Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (181 Wątki)

Sen niemowlaka

Data utworzenia : 2017-08-17 09:50 | Ostatni komentarz 2018-01-03 22:38

Maggda

2364 Odsłony
17 Komentarze

Dziewczyny, powiedzcie ile drzemek w ciągu dnia robią/robiły Wasze roczne pociechy? I jak spały w nocy? Moja córcia śpi dwa razy dziennie po 1,5-2 godziny, ale noce bywają różne. Budzi się co 2-3 godziny, albo robi sobie przerwy 0,5-2 godzinne w nocy. Ostatnio usłyszałam teorię żeby przestawić córkę na jedną drzemkę to będzie lepiej spała w nocy. Zastanawiam się, czy ona jeszcze nie jest za mała na jedną drzemkę... Jak to jest u Was? Moja córka wstaje codziennie o 6.20 9.20-11,00 - drzemka 14.30-16.00 - drzemka 21.00 - nocny sen

2017-08-19 17:14

U nas wielkim zwolennikiem monitora oddechu jest mąż, ale na razie jeszcze go powstrzymuję przed zakupem, bo sama zastanawiam się czy jest to naprawdę niezbędne urządzenie (koszt takiego monitora jest dość duży)... Przy pierwszym synku nie mieliśmy monitora. Teraz łóżeczko mamy oddalone od naszego łóżka o 1,5 m. Jasne, zgadzam się z mężem, że jeśli maluszek będzie miał problem z oddychaniem, to możemy tego nie zauważyć (szczególnie, gdy będzimy spać), więc w jakimś sensie jego argumenty do mnie trafiają. Z drugiej strony nie chcę \"dać się zwariować\". Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi, ale tych gadżetów dla niemowlaczków jest tak wiele... i każdy sprzedawca, producent, ekspert twierdzi, że akurat jego gadżet jest niezbędny... Tu mamy inną sytuację, bo chodzi nie tylko o zdrowie dziecka, ale może nawet o życie, ale zastanawiam się czy już przekraczamy tę \"cienką czerwoną linię\" i tracimy dystans, czy jeszcze nie :) Nic przecież bardziej nie wpłynie na rodziców niż groźba, że ich dziecku może coś się stać, a każdy rodzic wyda każde pieniądze, aby tego uniknąć. W każdym razie mamy już zrobiony benchmark, porównane urządzenia i to, które ewentualnie wybierzemy sami polecam także Wam (z atestem medycznym): https://www.babysense-polska.pl/kopia-zestaw-video-1. Także @Iza ja też się waham i teraz jak wiem, że Wy kupujecie, to nawet zaczęłam z mężem na nowo na ten temat rozmawiać ;)

2017-08-19 13:14

No to mnie przerazilas i teraz na prawdę go kupie..

2017-08-19 09:32

Mama_Ola u mnie sytuacja wygląda tak samo. Stałe rytuały codziennie powtarzam. Stałe pory jedzenia, spania, spacerów, kąpieli. Przed snem mała jest wyciszana od godziny, przyciemnione światła, cichszy głos itd... A w nocy i tak są pobudki. U mnie córka od pierwszych dni życia w nocy budzi się co jakiś czas. Trzy miesiące jej życia miałam straszne, bo budziła się całe noce co 45 minut. Teraz już przesypia od 2 do 5 godzin bez pobudki. Ale najczęściej budzi się co 2 godziny. Czekam aż z tego wyrośnie i myślę, czy może powinnam coś zmienić, może jest jakiś powód tych wybudzeń... Skrzaty zazdroszczę Ci takiego snu dziecka:) Tak jak pisałam, córka ma stały rytm, rutynę... Pokój jej wietrzę około 1,5 godziny przed snem, więc myślę że jest dobrze wywietrzony. Dostosowuję piżamkę do odpowiedniej temperatury w pokoju... Nie wiem, co jeszcze mogę zmienić. Izapodg ja stosowałam monitor oddechu AngelCare do 8 miesiąca życia. W pierwszych 4 miesiącach życia alarm włączył mi się aż 3 razy!!! Także dla Twojego spokoju polecam kupić monitor oddechu. Stosowałam go tylko do 8 miesiąca życia córki, bo później mała zaczęła się mocno kręcić w łóżeczku, rzucać, skakać, płytki ciągle się przesuwały i monitor nie spełniał już swojej funkcji.

2017-08-19 08:53

Magda temat bardzo ważny, tyle że ja również tak jak Ola zauważyłam, że na forum większość dziewczyn jest w ciąży lub z malutkimi dzieciątkami :) Myślę, że mamom starszaków może trochę brak już czasu, a ciężarna zawsze chętnie się czegoś z forum dowie jak ma wolne ;) Przy okazji tematu snu niemowlaka powiedzcie mi, czy któraś z Was miała czujnik oddechu? Powiem szczerze, że nie zastanawiałam się nad jego zakupem, aż do wczoraj... Mianowicie wczoraj byłam na warsztatach z pierwszej pomocy u niemowląt organizowanych w szkole rodzenia. Warsztaty były bardzo profesjonalne prowadzone przez ratownika medycznego. Wspomniany był na nich m.in. temat bezdechu nocnego i szczerze przestraszyła się jak ratownik powiedział nam, że spotyka to wielu maluszków. Sama znam tragiczny przykład 8 miesięcznej córeczki mojej sąsiadki, która zmarła właśnie w nocy przez uduszenie się :( Ratownik powiedział nam, że na bezdech nie ma rady jedynym sygnałem może być dla nas odgłos czujnika / monitora oddechu. Czy któraś z Was miała może taki czujnik?

2017-08-18 20:18

Skrzaty my stosowaliśmy cały pełen rytuał - stałe godziny drzemek, stała godzina kąpieli i snu. Maluszek wyciszony już pół godziny przed kąpielą, przygaszone światło, delikatna muzyczka w tle, przyjemna kąpiel, masaż, pierś i sen. Wszystko codziennie jak w zegarku, a mimo to synek budził się w nocy... Mam wrażenie, że te pobudki zostały mu z czasu, gdy jedna z położnych wręcz nakazała nam budzić małego do karmienia w nocy, gdy jej powiedziałam, że potrafi 5 godzin bez pobudki przespać. Wcześniej wszystko było naprawdę idealnie, jak na filmach :) No więc zaczęłam wybudzać małego na pierś, potem zaczęły się problemy z kolkami (też myślę, że od \"natłoku\" tych nocnych karmień, które mam wrażenie naszemu synkowi w ogóle nie były potrzebne, bo aż za dobrze przybierał na wadze), a krótko po kolkach ząbkowanie, bo choć pierwszy ząbek wcale nie wyszedł tak szybko, to objawy u nas pojawiły się dość wcześnie. I tak zrodziło się przyzwyczajenie, którego nie było łatwo się pozbyć niestety...

2017-08-18 19:26

U mnie bardzo dobrze w tej roli sprawdził się mąż, który bardzo szybko wprowadził tzw rytuał i dzięki temu dzieci szybko się do niego przyzwyczaiły i nie było żadnych problemów ze spaniem. Stałe godziny posiłków plus stała godzina kapania i spania w dzień to bardzo ważne rzeczy i pomagają maluszkowi w dobrym śnie. U mnie koło 9 miesiąca dziecko spało od 20 do 7.00 i codziennie jak z zegrakiem w ręku była pobudka. Z takich sprowadzonych rzeczy to ważne aby przed spaniem wyciszyć maluszka i warto również przewietrzyć pokój.

2017-08-18 11:30

Maggda też miałam taką refleksję, że na naszym forum raczej przeważają mamusie w ciąży lub z małymi maluszkami ;) Temat jest bardzo istotny moim zdaniem i tak zupełnie szczerze mówiąc, to \"problemy\" ze snem naszego synka były naszym największym problemem powiedzmy \"macierzyńskim\", choć mężowi chyba nawet bardziej dały się we znaki, bo ja w pewnym momencie byłam już tak zmęczona, że nic nie było mnie w stanie obudzić, a mąż na każde wyschnięcia malucha od razu do niego wstawał. To także był nasz błąd, bo czasami maluch chwilkę zakwilił i zasypiał, ale mąż po prostu bał się tego, że im później do niego zajrzy, tym bardziej synek się rozbudzi. Teraz, z perspektywy czasu, widzę co powinniśmy robić inaczej i mam nadzieję, że przy drugim synku już uda nam się niektórych błędów uniknąć, ale zobaczymy jak będzie w praktyce :)

2017-08-18 10:04

Mama_Ola nie pocieszyłaś mnie pisząc, że Twój syn zaczął całe noce przesypiać dopiero koło 2 lat... Moja córcia też ma niesamowicie lekki sen, najmniejszy dźwięk ją wybudza, stosuję jej szumisia, ale powoli zaczyna od niego odchodzić. Może jeszcze trochę poczekam z tym przestawieniem jej na jedną drzemkę. Tak jak piszesz, im bardziej zmęczone dziecko, tym gorzej śpi. Moja córka 0 9 już jest nieprzytomna, bardzo marudna. Nie wiem, co musiałabym robić żeby przeciągnąć ja do godziny 12... Poczekam jeszcze kilka miesięcy i zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała. PS. patrząc po ilości wpisów, na forum są chyba głównie świeżo upieczone mamusie ;) albo temat mało interesujący, aczkolwiek dla mnie istotny :)

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna