Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (95 Wątki)

Agresja u dziecka

Data utworzenia : 2019-06-23 11:31 | Ostatni komentarz 2019-07-14 14:23

Darulka04

4450 Odsłony
41 Komentarze

Mam taki problem, a mianowicie o miesiąc starszy kuzyn mojej córki jest bardzo agresywny w stosunku do niej. Nie ma takiego dnia żeby jej nie popchnal, podrapał, uderzył. Bije ja zabawkami po głowie, po plecach, czasami jego zabawa polega na tym że chodzi za nią krok w krok i nagle bach i ja uderzy. Skacze nad nia jak taka malpka i bach uderzenie.Moja corka sama wymyśla sobie zabawy, on nie potrafi zawsze już nie naśladuje tylko papuguje, jak ona weźmie jakaś zabawkę to on jej ja zabiera, jak ona śpiewa to on ja bije bo on chce śpiewać, jak ona się buja to on ja zrzuca z bujawki, jedzenie potrafi wyrwać z ręki, a je to samo. Ona ma coś nowego to od razu się dzieli, on jak coś ma to nie. Żadne tłumaczenia już na niego nie działają. Czy myślicie że on jest zazdrosny o to że ona ma mamę i tatę którzy poświęcają jej dużo czasu, a on ma tylko mamę która dużo pracuje A nim zajmują się dziadkowie.

2019-07-14 14:23

W przedszkolu reagują na takie zachowanie ponieważ wiąże się ono z interakcją wobec innych dzieci i najczęściej nauczyciele kierują do psychologa, takie są teraz standardy wszystko co odbiega od normy musi być zgloszone a problem zalatwiony jak najszybciej. Do puki dziecko jest małe da się je ukierunkować i pomóc, ale tutaj duża rolę odgrywają rodzice którzy muszą współpracować z psychologiem.

2019-07-07 17:49

Darulka A może kwestia jest tego że coś się dzieje w przedszkolu między dziećmi? I stąd takie zachowanie ?

2019-07-03 21:29

Darulka04 wydaje mi się, że chłopiec nie zdaje sobie sprawy z tego że robi źle. Z doświadczenia wiem że dziecko tu nie zawiniło, podnoszenie ręki na inne dzieci bierze się z domu. Żadne dziecko świadomie nie bije innych dzieci w ten sposób, często się szczypia czy popychają , ale wiesz jak mówią przemoc rodzi przemoc. Wystarczy że matka bądź dziadek podnoszą rękę na dziecko (Nawet nie chodzi o sam akt przemocy) tylko o gest który mówi o karze . Składa się to na wiele czynników, jąkanie jest częstym powodem wycofania się dzieci z kontaktów z rówieśnikami, złość z powodu wyśmiewania ale przemoc to coś innego muszą być inne bodźce które do tego prowadzą. Takie dziecko powinno iść do psychologa już bo przedszloke samo wyśle chłopca do poradni takie są standardy, potrzebna jest diagnoza do indywidualnych zajęć i wskazówki dla nauczycieli o toku nauczania. Często w takich sytuacjach jest potrzebny nauczyciel dochodzący ,wspierający wychowawczynie bądź zajmujący się jedynie jadym dzieckiem.

2019-07-03 20:48

Wiecie ja od jakiegoś tygodnia jak widzę, że on podnosi na nią rękę lub zaczyna ją szturchać to zabieram córkę do domu lub na swoje podwórko, a do niego mówię, że jak tak brzydko robi to będzie siedział i bawił się sam, bo nie wolno komuś robić krzywdy. Mam nadzieję, że psycholog się za to zabierze w przedszkolu, bo ja już nie mam siły z tym walczyć, bo nie wiem jak już mam tłumaczyć temu dziecku że źle robi...

2019-07-02 20:15

Agresja u dzieci jest dopuszczalna w pewnym stopniu bo wiadomo my również się denerwujemy i jakoś te emocje muszą z nas uchodzić. Jednak taki zachowanie które opisujesz jest powodem do obaw, raz że takie dziecko nie zna granic. Wychowywane przez dziadków najwyraźniej za dużo mu pozwalają, a uwierz mi to prowadzi do poważnych problemów. Zabawa w bicie powinna być powodem do kontaktu z psychologiem, niestety z doświadczenia wiem ,że dzieci reagują na różne bodźce najwidoczniej w życiu dziecka dzieje się coś z czym nie potrafi sobie poradzić. Mama dużo pracuje więc brak uwagi rodzica ,takie zachowanie może świadczyć, że ponad wszystko chce być w centrum uwagi i to co robi wydaje mu się fajne bo wtedy wszyscy go widzą i słyszą on jest górą. Dzieci które seplenią często zamykają się w sobie i mają problem z integracją. Tym bardziej uważam że jest potrzebna pomoc psychologa i logopedy, ponieważ gdy pójdzie do przedszkola może być gorzej ,może się całkiem wycofać i zamknąć w sobie .

2019-06-29 17:12

Kasia każdy ma dobre i złe strony. My mamy wybór czy chcemy się zachowywać tak jak rodzice czy też nie.

2019-06-29 01:21

Czasami jest też tak że rodzice są wzorem i dziecko przejmuje zachowanie rodziców nie zależnie czy to jest źle zachowanie czy dobre

2019-06-28 00:22

Często jest tak, że nie podoba nam się zachowanie rodziców. Dziecko już to czuję od najmłodszych lat i nie chcę być taki sam. Dlatego w życiu dorosłym robi zupełnie wszystko odwrotnie by nie popełniać błędów rodziców. Chcę zupełnie czego innego dla swoich dzieci niż jak sam miał.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna