Skompletuj wyprawkę z rabatem do -25% SPRAWDŹ >>>

Darmowa dostawa już od 99 zł
{{ result.label }}

{{ result.excerpt | striphtml }}

Brak wyników wyszukiwania dla podanej frazy

Wystąpił błąd podczas wyszukiwania. Proszę spróbuj ponownie

Małe dziecko (94 Wątki)

Agresja u dziecka

Data utworzenia : 2019-06-23 11:31 | Ostatni komentarz 2019-07-14 14:23

Darulka04

4441 Odsłony
41 Komentarze

Mam taki problem, a mianowicie o miesiąc starszy kuzyn mojej córki jest bardzo agresywny w stosunku do niej. Nie ma takiego dnia żeby jej nie popchnal, podrapał, uderzył. Bije ja zabawkami po głowie, po plecach, czasami jego zabawa polega na tym że chodzi za nią krok w krok i nagle bach i ja uderzy. Skacze nad nia jak taka malpka i bach uderzenie.Moja corka sama wymyśla sobie zabawy, on nie potrafi zawsze już nie naśladuje tylko papuguje, jak ona weźmie jakaś zabawkę to on jej ja zabiera, jak ona śpiewa to on ja bije bo on chce śpiewać, jak ona się buja to on ja zrzuca z bujawki, jedzenie potrafi wyrwać z ręki, a je to samo. Ona ma coś nowego to od razu się dzieli, on jak coś ma to nie. Żadne tłumaczenia już na niego nie działają. Czy myślicie że on jest zazdrosny o to że ona ma mamę i tatę którzy poświęcają jej dużo czasu, a on ma tylko mamę która dużo pracuje A nim zajmują się dziadkowie.

2019-06-27 22:43

Darulka jak on pójdzie do przedszkola to tam juz mu nie przejdą takie zachowania bo gdy nauczycielki to zobaczą to również beda mu tłumaczyć az w koncu jak nie zauważa różnice to zapisza go do psychologa i t am sie okaze co mu jest bo to xo opisujesz nie jest normalne zeby tak sie zachowywać , rozumien miec groszy dzien ale ze zachowywać sie tak non stop to juz nie jest normalne. Moja siostra ma synka ktory non stop plakal w przedszkolu jak mama czyli siostra juz sie z nim roztawala i juz zapisali go do psychologa i zrobili wywiad..wiec z nim tez zrobia..dziwie sie ze matka sama nie chce pojsc z nim do psychologa zeby z nim po Porozmawiał, moze sie znajdzie sytuacja z wyjściem i z pomoca.

2019-06-27 22:20

Kiedyś chodziłam na zajęcia z psychologii i tam profesor mówił, że takich zachowań się nie dziedziczy. To raczej charakter. A charakter się kształtuje. Jeżeli dziecko ma taki wzorzec to może naśladować rodzica. Jednak nie zawsze tak jest. Moj przyjaciel był przez całe dzieciństwo bity, miał w domu masakre. A jako ojciec jest aniołem. Kocha dzieci i dba o nie jak tylko potrafi. Nawet na nich nie krzyczy. Więc on miał w domu piekło, jego rodzice używali przemocy domowej. A jednak on jest inny. Wydaje mi się, że psycholog może pomóc. To on będzie najlepiej wiedzial jak rozwiązać taki problem. W przedszkolu jeżeli zauważa, że u chłopca są niepokojące oznaki to zalecą wizytę u psychologa U mojej sąsiadki corki tak było. Mała miała 4 lata i ciezko przezywala rozwód rodziców. W przedszkolu Panie zauważyły, że cos jest źle i powiedziały mojej sąsiadce by poszła z córką do psychologa

2019-06-26 09:50

Psycholog to mu się akurat przyda. Ale pójdzie do przedszkola i będzie robić to samo. Jak przedszkole będzie interweniować to będzie musiała coś z tym zrobić inaczej mogą zrezygnować z opieki nad dzieckiem. Będzie zagrożeniem dla innych dzieci, a nikt nie będzie pilnować tylko jednego dziecka bo dzieci w przedszkolu jest wiele więcej do pilnowania.

2019-06-26 09:07

Dokładnie ona tak mówi, że on i tak jest biedniutki bo nie ma taty...i tak mu pozwala właśnie. Nawet babcia z dziadkiem są źli bo jak ma wolne to tak to rozpuści że nie mogą później dac sobie z nim rady jak jest w pracy. Podsumowując: już Wiem po rozmowie z Wami że temu dziecku jest potrzebny psycholog, że to ja nie jestem przewrazliwiona. Już się nie mogę doczekać aż pójdzie do przedszkola. Panie nauczycielki powiedzą jego mamie że to nienormalne zachowanie i będzie musiała iść z nim do psychologa.

2019-06-26 07:31

Darulka coś z tym zrobić trzeba bo nie można mu na to pozwalać. Dziwne, że do mamy nie czuję respektu. Daje sobie wejść na głowę skoro on jej nie słucha, a przecież jest jego mamą. Czyli za dużo mu pozwalabo chcę mu wynagrodzić, że rodzice nie są razem.

2019-06-25 23:56

Darulka może tak być.. charakterek po tatusiu. Syn mojej drugiej szwagierki ma 6 lat, ogólnie jest bardzo sympatycznym chłopcem ale jak sobie obierze kogoś na cel to nie ma zmiłuj.. Właśnie taki cel dla niego to Bartek (ten co mieszka z nami i dokucza mojej Hani).. Antoś jak już się uprze na niego to tak go bije że lepiej nie mówić. Kiedyś wpadł w taki szał że we dwie nie mogły go rozdzielić od Bartka. W szkole też upatrzył sobie jednego chłopca i też go nie toleruje. A np mojej Hani nic nie zrobi, a wręcz przeciwnie nawet ostatnio oddał jej swojego ostatniego chrupka. Ale fakt.. szwagierka była z nim u psychologa, młody ma po prostu trochę za dużo pozwolone, no i prawdopodobnie może to też mieć podłoże neurologiczne bo urodził się w dużej zamartwicy. Jak młody zachowuje się w stosunku do u nich dzieci? Ma wgl styczność z innymi? Spróbuj delikatnie dać szwagierce do zrozumienia że jej synek potrzebuje psychologa... W tych czasach proszenie o pomoc psychologa to żaden wstyd. A na pewno pomógł by też jej.. ja wiem jak moja szwagierka, taka rozmowa otworzyła jej oczy na całą sytuację.

2019-06-25 22:50

Tak muszę mieć oczy dookoła głowy, bo bardzo się o nią boję, ale z drugiej strony nie chciałabym ograniczać im kontaktu. Ciągle sobie tłumaczę, że to chyba jeszcze gorzej na niego wpłynie..poza tym moja córa mimo wszystko bardzo do niego ciągnie.. Jego mama do niego mówi, ale on nic sobie z tego nie robi, większy respekt czuje do dziadka i mojego narzeczonego ( swojego wujka). Oczywiście, że ma kary-musi iść do domu, ale mi się wydaje że czym więcej tych kar ma to jest coraz gorzej. Przed karą zawsze mu tłumaczymy: Nie wolno tak robić, bo to ją boli, możesz zrobić jej krzywdę, będzie płakała, będzie musiała jechać do Pana doktora, ale to nie działa ROBI I SIĘ ŚMIEJE Jak powiedzieć szwagierce żeby poszła z nim do psychologa? Boję się jej reakcji? Zameczam Was pytaniami, ale mam jeszcze jedno. Czy myślicie że on takie zachowanie może mieć w genach. Jego ojciec to egoista, samolub, strasznie nerwowy człowiek i używał przemocy psychicznej i fizycznej na jego mamie. Z kolei jego ojciec też taki był.

2019-06-25 22:43

Ja chyba po czymś takim to bym już nie pozwalała żeby się razem bawili o ile to można nazwać zabawą. Dziwi mnie fakt, że jego mama nie ma na niego wpływu. Skoro nikogo nie słuchał tylko stale powtarzał czynność. Powinna chociażby go w kąt postawić żeby wiedział że źle robi. Czasem te zachowanie to mi podpada na adhd. Ale może się mylę bo wiem tylko tyle co przeczytam, a nie widziałam jak to wygląda w rzeczywistości. Też nie chcę wyciągać złych wniosków. Ale zaczyna robić się niebezpiecznie. Żeby tylko jej się nic nie stało. Trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Bądźmy w kontakcie!

Interesują Cię najnowsze informacje o naszych produktach? Zapisz się do naszego Newslettera już teraz!

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych użytkowników Newslettera. ROZWIŃ ZWIŃ

Kto odpowiada za ochronę Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Canpol Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Puławskiej 430, 02-884 Warszawa (dalej Canpol lub Spółka).

e-mail: [email protected]

Po co nam dane osobowe?

Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania na Twój adres e-mail Newslettera.

Jaka jest podstawa prawna przetwarzania Twoich danych?

Twoja zgoda.

Warunki na jakich będziemy wysyłać Newsletter opisaliśmy w naszym Regulaminie.

Czy jesteś zobowiązany/zobowiązana do podania danych?

Nie musisz korzystać z naszego Newslettera, ale jeśli zechcesz go otrzymywać musisz w tym celu podać nam adres poczty elektronicznej.

Nie jest obowiązkowe podanie Twojego imienia chociaż byłoby milej, gdybyś podał lub podała swoje imię.

Kto może mieć wgląd w Twoje dane?

Canpol będzie udostępniać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na rzecz Canpol.

Jak długo będziemy przetwarzać dane?

Do czasu wycofania przez Ciebie zgody na przetwarzanie. Wycofać zgodę możesz pisząc do nas na adres wskazany poniżej [email protected] jak również za pośrednictwem linku znajdującego się u dołu każdej ze stron Serwisu.

Czy Twoje dane będą przetwarzane w oparciu o zautomatyzowane podejmowanie decyzji, w tym profilowanie?

Nie

Jakie posiadasz uprawnienia zgodnie z RODO?

  • Wycofania Twojej zgody w dowolnym momencie bez podania powodu jej wycofania;

  • Dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;

  • Przenoszenia danych, tj. otrzymania od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego danych osobowych przez okres w jakim je przetwarzamy a także do przesłania przez Ciebie tych danych innemu administratorowi bez przeszkód z naszej strony;

  • Sprostowania (poprawienia) nieprawidłowych danych osobowych;

  • Żądania usunięcia danych osobowych,

  • Ograniczenia przetwarzania, czyli żądania ograniczenia przetwarzania danych do ich przechowywania. Odblokowanie przetwarzania może odbyć się po ustaniu przesłanek uzasadniających ograniczenie przetwarzania.


 

Masz prawo też kierować skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uważasz, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem.

Do kogo możesz zwrócić się z pytaniem o ochronę danych?

Inspektor Ochrony Danych Canpol: E-mail: [email protected] ewentualnie pisząc na adres Canpol Sp. z o. o. Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Biuro: Słubica B, ul. Graniczna