka podstawowych zasad, którymi należy kierować się przy ich wyborze, a mianowicie: 1) przede wszystkim buty muszą być giętkie, tzn. mieć sprężystą podeszwę, która \"łamie się\" przy wyginaniu mniej więcej w jednej trzeciej długości od przodu (tam gdzie zginają się paluszki dziecka), zaś w okolicy śródstopia podeszwa może być twarda; 2) stabilne, tzn. dobrze trzymać stópkę, nie ograniczając przy tym jej ruchów oraz nie usztywniając za bardzo pięty, 3) wygodne, 4) przewiewne, 5) lekkie 6) z zaokrąglonym noskiem pozwalającym na swobodne poruszanie paluszkami, 7) oczywiście odpowiednio dopasowane rozmiarowo, 8) NOWE - nie mogą to być buty z odzysku, po kimś, stópka dziecka musi się sama dopasować do bucika. Czy kierowałyście się tymi wszystkimi zasadami? Możecie polecić jakieś buty? I co myślicie o chodzeniu w domu, na boso czy w butach?

2017-08-03 13:10

Haha, bardzo prosze, BabaYaga! :) Jako matka-wariatka, chustonoszka, wyznawczyni BLW i ciagle ksztalcaca sie w temacie pieluch wielorazowych mam kilka takich zrodel z ktorych czerpie ogrom wiedzy innych, bardziej doswiadczonych i \"obytych\" mam i chetnie sie ta wiedza dziele dalej. ATTIPASy odkrylismy dzieki chustomamom, ktore bardzo swiadomie podchodza do rozwoju fizycznego dziecka. Wiele mam posyla dzieci np. do przedszkoli w attipasach, jako alternatywe dla bamboszkow, bo nie moga tam - jak w domu - chodzic boso.

2017-08-02 21:12

MichuNi!!! Dzięki Tobie przypomniałam sobie do czego służy Google :-) My mamy jeszcze malutkie stopki... stopki niechodki... i jeszcze trochę czasu przed nami, dlatego oprócz marki Elephanten nie znam i szczerze nie szukałam innych rozwiązań na stopy... oprócz bosej stopy ;-) A te ATTIPASY są GENIALNE!!! Pierwsze słyszę i czytam o takim wynalazku... widziałam skarpetki z podeszwami (i szczerze mówiąc nie budzą mojego zaufania), ale to jest naprawdę godne uwagi... Są przede wszystkim rekomendowane przez specjalistów i testowane na zawartość substancji toksycznych (przeraża mnie wszechobecna \"made in ChRL\"). Dzięki za inspirację :-)

2017-08-02 12:58

Fajnie, ze udalo sie Wam znalezc idealne buty dla Was. Przypomnialo mi sie jeszcze, ze duzym uznaniem ciesza sie ATTIPASy, sa miekkie, wygodne, maja wiele wspolnych cech i zalet chodzenia boso, a jednak chronia stope i nadaja sie na dwor :)

2017-07-27 21:27

Dzięki za wszelkie porady :) kupiliśmy dla córki buty z Bartka, nosi je z zadowoleniem:) a w domu puszczam ją jak najwięcej na bosaka żeby jej się odpowiednio kształtowała stópka:)

2017-07-26 13:21

Ja rowniez jestem za chodzeniem na boso. Kazdy mowi ze to zdrowo wiec i dla maucha to musi byc zdrowe. Co do obuwia gdybym miala kupowac to na pewno musialy by byc to buty nowe, lekkie, z twarda podeszwą i ustabilizowaną kostka :)

2017-07-23 16:37

Ja stawiam na naturalnosc, a wiec wszedzie gdzie to tylko mozliwe chodzimy boso - po domu, ogrodzie, plazy, po dywanie, panelach, plytkach. Zima czy w klubie malucha zakladalam corci skarpetki z absem albo takie \"butki niechodki\" ze skorzana podeszwa. Oczywiscie od liedy corka juz samodzielnie i pewnie chodzi przyszedl czas by zaopatrzyc sie w prawdziwe buciki. Oczywiscie nowe, nie po kims! Wybor padl na niemiecka marke Elefanten - dostepne w Deichmannie, z ich serii natural - miekkie, cale skorzane, klejone nietoksycznym klejem i szyte naturalna nicia, z podeszwa z gumy kauczukowej... Po prostu idealne. Niestety corcia szybko z nich wyrosla. Teraz mamy na oku Emel, Lasocki for Kids (dostepne w CCC), Befado (to takie trampeczki); sandalki mamy z austriackiej firmy Richter, a kaloszki z Tesco - co przyznam bardzo mnie zdziwilo, bo jakosciowo sa moim zdaniem lepsze niz te, ktore ogladalismy np. w ccc. Warto szukac najlepszych rozwiazan i pamietac ze nie kazdy bucik ktory byl fajny dla malucha sasiadki podpasuje naszemu dziecku. Kazda nozka i stopka jest troche inna. Moja corcia ma np. pulchne lydki i dobor kaloszkow mielismy przez to mocno ograniczony ;)

2017-07-22 09:06

Moim zdaniem to co napisałaś to nie są zupełnie dwie odmienne opinie Nawet bym powiedziała że bardzo dużo je łączy. Zgadzam się z tym że dziecko powinno jak najwięcej chodzić na boso ale oczywiście tylko jeżeli mamy do tego warunki. Wiadomo że w domu na podłodze z gresu czy na dworzu na chodniku bądź kostce brukowej nie będziemy dziecka wysyłać na boso tylko w odpowiednio wyprofilowany w butach. Ja akurat mam takie szczęście że mieszkam blisko morza i bardzo bardzo często udaje się z dzieckiem na plażę gdzie może sobie spacerować na boso i jest w miarę bezpieczne a taki piasek jest rewelacyjny dla stóp dziecka

2017-07-21 21:48

Dziecko jak najwięcej powinno chodzić bez żadnych bucików, a szczególnie w domu kiedy nie są potrzebne. Im więcej stopa otrzyma bodźców tym bardziej w sposób naturalny będzie ukształtowana. Wybierając pierwsze buciki trzeba kierować się pewnymi zasadami tak, aby nie doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju stopy. Buciki powinny być oczywiście nowe, ponieważ każda stopa inaczej się kształtuje. Dodatkowo nie będzie spełniać podstawowej funkcji czyli stabilizacji. Obuwie najlepiej wybrać z dobrego materiału np skórzane które oddychają. U mnie znajomi kupują najczęściej w Bartku, ale są też inne fajne sklepy z obuwiem dziecięcym.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna