result.title | striphtml
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Noworodek i niemowlę (109 Wątki)

Leżaczek bujaczek huśtawka

Data utworzenia : 2017-09-10 10:55 | Ostatni komentarz 2020-09-20 22:14

anka_01

1196 Odsłony
45 Komentarze

Zastanawiam się nad kupnem leżaczka bujaczka takiego który sam buja, ma któraś z was może? Jakie są wasze opinie na ten temat? Dzieci chętnie w tym leżą czy raczej nie chcą. Moja ma za niedługo 4 miesiące i czasem lubi być wzięta na rece i obserwować co robimy, myślę że jakby miała leżaczek to by w nim leżała i lepiej nas widziała niż leżąc na macie np. Ale pewności nie mam i chcialam was zapytać czy macie jakieś doświadczenia na ten temat?

2018-02-08 13:26

Z tymi kilkoma minutami dziennie to bym nie przesadzała. Bujaczek sprawdził się u nas rewelacyjnie. Owszem nie ma co przesadzać, ale na pewno mocno ułatwia życie. Zadowolona byłam i ja i córka. Długo nie kupowałam bujaczka, bo własnie nie wiedziałam, czy się przyda, ale jak tylko przyszedł, to żałowałam, że nie kupiliśmy go wcześniej. Córka w nim nie spała, zawsze drzemki miała tylko w łóżeczku. myślę, że to przede wszystkim wygodniejsze i zdrowsze dla maluszka. Moja córa długie miała drzemki więc nie wyobrażam sobie spania przez godzinę czy dwie w bujaczku.

2018-02-05 08:43

aniam dlaczego odradzasz drzemki? To Wasz maluch śpi tylko w łóżeczku? Jeśli bujaczek jest rozłożony do pozycji leżącej to drzemka w ciągu dnia nie szkodzi dziecku. Obecnie opinie pediatrów i rodziców są zróżnicowane.

2018-02-04 18:24

Nasz syn jak był malutki to spędzał max 20 minut dziennie, teraz część posiłków w nim zjada więc dłużej ale po jedzeniu od razu z niego wyjmujemy. Dużo czasu na podłodze spędza. Drzemki w takim leżaczku to zły pomysł. Kupiliśmy dobrej firmy używany za grosze i to było dobre rozwiązanie

2018-02-04 17:55

Ja jestem za bujaczkiem - leżaczkiem bo ułatwi on codzienne życie. Maluszek w czasie dnia może w nim drzemać, jeśli my akurat musimy być w kuchni w tym czasie bądź innym pomieszczeniu daleko od łóżeczka. W bujaczku wygodnie też karmi się malucha. Oczywiście najlepiej jak dzidziuś spędza czas na macie, kocyku, dywanie, łóżeczku gdzie musi ćwiczyć, poruszać się i łapać za szczebelki. Ja kupiłam leżaczek z budką, chroni przed słońcem i jest świetne na drzemki, taki bujaczek jest lekki i łatwy do przeniesienia.

2018-02-04 11:40

Z leżaczkami trzeba uważać. Dziecko nie powinno spędzać w nim zbyt wiele czasu. Rozmawiałam z kilkoma fizjoterapeutami na ten temat i każdy podkreśla, że nie wolno przetrzymywać dziecka w leżaczku, bo to grozi złym rozwojem ruchowym i w dalszej kolejności wadami postawy. Dziecko musi mieć swobodę ruchu. Dlatego nie wiem czy jest sens kupować drogi samobujający się leżaczek, skoro dziecko może w nim spędzać tylko kilka minut dziennie.

2018-01-03 22:31

My od początku nie chcieliśmy przyzwyczajać córki do takich bujaczków, ale awaryjnie kupiliśmy używany Bright Light. Kiedy Mała skończyłam 2 miesiące chcialam ją w nim położyć i wszystko było ok, dopóki huśtawka nie zaczęła się bujać.. Córka wpadła w taką histerię, że więcej z bujaczka nie korzystaliśmy.. Tak więc ja polecam kupić na początek tani bujak, a ewentualnie kupic lepszy jak będzie pewność, że dziecko go polubi :)

2017-09-25 15:37

U nas bujaczek sprawdził sie bardzo. Maluch tak naprawde od poczatku chetnie wnim lezał i spał. Bujaczek miał okcje bujania (regulowana) oraz duzo melodyjek. Było to dla nas duze wybawienie ;) Aczkolwiek przy wyborze bujaczka trzeba pamietac, aby plecy bujaczka były usztywnione, aby nasz maluch miał prawidłowo ułożone plecki

2017-09-21 10:23

u nas fizjoterapeutka odradziła bujaczek ze względu na jego kregosłup, i to że dziecko nie może się swobodnie poruszć, leży tam bezczynnie, nie włączając do pracy mieśni, natomiast czasem wkładamy go do bujaczka bo dziecko ww bujaczku jest w pół zgiete co jest dobre dla małego brzuszka, zwłaszcza z przepukliną,wtedy jego mięśnie są skurczone i to wpływa korzystnie na brzuszek